Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Ostatní 11/12

Spustit fanfáry, přichízí OP II

        Následující článeček by měl být shrnutím a ohlédnutím za celou uplynulou sezónou. Avšak berte ho všichni s nadhledem a s vědomím, že ho píše lehce zaujatý, ale zapálený hráč stolního tenisu.

        Začněme od posledních až po vítěze. Posledním a nejhorším týmem soutěže po nás převzal mladičký tým z Buštěhradu (D). Nutno říci, že nezanechal vůbec špatný dojem a má v sobě dobrý potenciál. Hlavním strůjcem dobré hry je trenér Hanus, který dokáže vychovat hráče krajské úrovně. Mladí borcí se mohou také opřít i o podporu rodičů. Během sezóny se týmu vykristalizovala čtveřice hráčů, o které se nejspíše tento mladý tým bude opírat v příští sezóně. Těmi jsou Hýža, Lukáš, Vinš a Průša. Všichni získali velmi solidních 20%. Zatím žádné body navíc do tabulky nezískali, ale to se určitě změní v příští sezóně. Hlavní je vydržet a mít ze hry stále radost. Osobně jsem zvědav, jak se klucí a děvče srovnají v budoucnosti s přísným trenérem Hanusem.

        Na předposlední příčce skončil zkušený tým ze Dříně (B). Tento tým tvořený ze starších hráčů měl určitě, alespoň o příčku vyšší ambice. Ale samotný Černý, nemohl uhrávat zápasy sám. Přeci jen Šíma s Janíčkem neměli na více než 20% a když Selichara nahradil Mikulík bylo jasné, že Dříň se výše nedostane. Jsem zvědav jak si povedou příští sezónu a jak dají dohromady soupisky společně se svým Áčkem.

        Třetí od konce jsme skončili my (GRAST).  Doufali jsme, že bude výš, ale zatím jsme na to neměli, především v první polovině sezóny. K našemu týmu jen doplním umístění na okersních mládežnických žebříčkách. V dorostu jsme obsadili první 2 příčky (1. Šeršeň, 2. Švejda) a 7. místo (Bruckner). První dva jmenovaní budou od příští sezóny již v kategorii mužů, resp. v kategorii Juniorů, která ale na kraji a ani u nás na okrese není vedena samostatně. (Dle mého názoru je to škoda. Myslím, že by tato kategorie mohla být samostatně i u nás na okrese a mohla mít i ten jediný turnaj v Regionálním přeboru mládeže jednotlivců. V příštím roce bude na okrese registrováno nejspíše něco málo přes 10 juniorů). Zpět k žebříčkům, druhá mezi staršími žačkami skončila Bára Mosrová. Mezi Mladšími žáky se dařilo především Valentovi a Ekrtovi (2. a 8. místo - oba kategorie nejmladší žáci, která také není bohužel samostatně vedena). Ještě jsme tam obsadili 15., 16. a 19. místo.

        11. místo patří Sportu E. Tým měl velký potenciál. Hráči jako Habrcetl nebo Čampulka jsou hráči vyšší úrovně. Tato dvojce doplněná o Horsáka s Koudelkou by hrála určitě v popředí ligy. Realita byla však jiná. Habrcetl odehrál jen půlku soutěže, než se přesunul do OPI. Koudelka nenastoupil skoro vůbec a tým se nejspíše rozhodl hrát především pro radost. Mezi základní hráče se tak dostali Vínkl s Jílkem. Jelikož má Sport širokou základnu, lze očekávat, že do OPIII se přihlásí další tým z Kablovky. 

        Desátý flek si vybajoval Buštěhrad C. Tým v úvodu soutěže postihla smutná událost s panem Josefem Vovsíkem. Stálá kvalitní trojce Bromský, Hofman a Liska byla postupně doplněna o stále zlepšujícího se Rektoryse. Pokud tento tým zůstane pohromadě, určitě bude v příští sezoně patřit k adeptům na návrat do OPII.

        Na devátém místě nakonec skončila Dříň A, která dlouho okupovala příčky zajišťující udržení se v OPII. Tým možná doplatil na to, že už neměl v zásobě nějaké trumfy jako například Velvary v podobě Drbala. A tak po vydařeném podzimu Dříň nezvládla jaro a zahraje si OPIII. Především pro Němce to bude asi pořádná zápasová nuda. Ale pokud ho svými výkony na hranici svých možností podpoří Rohlíček, Podhorský i Husák, tak to bude tým, který bude asi nejvíce chtít postoupit. Zůstane však v tomto složení?

        Osmý Stochov padá podruhé za sebou, což se nečekalo, ale svým vlažným rozjezdem si asi ani nic jiného nezasloužil. Střídali podobně jako my lepší výkony s těmi horšími. V kádru má Stochov několik vyrovnaných borců a i zde lze očekávat boj o návrat do vyšší soutěže. I proto bude OPIII určitě velmi zajímá a je dobře, že bude/je zavedena. A Stochovští borci, Pohorelec, Hudeček, Velc, Žák, Gniewek a Jedlička budou ostatní soupeře "kousat".

        Posledním sestupujícím a na celkovém 7. místě končí Velvary. K záchraně chyběl jediný bod, jediný vyhraný zápas navíc. Na to se, ale historie ptát nebude. Velvary udělali pro záchranu vše, včetně připsaní Drbala na soupisku. Poslední zápasy zvládli skvěle, ale... Příští sezonu i oni budou chtít udělat postupovou, ale myslím, že pokud nebude Drbal pokračovat, tak se jim to nesplní. Budete také hodně zálažet, v jaké sestavě nastoupí, protože zatím se sestavou dost točili a hráli i ti horší z kádru.

        Záchranu vybojoval mladý tým z Kablovky, především díky skvělému Strejci. Ostatní mladí borci ze Sportu F mu však dobře sekundovali. Ať už to byl Mikulejský, Procházka, Jiráková nebo Burgr. Tento tým má velikánský potenciál a jsem zvědav, jak se bude zlepšovat.  Uvidíme jestli i tento Sport zůstane pohromadě nebo se rozdělí pro velký počet hráčů napůl. Očekávat se dá snad jen odchod Strejce do vyšší soutěže. Největším úspěchem bylo nejspíše, když porazli Jemníky.

        Do první pětky se probojovalo Slaný D. Na začátku přihlásili i Éčko, ale nakonec ho přenechali Buštěhradu a své hráče spojilo v jeden celek. Zkušená trojce Kulich, Rambousek, Zíma neměla problém se záchranou a hladce ji vybojovala. Od příští sezóny lze očekávat, že Slánské Éčko již bude a bude dalším mládežnickým týmem.

        Pod stupni vítězů skončila Unhošť, která bojovala dlouho o záchranu, ale po dopsání Šťastného bylo jasné, jak to dopadne. Doplnil skvělou dvojci čudlíkářů Hurta s Korcem v důležitých zápasech a společně se Švarcem a Frolíkem si budou moct užívat druhotřídní příslušnost.

 

        Stupně vítězů vybojoval málem nestvořený tým z Buštěhradu (E). Ale svým útočným stylem dlouho bojovali o postup, ale nakonec jsou asi rádi, že budou moci minimálně ještě rok hrát v kvalitnější OPII. Otázkou zůstává jestli nedojde v Buštěhradu k nějaké reorganizaci týmů, protože v OPI a III budou mít dva týmy, ale v OPII jen jeden. Každopádně tento mladý sympatický tým má ještě to nejlepší nejspíše před sebou.

        Střibro nakonec skončilo u polovičního mistra v Jemníkách. Ale také oni budou rádi, že nepostoupili, protože by měli v OPI dva týmy, i když jejich Áčko vyhrálo soutěž, ale nejspíše podle všech informacích nevyužije postup, což se ale čekalo. Tým se mohl opírat o dobrou formu Zotha s Andršem v první polovině soutěže. Ale po remíze s mladými puškami ze Sportu jako by se štěstíčko otočilo a forma začala klesat. Ovšem kdyby Káčerek mohl hrát celou sezónu místo průměrného Chlumeckého, kdo ví jak by to dopadlo, protože by všichni spolu s Mochalem patřili k elitě ligy.

        Mistři na závěr. Veliká gratulace do Slatiny. Tým, který si vedl také dobře v Poháru prožil excelentní jaro bez prohry. Tým se mohl opírat především o Vykysalého, který byl pořádnou posilou týmu. Výborně ho doplňovala čtveřice sedmdesátníků, myšleno procentově, Schonfelder, Čermák, Folbrecht a Javůrek. Jsem zvědav, jak si poskládají dva týmy v OPI a jestli se oba dokáží udržet. 

        Pokud jste dočetli až sem, tak vás docela obdivuji :-). Na závěr bych chtěl poděkovat za skvěle vedené okresní stránky. Na nich se momentálně již nachází Žebříček ze sezony 2011/2012, Žebříček mládeže za uplynulou sezónu, ale také informace o vypsání soutěží na rok 2012/2013. Osobně chválím nápad VV o nástavbu v OP II a III. V nástavbu jsem doufal i já, že bude zavadena, aby byl zajištěn větší počet zápasů, kvůli kterým to hrajem. Přibližně zas za měsíc vyplním "okurkovou" sezonu dalším článečkem.

(Ondřej Švejda)

Hodnocení sezóny 2011/12

            Sezónu musíme rozhodně hodnotit kladně. Přidali jsme 85 vítězných zápasů proti sezóně loňské a celkově tedy 145. Do naší knihy vítězství jsme si mohli připsat čtyři čárky (2x Buštěhrad D, Dříň B a Slaný D) a dva remízové puntíky (Dříň B a Sport E). Především je potřeba zdůraznit, že v druhé polovině sezóny jsme podávali dobré výkony a dokázali přidat až nečekaně dobré výsledky. Dobré, byť né vítězsné výkony jsem podali např. na Stochově nebo na půdě Sportu F. Doma poté s Velvary B či Buštěhradem E. Naopak ruce i nohy by jsme si měli utrhat za zápasy na venkovních stolech s Buštěhradem C a Jemníky B. Doma jsme vyhořeli nejvíce se Slaným D a Slatinou B.

            Nejvíce soutěžních zápasů za sezónu odehrál Ondřej Švejda. Stihl odehrát 136 zápasů z toho 96 v OPII. Nasbíral zde 26 výher a byl třetím nejlepším hráčem týmu. V žebříčku se umístil na 44. / 48. místě (STIS / okresní žebříček). Druhým nejvášnivějším hráčem týmu, co se týče počtu odehraných matchů byl Míra Šeršeň. Odehrál 120 zápasů, v lize to bylo 95 a vyhrál necelou polovinu - 44. Stal se 37. / 37. hráčem OPII. Třetí skončila naše jediná zástupkyně něžného pohlaví. Bára Mosrová odehrála 114 zápasů. V lize sice odehrála 85 zápasů, ale zvládla pouze 12 dotáhnout k vítěznému konci - 52. / 56. Nejlepším hráčem týmu se stal Honza Valenta! Odehrál 91 zápasů, ligových bylo 63 a vyhrál jich 41. Obsadil 21. / 21. místo, ale nejspíše v příští sezóně bude již v první desítce. Během sezóny se v našem týmu vykrystalizovala také nová hvězda, která ma nakročenu ke slibné kariéře. Tímto nováčkem je Filip Ekrt. Odehrál pouze 57 zápasů a v lize jen 20, ale dokázal 4 vyhrát a to hraje teprve první rok! 44 zápasů ještě odehrál Tomáš Bruckner, ale dokázal vyhrát pouze jediný ze 32 v lize. V sezóně se ještě mezi hráči představili Martin Procházka, Richrad Mosr (také vedoucí týmu) a Karel Vítek. Slabé výkony jsme však podávali opět ve čtyhrách. Pouze každou pátou jsme dokázali vyhrát a velkou zásluhu na tom mají Honza s Mírou.

        Ještě se můžete těšit na krátké shrnutí OPII i OPI a nějaký rozhovor.

Půlka je za námi!

        V polovině sezóny máme na kontě jednu výhru, jednu remízu a jedenáct proher. Úspěchem, ale také je, že ani ejdnou jsme enskončili s nulou, byť dvakrát jsme k tomu měli již blízko. Novým hráčem týmu se stal nás vedoucí Richard Mosr a v poločasové přestávce byl dopsaán na soupisku ještě Filip Ekrt. Lepší dvojcíí hráčů byli Šeršeň s Valentou, kteří se na docela slušná procenta. Druhá dvojce Mosrová a Švejda zůstali opět před dvaceti procenty. Ostatní hráči, kteří zasáhli do dění v OPII, nezískali žádné výhry až na Mosra, který nastoupil k 9 zápasům a lehkou většinu vyhrál.
        Do druhé poloviny vstupujeme s přáním vybojovat alespoň 12. místo a dvě výhry. Také si chceme všichni zlepšit i své osobní statistiky. Začínáme dvanáctého ledna se Slatinou B.

 

Žebříček hráčů OPII

 

Ostatní

81-90
1. Němec Josef                   TJ Sokol Dříň A
2. Kulich Vladimír                 STC Slaný E

90,5
3. Kindl Adam                       Sokol Unhošť 

91-110
4. Zoth Pavel                       TTC Jemníky 
5. Andrš Martin                     TTC Jemníky 
6. Káčerek Vratislav             TTC Jemníky
  
7. Korec Oldřich MuDr.         Sokol Unhošť
8. Hudeček Josef                 Sok.Stochov-Honice  
9. Pohorelec Jan                  Sok.Stochov-Honice 
10. Černý Jan                       TJ Sokol Dříň B 
11. Rambousek Zdeněk        STC Slaný D 
12. Hurt Miroslav                  Sokol Unhošť  
13. Kratochvíl Tomáš           Sokol Buštěhrad C
14. Mochal Bohumír             TTC Jemníky

110,5
15. Gniewek Michal              Sok.Stochov-Honice

111-130
16. Čermák Petr                   KST Slatina 
17. Selichar Petr                  TJ Sokol Dříň B
18. Schönfelder Jarosloslav KST Slatina 
19. Bromský Vladimír            Sokol Buštěhrad C
20. Polomini Petr                  Slovan Velvary 
21. Zíma Jiří                         STC Slaný D
22. Švarc Miroslav               Sokol Unhošť 
23. Rohlíček Zdeněk             TJ Sokol Dříň A
24. Čampulka Karel               TJ Sport Kladno E
25. Plechatý Tomáš              STC Slaný D
26. Kulichová Lenka             STC Slaný E
27. Liska Josef                     Sokol Buštěhrad C
28. Folbrecht Roman            KST Slatina 
29. Vovsík Josef                  Sokol Buštěhrad C
30. Táborský Oldřich            Sokol Buštěhrad C
31. Husák Jan                      TJ Sokol Dříň A

130,5
32. Hanzlík Miroslav             Slovan Velvary 
33. Vacík Patrick                  TJ Sport Kladno F      

131-160
34. Čermák Miroslav            Sokol Buštěhrad C
35. Strejc Filip                      TJ Sport Kladno F
36. Habrcetl Milan                TJ Sport Kladno E
37. Poroda Zdeněk              Slovan Velvary 
38. Frolík Václav                  Sokol Unhošť 
39. Javůrek Roman              KST Slatina 
40. Suchan Milan                 Sokol Unhošť 
41. Svoboda Ivan                Slovan Velvary 
42. Podhorský Vladimír        TJ Sokol Dříň A
43. Chlumecký Jiří               TTC Jemníky 
44. Černý Zdeněk                TJ Sokol Dříň A
45. Koucký Jindřich             Slovan Velvary 
46. Hofman Luděk               Sokol Buštěhrad C
47. Vágnerová Lucie           STC Slaný D
48. Janíček Miroslav           TJ Sokol Dříň B
49. Šeršeň Miroslav            TSM GRAST Kladno 
50. Šíma Miloslav                TJ Sokol Dříň B
51. Podivínský David           Slovan Velvary 
52. Přádný Karel                  TJ Sport Kladno E
53. Švejda Ondřej                TSM GRAST Kladno
54. Kulichová Jana              STC Slaný E
55. Vinkl Milan                      TJ Sport Kladno E
56. Jilek Libor                      TJ Sport Kladno E

57. Zíma Michal                   STC Slaný D
58. Mosrová Barbora           TSM GRAST Kladno
59. Jedlička Petr                  Sok.Stochov-Honice
60. Velc Miloš                       Sok.Stochov-Honice

 

160,5
Majtán Pavel                     STC Slaný D        
Hýka Vojtěch                     STC Slaný E
Valášek Jiří                       STC Slaný E
Homolková Lenka              STC Slaný E
Štricová Niamh                  STC Slaný E     
Macák Petr                        TTC Jemníky
Šmíd David                        TTC Jemníky
Švojgr Karel                       TTC Jemníky 
   
Benda Miroslav                  KST Slatina
Melkus Alan                        KST Slatina
Pudil Miroslav                     KST Slatina    
Chaloupka Karel                 Sokol Unhošť    
Mencl Aleš                          Sokol Unhošť        
Valenta Jan                        TSM GRAST Kladno       
Brückner Tomáš                 TSM GRAST Kladno
Mikulík David                      TJ Sokol Dříň B
Vojtek Branislav                  Slovan Velvary   
Koudelka Martin                  TJ Sport Kladno E    
Petřík Ladislav                    TJ Sport Kladno E   
Procházka Ondřej                TJ Sport Kladno F  
Zatloukal Adam                    TJ Sport Kladno F
Burger Dominik                    TJ Sport Kladno F     
Okrouhlý Jan                       TJ Sport Kladno F       
Kroupa Pavel                       TJ Sport Kladno F       
Jílek Jakub                           TJ Sport Kladno F      
Burgr Martin                          TJ Sport Kladno F       
Jiráková Nela                        TJ Sport Kladno F      
Horsák Petr                           TJ Sport Kladno F      
Komárek Pavel                      Sokol Buštěhrad C     
Machovčák Ladislav              Sokol Buštěhrad C

Mimo žebříček
Majtanová Petra                     STC Slaný D           
Souček Ondřej                        STC Slaný D           
Hnilička Ondřej                        STC Slaný E
Kučera Stanislav st.                STC Slaný E
Lansdorfová Nikola                 STC Slaný E
Kasnerová Karolína                STC Slaný E
Zýma František                       STC Slaný E           
Šimáček Milan                        TTC Jemníky           
Truhlářová Adéla                     Sok.Stochov-Honice         
Žák Roman                             Sok.Stochov-Honice               
Balada Luboš                          KST Slatina            
Bukovský David                      Sokol Unhošť          
Mikulík Martin                          TJ Sokol Dříň A          
Selicharová Hana                    TJ Sokol Dříň B         
Selichar Petr ml.                      TJ Sokol Dříň B        
Listík Vít                                  TJ Sport Kladno F               
Mikulejský Filip                        TJ Sport Kladno F        
Neurad Arnošt                         TJ Sport Kladno F          
Fialka Adam                            Sokol Buštěhrad D              
Hýža Daniel                             Sokol Buštěhrad D              
Lukáš David                            Sokol Buštěhrad D              
Nejedlá Anna                           Sokol Buštěhrad D             
Pachman Jiří                           Sokol Buštěhrad D             
Pesl Václav                             Sokol Buštěhrad D             
Vinš Martin                              Sokol Buštěhrad D  

 

 

 

 

 

 

 

Ondřej Švejda

 

Podívejme se na naše soupeře.

        Na stránkách okresního pinčesu se objevila pro nás nebo alespoň pro mě důležitá informace - soupisky soupeřů. Pojďme se tedy podívat trochu blíže na naše soupeře. Ještě by bylo dobré říci, že OP II opusili Slaný C a nakonec i Sport D, kteří postoupili o soutěž výš + TTC Kladno E. Opačným směrem putovalo Áčko Dříně a B tým Stochova. Novými týmy budou Slaný E a Sport F. 

        Na začátek se podíváme na týmy ze Dříně. Jelikož dříňský A tým spadl do OP II, tak došlo k částečnému přesunu v kádru. Áčko opustil Jan Černý a Petr Selichar, kteří putují do B týmu. Opačným směrem zamířil Jan Husák, Zdeněk Černý a Vladimír Podhorský. Z tohoto lze vyčíst, že Dříň chce mít konkurence schopná obě mužstva. Dalším družstvem, který utvořil dva týmy je mužstvo z královského města Slaný. I přes postup slánského Céčka se setkáme i nadále s dvěma mužstvy, protože Slaný se rozhodlo přihlásit ještě E tým. Nutno říci, že C tým se s týmem E velmi schoduje. Můžeme zde opět potkat klan Kulichů nebo Jíří Valáška či Hýku. Mezi novými tváři zaujme snad jen jméno St. Kučera st., nejspíše otec nadějného syna. Dalšími jsou Hnilička, Lansdorfová, Kasnerová a Zýma. Ve slánském Déčku k mnoha změnám nedošlo, pouze na soupisce chybí neaktivní hráči. 
        
Nováčkem nadcházející sezóny v OP II je Stochov-Honice, který v sezóně uplynulé byl ve stejné pozici jako náš tým, tedy skončil se samými prohrami. Také Stochov nečachroval se soupiskou kromě neaktivních hráčů a nejvýraznější změnou je tedy asi odchod Tomáše Velce. Jemníky přišli o Milana Macáka, což bude výrazná ztráta. Naopak na soupisku byl připsán Milan Šimáček. V KST Slatině B nahradili pouze Jířího Laštovku za Luboše Baladu. Také Unhošť umazala ze své soupisky neaktivní hráče a připsala novice Davida Bukovského a především kvalitního obranáře Adama Kindla. Velvary se také zbavili ze své soupisky neaktivního hráče Jana Egermayera a to je také jediná změna v kádru Slovanu.
        Překvapením se stalo TTC Kladno E, které se rozhodlo sůj tým již nepřihlásit. Naopak Sport Kladno se rozhodl přihlásit další tým, ryze dětský. Označen bude již písmenkem F v kádru má 14 jmen a nastupovat za něj mimo jiné budou - Vacík, Strejc, Procházka, Zatloukal, Burger, Jílek a Okrouhlý. Mužstvo Ečka zůstavá beze změn. Také v Buštěhradu se dějí rošády kádru. Bušěhrad C se spojil s Déčkem a kromě Šafaříkové, která odchází, zůstávají v kádru všichni, tedy 7 hráčů, kteří mohou kdykoliv nastoupit. Uvidíme kdo bude jen nosičem pití. A z D týmu se stal další dětšký tým, který po loňské konfrontaci s námi nejspíše obsadí chvost tabulky, ale určitě nebudou házet flintu do žita.

Ondřej Švejda


 

Dnešní posezóní rozhovor bude tak trochu jiný, než všechny ostatní. Jelikož povedu monolog (ve 3. osobě částěčně) o tom jak se mi líbila sezóna a jak jí hodnotím z pozice druhého nejlepšího hráče sezóny.

Tak Ondro jak by jsi zhodnotil uplynulou sezónu?
Do sezóny jsme vstupovali s tím, že nejspíš něuděláme žádný zázrak, ale s tímto jsem úplně nepočítal. Co se týče výsledků tak sezóna je rozhodně nevydařená, protože jsme si hodně zápasů prohráli sami svojí nezkušeností a zbrklostí. Ale myslím, že jsme nasbírali hodně cenných zkušeností. A vzpomínek bude také dost. Já budu hlavně vzpomínat na první vítězné utkání našeho klubu, které jsem vybojoval na Sportu D.
Jaký byl z tvého pohledu nejlepší a nejhorší tvůj zápas?
Co se týče celkově týmu, tak jsme nejlépe asi zahráli doma s Velvary B a nejhorší zápas byl s Velvary venku kde jsme neuhráli ani bod a špatný byl i domací zápas se Slaným C. Osobně jsem zahrál nejlépe asi venku ve Velvarech, kdy jsem mohl vyhrát snad i 3 zápasy. Nakonec z toho teda nebyl ani jeden (smích). A nejhorší se snad ani říct nedá, jelikož těch bylo dost a dost (úsměv). Ale jestli mám říct jeden zápas tak to bylo na TTC. A to ještě radši nemluvím o našich čtyřhrách...
Překvapení a zklamání sezóny bylo...
Překvapení asi to, že většina hráčů OP II to hraje pro radost a jsou kamarádští. Zklamání byly asi moje (naše) výsledky. A docela mě zarazilo u některých hráčů s jakým ,,potahem" hrajou. Možná některé potahy nebudou už ani patřit mezi povolené...
Co sezóna následující?
Tak ta doufám v první řadě bude úspěšnější. Snad konečně uhrajeme nějaké utkání. Já se budu chtít zlepšit alespoň na 22%. A budu chtít porážet hráče, kteří jsou na tom podobně jako já.
A jaká bude příprava?
Jelikož teď máme po sezóně, tak trénovat budu míň než v jejím průběhu. Asi tak 2-3 hodiny týdně. Koncem června nám končí tréninky... Tak pak se budu věnovat fyzické přípravě. Především běhání po kladenským lesích a odpočívat nebudu ani na dovolené v Tatrách. V půlce srpna pak začně opět stolnotenisová příprava na sezónu.

Ondřej Švejda

Jako první u mého mikrofónu zakotvila týmová jednotka Míra Šeršeň. Rozhovor, jak sami zjistíte, se nesl ve velmi úvolněném duchu. Dost mojich keců a pojďme na to hlavní.< xml:namespace prefix = v />

Jak by jsi zhodnotil uplynulou sezónu?
(úsměv) To já nevim, to jako hráč nemůžu hodnotit, zeptejte se trenéra.
Ale tak nám řekni jak si ji viděl ze svého pohledu...
Z pohledu týmu byla tragická, protože ostatní hráči, narozdíl ode mně, nebodovali ve většině utkání a jen byly vlastně jen do "počtu" (smích). A ohledně mě tak spokojen jsem jenom na půl, myslím si, že jsem se připravil nezkušeností asi o 10 výher, ale na první sezonu 21 výher není špatný...
Jaký byl z tvého pohledu nejlepší a nejhorší tvůj zápas?
Za nejlepší zápas týmu bych dal domácí se Sportem E. Nejhorší s Velvary venku a doma se Sportem D. Můj nejlepší zápas byl s panem Mochalem. I když jsem ho prohrál 2:3! Myslím si, že mu k vítězství přálo štěstí a to má úspěšnost 75% a je v celkové tabulce na 8. místě... Ale v tom zápase byl o trochu horší. A nejhorší zápas asi s panem Kouckým. Jeho styl nemám rád. (smích)
A co tě v této sezóně celkově mile překvapilo a co naopak?
Mile překvapilo? Asi výkon Tomáše Bruckera z našeho týmu proti Štricové. Podle mě tam zahrál s ni fantastický zápas (smích). Nemile asi podlaha v hernách ve Slaném a Velvarech, a pak paskvil kterým se někteří hráči vyznačují jako pan Hurt, Bromský, atd..
A s čím jdeš do příští sezóny....?
V našem týmu je nejistá další sezóna a pokud se to v krátké době nezmění, tak asi přestoupím, ale to se snad nestane. Cíle? Asi mít úspěšnost alespoň 70% a naučit Ondřeje Švejdu topspiny (smích).
Na které hráče máš příští sezónu ,,spadeno"?
Na pana Hanuse, poté na celý Buštěhrad C. A pana Mochala musim porazit, abych mu vrátil těsnou porážku.
A otázka na závěr, jak se budeš chystat od teď na další sezónu?
Budu usilovně pracovat na fyzické kondici a trénovat, trénovat a trénovat...  Jo a budu pracovat na psychice!
Díky za tvůj čas a rozhovor.
Bitte (úsměv).


Ondřej Švejda


 

HODNOCENÍ SEZÓNY 2010/2011

        21. dubna skončila premiérová sezóna našeho týmu. TSM Grast Kladno skončilo na posledním 13. místě, kdy jsme nezaznamenali ani jednu výhru ani remízu, ale pouze 24 proher. Naším nejlepším hráčem z dlouhodobého hlediska se stal Miroslav Šeršeň, který skončil se skóre 21 výher a 73 proher, což mu utvořilo 22,1% úspěšnost. Lepší úspěšnost měl pouze náš benjamínek Jan Valenta, který vybojoval 7 výher a 9 proher s 43,8% úspěšností. Pouze dva hráči odehráli všechna utkání a to M. Šeršeň a Ondřej Švejda, ten vyhrál pouze 11 utkání, ale za to jich 84 prohrál. Úspěšnost tohoto hráče se zastavila na 11,6%. Mezi stabilní členy kádru patřila také Barbora Mosrová (5/66 - 7%).

        První polovinu sezóny s námi odehrála také Hana Hokrová. Bohužel po polovině soutěže se rozhodla ukončit kariéru, její dosavadní skóre bylo 8 výher a 39 proher - 17% úspěšnost.  V posledních zápasech sezóny dostal příležitost Tomáš Bruckner z 20 odehraných zápasů získal 1 výhru a jeho úspěšnost se zastvila na 5 procentech. Během sezóny nastoupili za nás také další hráči a to: Quant Filip, Klabouch Martin a Pekařová Michaela. Všichni se schodným výsledkem - 0 výher a 8 proher. Co se týče čtyřher, tam nás bude pronásledovat naše děsivá hra a i skóre - 2 výhry a 43 proher - 4,4%.

        Jako tým celkově jsme skončili s výsledkem v poměru 60:372. V polovině sezóny jsme byli na 32:186. Osmkrát jsme zaznamenali prohru 0:18 z toho 5x doma. Naše domácí bilance je 28:188. Náším nejlepším výsledek byla prohra 8:10 ve Slaném s místním Céčkem.

Na závěr bych chtěl poděkovat především našemu vedoucímu týmu panu Mosrovi, který nás odvozil na většinu utkání. Dále pak TJ Sokolu Dříň, kde jsme odehráli naše domácí utkání v místní herně. 5.ZŠ Kladno za pronájem haly pro naše tréninky a v neposlední řadě naším trenérům.  

Ondřej Švejda

TOPlist