Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Oddíl

Historie

        V roce 2009 byl založen stolnotenisový klub TSM GRAST Kladno. Ten navazoval na Školu stolního tenisu Plachých, která funguvala v Kladně na 5. ZŠ již několik let. První sezónou byl ročník 2010/2011. V tomto ročníku náš klub měl jedno družstvo v Regionálním přeboru II. třídy. Toto družstvo skončilo na 13. pozici s 24 body, které jsme nasbírali za 24 proher. Základní sestavu tvořili Šeršeň, Švejda, Hokrová a Mosrová. Nejlepší byl Šeršeň s 22% výher. Zápasy jsem hráli v herně Sokola Dříň.

        V sezóně 2011/2012 pokračoval náš tým v Regionálním přeboru II. třídy. Umístil se na 12. příčce ze čtrnácti týmů. Během sezóny družstvo vybojovalo 40 bodů za 4 výhry, 2 remízy a 20 proher. Základní kádr tvořili Šeršeň, Švejda, Mosrová a Valenta. Valenta se stal se 65% výher nejlepším hráčem družstva. Druhý byl Šeršeň s 46%.  Kvůli reorganizaci týmů v okresních soutěžích náš tým spadl z jinak nesestupové pozice do nově vytvořené III. třídy. I v tomto ročníku jsme hráli v sokolovně Sokola Dříň.

        Sezónu 2012/2013 zahájili za náš klub 2 družstva ve III. třídě regionálních soutěží. A-tým skončil první se ziskem 67 bodů za 18 výher, 2 remízy a 2 prohry. Osu družstva tvořili Valenta, Šeršeň, Švejda a Ekrt. Nejlepším hráčem byl Valenta se 100% výher v 65 zápasech. B-tým obsadil poslední 9. příčku se ziskem 10 bodů, za 2 remízy a 18 proher. Nejlepší hráč Béčka byla Mosrová se 37%. Zbytek základu týmu tvořili Brückner, Cimrmanová a Vítek. Zápasy jsme již odehráli na 5. ZŠ Kladno. Valenta se prosadil v této sezóně na republikových turnajích a dostal se do širšího kádru reprezentace ČR.

Více podrobností buď v archívu zde na webu, statistikách nebo na webu RSST Kladno a jeho archívech.

 

TOPlist