Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Archiv 13/14

PLAY OUT 
TJ Aero Odolena Voda - TSM Kladno
6-9

    K nejdůležitějšímu zápasu sezóny jsme se v sobotu 19.4.2014 vypravili do Odolena Vody. První zápas jsme doma vyhráli 10-7 (i díky výbornému kolektivnímu výkonu) a tak nám k záchraně KP1 stačila remíza. Vzhledem k tomu, že vítězná sestava se nemá měnit, nastoupili jsme ve složení Valenta, Blažek, Matějka a Hýža. Ve čtyřhrách se jak domácí, tak i hosté spolehli na sehrané dvojice, Blažek s Valentou vyzvali Hudečkovou s Hendrychem a Matějka s Hýžou se utkali s Kulíškem a Berným. Po čtyřhrách byl stav 1-1. S Honzou jsme nepřipustili překvapení :) Dan se Zdeňkem na své soupeře nestačili. V singlech na sebe jako první narazili Kulíšek s Valentou. Honza si cestou na zápas přál začít proti Markovi Kulíškovi, kterému chtěl oplatit prohru z minulého zápasu. Přání se mu splnilo a Honza vyhrál 3-1. Pak přišel můj komplex Hendrych. Prohrál jsem 3-2 (11,-9,-9,7,7). Já to na Hendrycha prostě neumím. A pro mě mělo být hůř... V následujících zápasech Zdeněk smetl Berného a Dan překvapivě porazil Hanku Hudečkovou (-9,5,5,-7,-7 z pohledu domácích). No,..překvapivě,...Pravdou je, že Dan v posledních zápasech ukázal skvělou formu a svými výkony si řekl o pevnou pozici v týmu. Každý bod byl důležitý a tenhle obzvláště. Vítěz kategorie hráč zápasu - Dan Hýža. Jestli někoho zradilo zdraví v těch klíčových zápasech, tak to byla právě Hanka Hudečková. Základní část odehrála s pěknými téměř 75%, s námi v klíčovém dvojzápase skončila s bilancí 2-6. Vítězem v kategorii smolař dvojzápasu – Hana Hudečková. V půlce zápasu jsme pohodově kráčeli k vítězství, vítězili jsme 6-3. Kromě čtyřhry soupeř dělal body jen na mě. Po prohraném zápase s Hendrychem jsem nestačil ani na Berného,což beru za moji nejhorší prohru sezóny. Poslední kategorie – tragéd zápasu – Blažek. Už podruhé, tuším.. Týmový duch nás neopustil a tak moje pořádně velké klopýtnutí svými body nahradili Zdeněk Matějka a Dan Hýža.V dalších zápasech jsme střídavě vítězili a prohrávali, náskok jsme nicméně udrželi a po dvou výhrách Honzy Valenty a mojí jediné zvítězili 9-6. Rozhodující bod vybojoval Honza Valenta, který porazil Hanku Hudečkovou. V utkání už prohrával 0-2 na sety, začal přemýšlet, poslechl rady trenérů a utkání otočil na 3-2. Devátý bod nám zajistil účast v KP1 i pro příští sezónu. S největší pravděpodobností šlo o poslední zápas Zdeňka Matějky v dresu TSM Kladno. Díky za kamarádství a body, Zdeňku :)

Body domácích: Hudečková 0, Kulíšek 2, Hendrych 2, Berný 1, čtyřhry 1

Body hostů: Valenta 4, Blažek 1, Matějka 2, Hýža 1, čtyřhry 1

 
vybrané momenty zápasu

důležité vítězství Dana, sklap Hanky Hudečkové má svou cenu :)

Hudečková - Hýža

Honza Valenta se s Hendrychem trápil první set (13), v dalších setech zabral (6,7)

mládí v akci...

poslední zápas v našem dresu...  

pod bedlivým dohledem matky a trenérky 

 

 
PLAY OUT 
TSM KLADNO - TJ AERO ODOLENA VODA 
10-7 
Nadešel zápas pravdy č. 1!!

 

V souboji o udržení v KP1 jsme v neděli 13.4.2014 přivítali tým  TJ Aero Odolena Voda. Předzápasovou matematiku jsem tentokrát vynechal, nicméně…porovnání procentuální úspěšnosti hráčů obou týmu slibovalo vyrovnané utkání. S Příbramí jsme v posledním zápase uhráli remízu a tak nebyl důvod měnit sestavu a ke čtyřhrám jsme nastoupili ve složení Valenta – Blažek a Hýža – Matějka. Soupeř vsadil na silnou a slabší čtyřhru a zahájil ve složení Hendrych – Berný a Hudečková – Kulíšek. Po dvou prohraných čtyřhrách jsme s Honzou zabrali a Hendrycha s Berným smetli 3-0 (5,1,8). Dan se Zdeňkem se snažili ze všech sil, ale v přetahované prohráli s Hankou Hudečkovou a Markem Kulíškem 3-2.  Jestli mám shrnout první polovinu zápasu, tak nejvýstižnější je slovní spojení – obrovské zoufalství! Po čtyřhrách to bylo 1-1. Zdeněk Matějka prohrál s Hendrychem a já šel na Hanu Hudečkovou. Měl jsem strach a vyhrál 3-1 (-8,7,12,9). Honza porazil Berného a stav byl 3-3. A pak jsme se vezli. Já prohrál s Hendrychem, na kterého jsem si věřil jako nikdy. Pravdou je, že Honza Hendrych odehrál výborný zápas. Jak proti mně, tak i proti Zdeňkovi mu vycházelo úplně všechno a často nás stavěl do role sběračů míčků. Když pak Honza Valenta prohrál s Kulíškem a Dan s Hudečkovou, bylo to opravdu zlé. Stav 3-6. Jenže,….přišel velký obrat. Ze stavu 3-6 jsme díky série 6!! vyhraných zápasů v řadě otočili na 9-6 a já po výhře nad Markem Kulíškem získal kýžený bod č. 10. Zdeněk pak v poklidu mohl dohrát zápas s Hankou Hudečkovou..

Dnešní zápas ukázal, co to znamená „hra na hru“. Já i Zdeněk jsme prohráli s Honzou Hendrychem, kterého zase porazil Dan Hýža,…i když po boji J Marek Kulíšek pohodově přehrál Honzu Valentu, ale se mnou mu nic nevyšlo a stejně pohodově prohrál 3-0. Jindy tří až čtyřbodová Hanka Hudečkovou uhrála jen dva body. Pochválit zaslouží celé TSM Kladno. Danův škorpión (zasvěcení pochopí J) zařídil cenný bod. Zdeněk odehrál hezkých 50% a zbývající opory J J se postaraly o zbytek….

Body domácích: Valenta 3 – Blažek 3 – Matějka 2 – Hýža 1 – čtyřhry 1

Body hostů: Hudečková 2 – Kulíšek 2 – Hendrych 2 – Berný 0 – čtyřhry 1 

vybrané momenty zápasu

staronové složení čtyřhry domácích - Matějka Hýža

dovolím si upozornit na Danův krk :)

Dlouhý, široký a Hendrych...

rozhodující momenty zápasu Hudečková - Valenta. 

 PLAY OUT

TSM KLADNO - TTC PŘÍBRAM 

9 - 9

K odvetě přijela Příbram v neděli 30. března. I v domácím utkání se nám podařilo trestuhodně prohrát obě čtyřhry!!! Obzvláště ta naše s Honzou proti Silaveckému s Hegedüsem stojí za zmínku. První set jsme vyhráli 1. Zbytek zápasu jsme se trápili. Honza se netrefoval, já jsem se bál a výsledkem je prohra 3-1. Ve druhé čtyřhře Zdeněk Matějka s Martinem Krousem nestačili na Kardu s Křivánkem.  I přes obě prohrané čtyřhry to potom byla přetahovaná o každý bod. Zlom nastal v polovině utkání, kdy jsem prohrál s Hegedüsem a Dan s Kardou. Ze stavu 4-5 to najednou bylo 4-7.  Dotáhli jsme to na 8-8, ale výsledná remíza udržela v KP1 TTC Příbram. Honza vyhrál standardně všechno, já jsem porazil Kardu, Silaveckého i Křivánka. Další body přidali Dan ( výhra na Hegedüsem) a Zdeněk (porazil Silaveckého).

Body domácích: Valenta 4 – Blažek 3 – Hýža 1 – Matějka 1  - čtyřhry 0

Body hostů: Karda 2 – Silavecký 1 – Křivánek 2 – Hegedüs 2   - čtyřhry 2

vybrané momenty zápasu

v neděli Honza oslavil 13té narozeniny. Gratulujeme!! :)

Prokletí jménem Karda Zdeněk Matějka neprolomil...

...servis Aleše Křivánka

Dan nevypustil zápas ani když Příbram dosáhla kýženého bodu č. 9...

Další foto z domácího zápasu v sekci Momenty ze zápasů

PLAY OUT

TTC PŘÍBRAM - TSM KLADNO

10-7

Člověk míní a míček mění. Oproti mému očekávání jsme v souboji prvního kola play out s TTC Příbram nevyhráli a po prohře 10-7 (venku) a remíze 9-9 (doma) se o udržení v KP1 utkáme s Odolenou Vodou. Předzápasová matematika mi říkala následující - Honza určitě udělá 4 body, já se pokusím o 3, jedna čtyřhra a dva body snad udělá zbytek týmu. Nestalo se. Jak venku, tak i doma nás zradila jinak jistá čtyřhra. V domácím ani venkovním utkání jsme nevyhráli ani jednu!!! Jak se oba zápasy vyvíjely?

 

K prvnímu zápasu play out jsme v sobotu 29. března vyrazili do Příbrami.  Do zápasu jsme vstoupili nejhůř, jak to jen šlo. Dan Hýža s Martinem Krousem nestačili na Silaveckého a Hegedüse a já s Honzou jsme po boji podlehli Kardovi s Křívánkem. Náskok dvou bodů ze čtyřher si Příbram pohodlně udržovala až do konce. Smolný zápas odehrál Zdeněk Matějka. S jedničkou (Karda) i dvojkou (Křivánek) Příbrami odehrál zápasy na pět setů a v obou ho zradila koncovka. Do dalších zápasů Zdeněk pustil Martina Krouse a ani jemu se nepodařilo uhrát bod. Relativně lehce prohrál se Silaveckým a s Hegedüsem uhrál jediný set. I přes prohru týmu se dařilo Danovi. S Kardou prohrál se ctí a porazil Hegedüse. Moje úspěšnost byla 50%. Porazil jsem Hegedüse a „uprasil“ Aleše Křivánka. S Kardou jsem prohrál nejtěsněji 3-2 ( 9, 9, -11, -9, 9) a nervy mě zradily v důležitém zápase se Silaveckým, který jsem prohrál v pátém setu. Honzu nemá cenu nijak hodnotit. Jako jediný splnil očekávání a všechno vyhrál.

Prohráli jsme, Příbram vyhrála. Přesto,…6 zápasů jsme prohráli v pátých setech. Na sety jsme vyhráli 34-33. Byl to náš nejdelší zápas, trval celých 200 minut.

Body domácích: Karda 3 – Silavecký 3 – Křivánek 1 – Hegedüs 1,  čtyřhry 2

Body hostů: Valenta 4 – Blažek 2 – Hýža 1 – Matějka/Krous 0, čtyřhry 0

vybrané momenty zápasu

Soustředěný Martin Karda na servisu. 

Výborný výkon předvedl i Zdeněk Matějka. První dva sety vyhrál 7 a 6, na konci chybělo štěstí..

S Petrem Hegedüsem si Dan poradil s přehledem 3-0

Další foto z Příbrami  najdete v sekci Momenty ze zápasů

 

 

PLAY OUT 

Základní část skončila a play out je tady. V bitvě o záchranu v KP1 nás čeká TTC Příbram. S tímto týmem máme pasivní bilanci. První zápas v Příbrami jsme prohráli 10-6, resp. 10-7. Vyhrát jsme nedokázali ani v domácí odvetě a Příbram si odvezla tři body za vítězství 10-8. Přesto pevně věřím, že jsme schopni vyhrát. Bude to těsné, ale dovolím si tipovat naše vítězství  2x 10-8.  První zápas se hraje v Příbrami v sobotu 29.3.2014 od 17:00, odveta přijde v neděli 30.3.2014 od 10:00.

Druhou dvojici play out tvoří TJ Sokol Králův Dvůr "C" a Aero Odolena Voda. "Královák" by si měl s Odolenou Vodou poradit a v pohodě zvítězit. Uvidíme,...

 

12. víkend

TSM KLADNO - TTC ŘÍČANY
9-9

 

V posledním kole základní části jsme přivítali druhý celek tabulky – TTC Říčany. Hosté přijeli bez nejlepšího hráče základní části, Aleše Štěpánka, který se může pochlubit úctyhodnou bilancí 51 výher a pouhé tři prohry, z nichž jednu má se mnou J Ne nadarmo jsou Říčany druhé. Tomáš Uksa je v tabulce úspěšnosti druhý s 86%, zbývající tři hráči mají těsně přes 50%. Ve čtyřhře jsme si s Honzou poradili s Šantavým a Jíchou. Bylo to po obrovském boji a tím nejtěsnějším skóre, +12 v pátém setu. Dvojice Krous Hýža podobným způsobem prohrála s Pokorným a Uksou. V prvním zápase jsem prohrál s Uksou jednoznačně 3-0 (-7, -3, -5). Dobrý zápas odehrál Honza Valenta s Davidem Jíchou. Po čtyřech setech to bylo 2-2, Davidovi tam chodilo úplně všechno a Honza místy neměl co hrát. V pátem setu se naštěstí vzpamatoval, vyšel mu začátek (vedl 4-0) a vítězství si v  klidu pohlídal, +4. Martin Krous v důležitém zápase porazil Romana Pokorného a když jsem další bod přidal  i já s Honzou, v polovině utkání to bylo 5-5. Před posledními dvěma zápasy jsme dokonce vedli 9-7. Dan ani Martin ale zvítězit nedokázali a tak se body dělily za remízu 9-9. Bodově zápas nevyšel Danovi, i když hrál opravdu dobře. Dva zápasy prohrál 3-2 a ten poslední s Pokorným 3-1, poslední set -10. Zase chyběl ten malý kousíček…

 

 Body domácích: Valenta 4,5 – Blažek 3,5 – Krous 1 – Hýža 0

 

Body hostů: Uksa 3,5 – Šantavý 2 – Pokorný 1,5 – Jícha 2

 

vybrané momenty zápasu

Dan ve čtvrém setu s Pokorným otočil ze stavu 7-8 na 9-8

zápas se mu ale nepodařilo dotáhnout do vítězného konce...

Jícha - Valenta. Levá ruka Davida Jíchy dělala Honzovi velké prohlémy.

Jícha - Valenta II.

Martin Krous hodně potrápil nejlepšího hráče hostů Martina Uksu. Prohrál v pěti setech..

12. víkend
TSM KLADNO - TTC BRANDÝS n. LABEM „A“
3-10

 

Do sobotního zápasu s prvním týmem KP 1A jsme nastoupili bez Zdeňka Matějky a s bolavým kolenem Honzy Valenty. S Brandýsem to byl zápas plný premiér. Nepřítomnost Zdeňka znamenala nutnost složit druhou čtyřhru trochu jinak a tak spolu prvně hráli Martin Krous a Dan Hýža. Čtyřhra se jim povedla náramně. V pěti setech porazili Zatřepálka s Bergerem. Já s Honzou jsme si připsali patnáctou výhru! a celkem jednoznačně jsme přehráli Papírníka s Šubrtem. Po čtyřhrách bylo skóre překvapivé – 2:0. Další vývoj už tak překvapivý nebyl a hosté snadno vyhrávali jeden zápas za druhým. Jediný bod z dvouher jsem přidal já, když jsem porazil Bergera. Hezký, i když smolný zápas odehrál Honza Valenta s Pavlem Papírníkem, jedním z nejlepších hráčů v KP1 ( 22 výher, 2 prohry).Honza odehrál utkání s pochroumaným kolenem a na jeho pohybu to bylo znát. Důvodem jeho střídání NEBYLO to, že by ho Pavel Papírník svojí výhrou "otrávil", jak si hosté mysleli. Skutečně to bylo zraněním. Trenér se správně rozhodl zbytečně neriskovat jeho zdraví a po zápase ho vystřídal Míra Šeršeň,  který prvně okusil zápasy KP. Neporažený Brandýs si z Kladna odvezl výhru 10-3. Veni vidi vici...

Body domácích:  Valenta 0,5 – Blažek 1,5 – Krous 0,5 – Hýža 0,5 – Šeršeň 0

Body hostů: Papírník 2 – Berger 2 – Zatřepálek 3 – Šubrt 3

vybrané momenty zápasu

První čtyřhra odehraná ve složení Krous Hýža 

Ve čtvrtém setu za stavu 5-2 pro hosty trenér ohlásil time out. 

 
Time out přišel v pravý čas. Domácí nepříznivý stav čtyřhry otočili a set vyhráli 11-8. V pátem setu zvítězili ve stejném poměru a připsali si cenný skalp.
 
 
Valenta vs. Papírník
 
 
Premiéra Míry Šeršeně
 

 

11. víkend

TJ Sokol Mníšek p. Brdy „A“ – TSM Kladno
9-9

V sobotu 8. března 2014 jsme v plné sestavě a s patřičným sebevědomím vyjeli do Mníšku s cílem zvítězit a skoro se nám to podařilo. Utkání trvalo celé tři hodiny a skončilo zaslouženou remízou. Ač se mi to těžko přiznává, dělba bodů byla spravedlivá. Po čtyřhrách to bylo 1-1. S Honzou Valentou jsme vyhráli nad Šťastným a Fialou 3-1. Zdeněk Matějka a Martin Krous nestačili na Přádu s Urbanem - nejlepší čtyřhru KP1A. Po prvních zápasech to vypadlo hodně špatně. Honza Valenta porazil Šťastného, já jsem prohrál s Fialou (-7,19,9,10), Dan Hýža s Urbanem a Zdeněk s Přádou. 4-2. Po dalších čtyřech zápasech jsme srovnali na 5-5. Po krátké přetahované to bylo 7-7 a 7-9 (z pohledu domácích). O vítězství bojovali Hýža s Fialou a Urban s Matějkou. Bohužel se jim nedařilo (Zdeněk v posledním zápase prohrál v pátem setu tím nejtěsnějším skóre) a tak jsme si rozdělili body. 

Honza Valenta opět předvedl svůj standard, vyhrál všechno. Zabojoval i Dan, který výhrou nad Šťastným přispěl k dělbě bodů. Za domácí  odehráli skvělý zápas Přáda s Fialou. 

Body domácích – Přáda 3,5 – Urban 2,5 – Fiala 3 – Šťastný 0. 

Body hostů – Valenta 4,5 – Blažek 2,5 – Matějka 1 – Hýža 1

vybrané momenty zápasu

Přáda porazil Dana v napínavém souboji  3-2 (5, -9, -10, 9, 6). Dan sahal po vítězství,..

K výhře mu ale nepomohly ani rady trenéra Plachého

Soustředěný Honza Valenta

Zděnek Matějka v zápase s Fialou

Poslední a rozhodující body utkání. Vlevo Dan prohrává s Fialou. Vpravo Zděnek Matějka s Urbanem. 9-9

 

 

6. víkend

TTC BRANDÝS n. LABEM "A" - TSM KLADNO 
10-6 

V desátém kole jsme si udělali výlet do Brandýsa n. Labem a navštívili zatím neporažený tým KP1A. ....  a  ten zůstal neporažený i po nájezdu TSM. Prohraná utkání se hodnotí špatně, navíc když hodnotící udělal vejce. Ale zkusím to. Čtyřhra Blažek - Valenta byla opět vítězná a to relativně v pohodě (-5, 7, -6, -3). Dan se Zdeňkem se snažili, leč marně. V prvním zápase Honza vyhrál nad Mifkou a já jsem začal s Chalupou mladším, ročník 2000. Byla to luxusní ukázka toho, jak jednoduché je prohrát vyhraný zápas. První dva sety jsem mu nedal šanci (-6, -5). A pak to přišlo. Trochu jsem si začal myslet, že to vyhraju jen tak, a to byla chyba. Třetí set byl +15 pro Chalupu, mě se začala třást pálka a pak už to šlo do kopru. Čtvrtý a pátý set +6 a +3!!. Hotovo, nevyužil jsem šanci poslat TSM do brejku :) . Zdeněk pak v dramatickém zápase porazil Zatřepálka a srovnal na 3-3. Dan prohrál s Šubrtem, Hon za mě pomstil a v klidu přehrál Chalupu. 4-4. Další body už přidal jen Honza, který porazil kompletní sestavu Brandýsa. Bodově: Valenta 4,5 Blažek 0,5 (to vlastně není vejce, půl bodu se počítá :) Matějka 1 a Dan 0. Pro mě osobně to byl zatím nejsilnější soupeř. První polovinu zápasu dali šanci mládežníkovi a i tak s přehledem zvítězili. Mají čtyři vyrovnané hráče a skóre 110-50 hovoří za vše. Pochvalu zaslouží Honza. Vyhrát všechny zápasy u prvního celku soutěže je skvělé. Dva zápasy 3-0, jeden 3-1  a už  za prohraného stavu vybojoval nádherný zápas s Šubrtem. Zdeněk i Dan odehráli po třech zápasech. Zdeněk do zápasu nastoupil s úplně novými potahy i dřevem a hrál dobře. Dan bojoval, ale proti těmhle soupeřům to nešlo. Já osobně jsem se vyhlásil za největšího tragéda zápasu. Blahopřejeme...

TTC ŘÍČANY - TSM KLADNO
10 - 6

V současné době druhý tým KP1A. Prohra s Brandýsem a se Slaným. Dva nejlepší hráči Říčan šli do utkání s bilancí - Pokorný 20-0, Uksa 24-2.  V herně s klouzavou podlahou u rybníka jsme nestačili  na silného soupeře a prohráli 10-6. Nutno říct, že se ctí. Dodrželi jsme důležité pravidlo a po čtyřhrách to bylo 1-1. V nervy drásajícím utkání (-9, 10, 9, -8, -10) jsme s Honzou porazili Pokorného a Uksu. Zdeněk a Dan nestačili na Šantavého se Štěpánkem. Začali jsme skvěle. Honza porazil Uksu a já Pokorného. Stav 3-1 pro TSM. Dan, Zdeněk a Honza prohráli (Honza 3-2 s Pokorným), já porazil Šantavého a rázem to bylo 4-4. Bodovali jsme do stavu 6-6, potom nám soupeř utekl na 9-6. Rozhodující zápas jsem prohrál s Uksou 3-2 (9,6,-10,-10,6 z pohledu domácích). Bodově: Valenta 2,5 Blažek 3,5 Matějka 0 Hýža 0 Z utkání je třeba zmínit dva důležité momenty. Prvním z nich jsou prasátka. Těch tam padalo, hrůza..jak na straně hostů, tak hlavně domácích. Jeden příklad za všechny. Honza Valenta prohrál se Štěpánkem 3-0 ( 5, 12, 8). Vypadá to na jasou prohru. Ale! Za ty tři sety dostal 12!, slovy dvanáct! prasat. Proti skvělému hráči jako je Štěpánek tak vlastně  do každéhé setu nastupoval s handicapem -4. Druhým momentem je má výhra nad (do té doby) neporaženým Štěpánkem. Vyhrál jsem o ta nejmenší prsa na světě (9,10, -9, -5, -9). Pro Štěpánka to byla první prohra v soutěži a pro mě cenný skalp. V šatně soupeři jeho prohru komentovali tím, že za prohru musí koupit šampaňské. Nic jsem nedostal :)  Zápas nevyšel Danovi ani Zdeňkovi, oba zůstali bez bodu. Po polovině sezóny jsme na desátém místě se sedmi body. Není to moc, dvě výhry a jedna prohra. Od posledního místa nás dělí jediný bod a nezbývá než doufat, že v druhé polovině přestaneme platit nováčkovskou daň a začneme vyhrávat. Zatím na osmé místo ztrácíme 4 body. Druhou polovinu začínáme doma třemi zápasy, těším se na bodové hody :)

Statistika hráčů po první polovině:

Blažek 21-18      53,85% Valenta 32-10     76,19% Matějka 13-26     33,33% Hýža 5-31           13,89%

Honza plní očekávání a hraje výborně. Na konci sezóny se určitě dostane do první pětky. Možná se čekalo víc od nás - starších hráčů, ale..Z KP2 do KP1 je to docela skok a po zhodnocení všech objektivních faktorů beru výsledky za slušné. Dan  bojuje a  snaží se v každém zápase, ale soupeři jsou prostě nad jeho síly. Zatím sbírá zkušenosti a ty se zákonitě musí projevit. Když ne teď, tak později....a až se jednou bodově sejdeme všichni čtyři v jednom zápase, soupeři nebudou stíhat.

5. víkend

TSM KLADNO - TJ SOKOL MNÍŠEK p. BRDY  
8-10 aneb promarněná šance        

Od začátku až do konce to byl obrovský boj, tahali jsme se o každý bod, chvíli dotahovali a chvíli i vedli. 3-3, 3-5, 6-5, 6-8, 8-8. Nakonec se to nepovedlo a soupeř si odnáší cenné vítězství 10-8. Pro nás to bylo o to smutnější, že jsme se mohli při výhře na Mníšek dotáhnout a odpoutat se z těch nejspodnějších pater. Po čtyřhrách to bylo 1-1. Vyhrál jsem ji s Honzou a musím říct, že se nám daří. Pravda je, že s Honzou by se dařilo většině hráčů. Hosté přijeli v sestavě Přáda (jejich nejlepší hráč), Šťastný, Urban a talentovaný Honza Fiala, který před před zápasem A-týmu odehrál utkání v KP2 za béčko Mníšku v Hudlicích  (vyhrál tam všechny 3 zápasy, 1x WO) a udělal si tak hezký sobotní den na zelených stolech.

Body domácích: Blažek 3,5 - Matějka 0 - Hýža 1 - Valenta 3,5. 

        Na Zdeňka Matějku si před halou sedla smůla a na rameni mu zůstala sedět až do neděle. Bojoval, dřel, proti pěti prasátkům v setu se hraje špatně, ale taky kazil jindy jisté míče. Nezbývá než doufat, že příští dvojkolo se, nehledě na soupeře, chytne a zase pozná opojnou chuť vítězství ,ke které si pomalu přičichává Dan :) v sobotním zápase si poradil s nepříjemným travařem Šťasntým. Další soupeři byli nad jeho síly. Honza Valenta prohrál (2-3) s Přádou, kterého jsem zase porazil já (3-0) a ať to nezní moc sebevědomě, byly výměny, kdy jsem mu vracel pět, šet topspinů a neměl co hrát. Zápasy s ním jsou vždycky divácky atraktivní. Kromě Přády udělal 3 body i Jan Urban, který hrál tak obyčejně a jednoduše a přitom účelně (á la Macák ze Slaného), že prohrál jenom s Valentou.

TSM KLADNO - TJ SOKOL KRÁLŮV DVŮR C
10-6   slavíme druhou výhru        

Hosté přijeli vyhrát a odjeli poražení. I přes opětovné zaváhání Matějky se nám podařilo zvítězit 10-6. Základem byla vyhraná čtyřhra Blažek - Valenta a stává se příjemným pravidlem, že aspoň jednu vyhrajeme. Nutno dodat, že Zdeněk prohrál dva ze tří zápasů v pátém setu a v zápasu se Šrámkem za stavu 2-2 a 12-13 dostal nechytatelné prasátko na hranu stolu. Dan Hýža si po boji s Malinou udělal svůj povinný :) bod a přispěl k výhře. Jen tak dále, Dane. 

        Zápas se povedl mě i Honzovi. Oba dva jsme vyhráli všechno. Honza se nejvíc nadřel s trávou Davida Rujdera a po troše vztekání a očividně dobrých radách trenérky otočil z 1-2 na 3-2 (5, -5, -7, 2, 10). Já jsem přidal desátý bod, takže jsem ušetřil nervy Zdeňkovi, který za stavu 2-2 nemusel dohrávat skvěle rozehraný zápas, který se postupně obracel ve prospěch soupeře (3, 6, -6, -10). Největší radost měl ale Dan, protože ho čekal poslední zápas s Davidem Šrámkem a při mojí a Zdeňkově prohře by hrál o remízu. A tyhle zápasy Dan nemá rád.

        Nedění zápas jsme odehráli jako tým a neúspěch Zdeňka jsme vyvážili svými výhrami já a Honza a Dan.         Nedělní výhra nás posunula na deváté místo. Bodový rozdíl mezi barážovými adepty je ale tak malý, že jedna výhra/prohra/remíza může zase zamíchat tabulkou jiným způsobem.

3. + 4. víkend 

TSM KLADNO - STC SLANÝ 
6-10

Proti jednomu z favoritů soutěže jsme nenašli zbraně a prohráli 6-10. Obě čtyřhry se nám nepovedly, proti Sajdlovi se Špalkem jsme sice bojovali, ale nakonec prohráli 3-2. Zápas vůbec nevyšel Blažkovi, nevyhrál ani jeden zápas (ze tří) a po pěti letech v krajských soutěžích udělal "vejce". Honza nestačil na výborně hrajícího Sajdla a vyhrál tři ze čtyř, Zdeněk Matějka porazil Novotného. Obrovskou pochvalu zaslouží Dan, který porazil Míru Špalka a Jirku Novotného. Byly to Danovy první body v soutěži (nepočítám čtyřhry), snad tím získá sebevědomí a bude vítězit i v dalších kolech. 5. kolo  TSM KLADNO - TJ AERO ODOLENA VODA 7-10 aneb souboj o poslední místo. Po prohraných čtyřhrách v "klasickém" složení z minulého kola jsme to zkusili jinak a hráli je Matějka-Blažek, Valenta-Hýža. Bohužel, obě jsme prohráli a pak už jsme celý zápas jenom dotahovali. Za stavu 6-6 soupeř vyhrál tři zápasy v řadě a na to už jsme neodpověděli. Výborně zahráli Honza Valenta a Zděnek Matějka, oba zvítězili ve třech ze čtyř zápasů. Zdeněk dokonce porazil nejlepší hráčku soupeře Hanu Hudečkovou. Blažek se trápil vyhrál jeden ze tří, Dan bez bodu. Tahle prohra nás poslala na poslední místo KP1. 6. kolo

 TJ NERATOVICE "B" - TSM KLADNO 
10-4.

Utrpěli jsme zatím největší porážku. A to začátek vypadal tak nadějně. Vrátili jsme se ke čtyhrám Valenta-Blažek a Matějka-Hýža a první jmenovaní vyhráli 3-0, Dan a Zdeněk prohráli 0-3. Honza do zápasu naskočil po týdením soustředění se školou a chybějící trénink byl znát. Nemohl se dostat do tempa a pořádně se rozehrál až v posledním zápase. Na rozdíl od předchozích zápasů Blažek přestal hrát pasivně, útočil a to se mu vyplatilo. Blažek a Honza porazili jejich nejslabšího hráče a po zápase č. 8 to bylo 4-4. Pak ale soupeř vyhrál šest zápasů v řadě a zvítězil 10-4. Bodovali jsme následovně - Blažek 2,5 Valenta 1,5. Zápas se nepodařil Matějkovi ani Danovi, oba vyšli naprázdno. Prohra vypadá děsivě,ale soupeř byl hratelný. Snad jim to oplatíme v odvetě. 7. kolo  SOKOL HUDLICE "C" - TSM KLADNO 1-10 První výhra v soutěži!! Využili jsme mírné zdravotní indispozice jednoho ze soupeřů a po výborném týmovém výkonu jsme  za 104 minut přesvědčivě zvítězili i přes to, že soupeř měl v týmu dva hráče z první pětice nejúspěšnějších z KP1. Hříbal nasoupil do zápasu s bilancí 14-1 a Jančiga 12-4. Základem výhry byly obě vyhrané čtyřhry a pak už jsme nedali soupeřům šanci. Honza Valenta se opět potkal se svojí formou, napravil "výpadek" ze včerejšího utkání a vyhrál všechny tři zápasy. Blažek a Matějka vyhráli obě naše utkání. Skvěle zahrál  Dan, který  sice podlehl jejich (v zápase) nejlepšímu hráči Jančigovi, ale zvítězil nad nepříjemným antitopspinem Stehlíka staršího. Nezbývá než doufat, že budeme v dobré hře celého týmu pokračovat i v dalších utkáních s Mníškem a Královým Dvorem.

Výhrou nad Hudlicemi jsme se odpoutali z posledního místa a přeskočili jsme Odolenu Vodu.

10. kolo

        Po delší době jsme potvrdili herní kvalitu a odnesla to Slatina B. Málem jsme na úvod vyhráli i obě čtyřhry, ale nakonec Š+Š v pátém setu prohráli. Velmi dobře jsme odehráli první otočku. Šeršeň v ní porazil Čermáka, který jinak vyškolil zbytek týmu v následujícím průběhu utkání. Tento bod se ukázal nakonec jako klíčový. Pak už Šeršeň střídal... Ve zbytku utkání se každá otočka, stejně jako čtyřhry, dělila poměrem 50:50. Za zmínku rozhodně stojí další důležitý bod Oty Birnbauma, který po velkém boji až v pátém setu porazil zkušeného Schönfeldera. Posledním neplánovaným bodem byla výhra Švejdy nad Laštovkou za stavu 9:8. Švejda především ve třetím setu měl velkou dávku štěstí, protože od stavu 10:10 dal v každém lichém bodu vítězné prase až do stavu 18:16! Ale vyhrál zaslouženě, protože se narozdíl od soupeře nebál útočit.

        Na konto jsme si tedy připsali výhru, s kterou jsme na 100% nepočítali. I když musím říct, že já za sebe věřil, že v tomto zápase můžeme překvapit a bodovat více než jedním bodem. Jsem rád, že můj tým mé očekávání vyplnil i s tím, že tři dvouhry odehrál Jirka Vavřinec. V pondělí nás čeká přetěžký zápas na Dříňi. Pokud bychom ho vyhráli, tak bychom se už pomalu dotýkali nápisu ZACHRÁNĚNO.

        Souběžně se hrálo "stejné" utkání mezi Céčky obou týmů, tedy TSM a Slatiny. Oba týmy byly ochuzeny o hráče základní sestavy - Birnbaum (TSM) a Schönfelder (KST). Se ztrátou se vyrovnali daleko lépe borci ze Slatiny. Náhradník nebo spíše "náhradník" Benda dělal 100% a podal při svém herním půstu super výkon, který vyvolal vlnu nesportovního chování některých jedinců našeho Cé týmu. Naši hráči dělali body pouze na Baladovi, tedy kromě Slavíčka. Celkově výkon nelze pochválit. Někteří naši hráči nutně potřebují něco změnit. Stolní tenis není jen otázka techniky jako fotbal, ale mnoha faktorů, které je potřeba vyladit stejně jako taktiku! A tuto rovnováhu dost hráčů našeho klubu postrádá nebo ji má na dost mizerné úrovni, a pak buď střídá, skrečuje zápasy nebo dělá svým chováním ostudu...

9. kolo

        V tomto kole jsme se střetli s dosud nejlepším týmem soutěže. Jeli jsme totiž na teplárnu. Domluva na zápas byla více než zábavná. Sestava se tolikrát změnila, až jsme se na Alpiqu sešli v pěti hráčích. Jelikož Hýža přijel v době, kdy už se rozběhli čtyřhry, tak odehrál pouze dva zápasy. Utkání probíhalo podle předpokladů hned od začátku. Hráči hrající vloni ještě OP1 nám moc šancí nedali. Jediný kdo se zmohl v prvních osmi dvouhrách na odpor byl Švejda. Uhrál set s Jírovým a v napínavém zápase porazil nestora Preise 2:3, i když už 0:2 vedl. Jinak nic! V druhé polovině už uhráli set i ostatní hráči TSM a Hýža stejně jako Švejda porazil osmdesátiletého Preise. Ve svém druhém zápasu však nečekaně prohrál se skvělým obranářem Slabým. 

        Celkově jsme tedy podali snaživý ale kvalitativně o dost horší výkon, než domácí tým. Nejlepším hráčem zápasu byl Slabý, který ukázal vysokou výkonnost. Můj největší obdiv si však zaslouží Preis, který za stolem lítá jako dvacetiletý mladík a potrápil nebo porazil všechny z nás. V následujících třech zápasech nás čeká klíčový zlom podzimu. Slatina, Dříň B i Buštěhrad jsou hratelné týmy a v zápasech s nimi by jsme se měli poprat o vítězství. Těžké zápasy to budou všechny tři i s Dříní B!

8. kolo

        Ve čtvrtém domácím zápase sezóny jsme se utkali s dalším krytovcem - "I". Před utkáním vedoucí klubu Valentová větřila vítězství, ale opak byl pravdou. Béčko momentálně připomíná tým starších hráčů a více než předvedená hra jsou na pořadu dne debaty o tom, co použít na jaké zranění a nemoc. Před utkáním si na tréninku Brückner natáhnul sval a odkulhal domů. Šeršeň hrál nemocný a Švejda by bez promazání kolene nezvládl ani ty 2 zápasy, byť/protože den před tím dělal 50% proti druhému celku OP1. Celé utkání tak odehrál Jirka Vavřinec, který z neznámých příčin nedostává příležitost od vedení klubu a Céčka ani v OP3, byť na sobě pracuje i mimo naše tréninkové hodiny. Můj názor je, že bychom na dobře hrající Íčko stejně neměli.

        Ve čtyřhře dostali poprvé příležitost hrát spolu dva plnokrevní útočníci, tedy Hýža a Birnbaum. Čtyřhru však zahráli hůř jak druhá dvojce Šeršeň-Vavřinec, která nezvládala koncovky. Celkově utkání bylo rychle rozhodnuto, protože jsme se dostali až k debaklu 1:11. Během této série překvapivě, ale zaslouženě porazil stoprocentní Svoboda Hýžu a napravil tak slabý výkon proti Birnbaumovi. Ten celkově neodehrál špatný zápas a dělal i bod, ale potřebuje zapracovat na psychické stránce hry. Největší radost tak ze zápasu měli hostující hráči, především Svoboda s Petříkem, kteří si vylepšili procenta i body.

        Jak jsem již psal, hosté zaslouženě vyhráli a mohou se dále rvát o čelní příčky. Nás v příštím kole čeká suverénní Slovan. Švejdu možná i dva dny po sobě. Základem bude neudělat na "televizním" utkání ostudu a podat bojovný výkon. A pak kdo bude mít chuť, zdraví a nervy hurá do krytu na Okresní přebory. Na závěr bych jen upozornil na zajímavý zápis ze zápasu mezi Jemníky a Slatinou. Názor na tento zápis nechť si každý udělá sám...

7. kolo

        Bída s nouzí se chytly za ruku a šly nás "podpořit" do zápasu v krytu. Na zápas jsem nebyli úplně dobře naladěni a když k tomu připočtu hernu v krytu, která je dosti specifická, tak se z toho urodilo pár nečekaných výsledků. Ať už těsná výhra Hýžy nad Šimonem 2:3 nebo Šeršeňova prohra se Strejcem

3:0. Rozhodně světlem dáno bylo také dosti zkažených podání od našich borců. Dosti výmluv, utkání jsme prostě neodehráli dobře. Svou neporazitelnost ztratili ve čtyřhrách Šeršeň s Hýžou. Také druhou čtverku jsme prohráli...

        Dvouhry odehrál se štěstím Hýža na 100% a byl základním kamenem remízy. Pěkné utkání odehrál s Assarem. Šeršeň přidal 2 body, ale je to málo! Prohra se Strejcem a smolná prohra s Fleislébrem je špatně. Alespoň jedno z těchto dvou utkání měl vyhrát. To samé  v bledě modrém byl Švejda. Vyhrál také jen dva zápasy, MÁLO! Nutno opět podotknout, že odehrál druhou půlku dne pouze na jedné zdravé noze a především (naštěstí) s jinou pálkou, než utkání začal. Jeho travní skóre Terminátor 0/2,5 - Hellfire 2/2. Poslední bod do týmu přidal Brückner nad Šimonem. Málem rozbrečel i domácí hráče, kteří za stavu 8:5 již slavili body. Zápas jsme totiž otočili na 8:9, ale v posledním zápase dne prohrál 3:2 se Strejcem a remíza byla na světě. Zápas to byl napínavý, za vše hovoří sety 22:24 nebo 15:17...

        Celkově tedy nemůžeme být spokojení. Bod ze čtyřhry chyběl a byl "doplněn" chybějícími body ze zápasů, které musíme prostě vyhrávat! A to, i když nejsme 100% OK nebo hrajeme v nezvyklé herně. Teď nás čekají dva zápasy o čest s TTC I a Slovanem C. Během nich se musíme vyléčit a opět zkoncentrovat a namotivovat na důležitější zápasy a promyslet nastoupení na Okresních přeborech, které se hrají bohužel v krytu.

6. kolo

        V šestém kole k nám do haly přijel Stochov. Osobně jsem doufal v bodový zisk, ale okolnosti byli proti. Hosté proti našemu přání přijeli v plné sestavě, tedy bez Petra Jedličky. Náš tým sice také hrál v plné sestavě, ale Švejda hrál opět jen proto, že není bodového náhradníka. Ale nakonec stejně nic nevyhrál. Měl si raději ledovat své bolístky z futsalu, které si udělal opět den před zápasem jako minulý týden a měl nechat hrát raději spoluhráče z OP3. 

        Celkově ale utkání nezačalo vůbec špatně! Vedli jsme 4:2, když překvapivě Šeršeň "udělal" Žáka a Brückner Gniewka. Také 100% naší dvojce H+Š pokračuje. Poté však přišla série 8 vítězných zápasů hostů a stochovští zápas s přehledem otočili na 4:10. V této šňůře se povedlo dvakrát vyhrát Gniewkovi 3:2 nad oběma eŠ. A i Hýža si připsal dvě porážky. Jednu překvapivou s Žákem a jednu očekávanou v pěkném zápase s Jedličkou. Ale v tomto duelu měl smůlu a chybělo mu trochu klidu, protože vedl 2:0 a v 5. setu měl i několik matchballů. Poslední otočku jsme opět zahráli vyrovnaně 2:2 a ustanovili skóre 6:12.

        Již zítra nás čeká záchranářské derby v krytu. Osobně nic jiného než výhru neberu, pokud nenastane zas nějaké překvapení....

5. kolo

        Béčko zavítalo v Den vzniku Československa na bývalou domácí palubovku. Tedy alespoň půlka týmu, která z těch dob zbyla. Příjemně nás překvapilo 11°C na teploměru v herně, takže po dlouhé době žádné upocené utkání. Opět jsme začali výbornou čtyřhrou. Míra Šeršeň s Danem Hýžou ve svém společném 3. zápase i potřetí vyhráli! Nutno podotknout, že na tréninku nikdy spolu nehráli a jsem rád, že se mi podařilo sestavit takto údernou dvojici. Navíc Hýža byl po celodenním BTM kraje ve Slaném.

        Ve dvouhrách už dominovali domácí černí koně soutěže. Také díky ubohému výkonu Švejdy, který se nedokázal zkoncentrovat a vyhecovat k bojovným výkonům jako na domácí půdě. Pouze s Kasíkem předváděli pěkné výměny... Druhým "vaječníkem" byl Ota Birnbaum, který ale podal slušný výkon na to, že hraje teprve rok! Nepříjemná situace nastala v osmém zápasu dne. Hýža při jedné z výměn zkrátil

hru Hurtovi a ten si špatným pohybem nejspíše poškodil vazy v koleni. Naštěstí se zvedl a domů odešel nakonec po svých. Utkání už ale nebyl schopný dohrát a prohrál tedy dobře rozehraný zápas. Za celé TSM přeji brzké uzdravení!

        No a konečně se dostanu k těm pěkným stolně tenisovým momentům. Domácí celý zápas táhla zkušená trávařská hra Bromského a krásný útočený pinčes Němce. Na nás to byli Šeršeň a Hýža. K vidění byli pěkné a dlouhé výměny jak útočného, tak obraného charakteru. Myslím, že se dost těchto výměn líbilo i skoro 20 lidem v herně. Především Hýžův topspin dělal domácím problém a všem pěkné fragmenty zápasu. Celkově jsem spokojen s výsledkem i s předvedenou hrou, kromě své hry. Příští týden nás čeká obhajoba 100% na domácí palubovce se Stochovem a věřím, že opět proběhne dlouhé a převážně líbivě útočné utkání s bodovým přísunem pro nás.

4. kolo

        V úterý jsem se byl podívat ve Slaném. Hrálo zde naše Céčko. Do zápasu jsme vstupovali jako outsideři a tuto roli jsme po celý zápas naplňovali. Utkání začalo pro okres netradičně nástupem obou družstev, které režíroval doktor Kulich. B+B začali čtyřhru dobře, ale nakonec prohráli. Po čtyřhrách domácí kvalita pokračovala a my byli rádi za každý set, který jsme uhráli. Až ve druhé polovině zápasu jsme svedli dva vyrovnané duely. Ota Birnbaum nakonec svůj zápas s Kasnerovou těsně prohrál, ale Tomáš Brückner už ne. Díky dobře zvolené předzápasové taktice a herní mizérii Kulichové jsme vybojovali čestný bod a prohráli "jen" 17:1. Celkově ale náš výkon nebyl úplně k zatracení, všichni bojovali a uhráli nějaké sety nebo některé velmi těsně prohráli, tedy až na Cimrmanovou, ta nedělala ani set.

        Jediné co mě zarazilo v zápase bylo počínání Niamh Štricové. O tom, že byla jasně nejlepší hrající hráč v herně není pochyb, ale už při čtyřhře jsem se zarazil při jejím počítání během setu. Po mém upozornění si dávali naši hráči na to pozor a po zápase mi potvrdili, že se Nifi několikrát spletla a přičetla neoprávněně míček sobě místo soupeři. Těchto náhod se stalo tolik, až si řikám, jestli to byly náhody.... Každopádně doufám, že ano, protože reprezentantka ČR toto určitě nemá zapotřebí. Co tím vším chci říct... Chci jen poprosit slánské hráče/trenéry, aby na to Nifi upozornili. A soupeře chci upozornit, aby si v zápasech s ní počítali míčky ve všech setech. Rád bych ještě přinesl jedno vysvětlení tohoto jevu. Na vyšší úrovni, tedy reprezentace, turnaje ČR a liga žen si hráči míčky sami nepočítají. Takže člověk si lehce na toto zvykne a pak dělá v počítaní víc chyb...

        Moje družina (Béčko) hostila o den později doma Spartu. Ta byla oslabena o vojáka Vysoudila. Utkání jsme začali velmi dobře a obě čtyřhry jsme vyhráli. Hosté bojovali, ale v zápase prohrávali 8:2, což se jen velmi těžce dotahuje a otáčí. Speciální zápas to byl pro Tomáše Brücknera, který hrál proti své rodině a hráčům s kterýmy na Spartě trénuje. Náš tým svými výkony podržel Hýža, který udělal 4,5 bodu, byť v zápasech působil nervózním dojmem. Také Švejda zahrál dobře a prohrál až v posledním zápase s Janečkem, který se do té doby rozehrál a poslední zápas odehrál fantasticky. Musím pochválit i Brücknera, který dělal své první body v OP2. Hrál také velmi dobře a zaslouženě bodoval. Pouze Míra Šeršeň po nemoci neodehrál dobrý zápas a porazil pouze Janečka. 

        Z hostů zahrál dobře Janeček, který se postupně dostával do formy. A také Pavel Vojna odvedl dobré výkony. Jeho čopovaná hra je velmi zajímavá. V zápase se mnou vedl 0:2 (-4, -3) a 5:8 a směřoval k hladké výhře. Já si vzal za tohoto stavu time a zápas nečekaně otočil (8,9,9) díky kvalitnímu a koncentrovanému výkonu. Naopak procentuálně nejsilnější host Lengál dělal pouze bod. Po zápase si hosté stěžovali na oranžové míčky, které lehce splývají s částečně oranžovou podlahou. Osobně musím říct, že s jinými v herně nehrajeme. A vloni si dokonce jeden hráč, nevím už kdo, stěžoval, že bílý míček je špatně vidět, tak ať radši hrajeme s oranžovými. 100 lidí, 100 názorů... Ale pokud to nevadí hráčům, kteří hrají v zahraničí, tak si myslím, že to zas takový problém není... V čem tedy ale měli pravdu, je to, že když míček skončí za ohrádkami, tak se mezi dalšími desítkami oranžových míčků hledá velmi těžce. Každopádně změnu neplánuji, protože nevidím důvod, proč bychom se měli v domácí herně oslabovat.

Někdo je zvyklý na tmu v herně, někdo na kluzkou podlahu a jiný na úzkou hernu. My jsme zvyklý hrát s oranžovými míčky.

        Na závěr bych Vám všem rád poděkoval za dosažení 10 000 unikátních návštěv za cca 2 roky... Především děkuji pravidelným čtenářům čl

TOPlist