Založit webové stránky nebo eShop

Archiv 11/12

Zprávy ze zápasů Okresního přeboru II. třídy

26. kolo - Skvělý závěr

V posledním zápasu sezóny jsme zavítali na Plovárnu ve Slaném, kde nás čekalo místní Déčko, za které nastoupilo spíše Éčko. Zápas se odehrál ve skvělé, přátelskorivalské atmosféře, ke které mimo jiné pomohla i buštěhradská dvojce Čermák + Šafaříková (nyní El Ňiňo Praha) nebo nehrající hráči domacích. Po čtyřhrách se zdálo, stejně jako se očekávalo, že zápas mládeže bude mít vyrovnaný průběh. Dvojce ŠŠ svou čtyřhru opět prohrála a srovnávat musela druhá dvojce Valenta - Ekrt. Dvouhry však patřily, až na vyjímky, pouze našemu týmu. Míra Šeršeň si v tréninkovém tempu poradil s Vágnerovou, Součkem, Zímou i Hniličkou. Čtyři vítězné zápasy si také připsali Valenta se Švejdou, kteří místo s Vágnerovou hráli již s Kulichovou. Nejnapínavějším zápasem byl duel mezi Zímou a Švejdou. Švejda se propinkal až do do pátého setu, kde ovšem prohrával na obrátce 5:1. Ale skvělou pinkací hrou dokázal set ototčit až na 5:9 a celkově ho vyhrál 7:11. Nejhůře z nás, ale stále dobře zahrál benjamínek Ekrt. Domů ze Slaného si odvezl skalpy Hniličky a Zímy. Prohrál pouze s Janou Kulichovou, která převáděla nejakčnější hru z domácího celku a Součkem. Výhra 15:3 překvapila jak nás, tak domací v čele s lodivodem Vladimírem Kulichem. Odvetu má slíbenou Švejda, čili já :-), od Lenky Kulichové a Lucky Vágnerová. Uvidíme jestli k ní dojde.

Hodnocení sezóny z pohledu týmu i okresních soutěží + rozhovory budou na webu v následujích 5 - 20 dnech.

25. kolo - Zasložená remíza

Utkání začlo s půlhodinovým zpožděním, protože hostům chyběl Čampulka do zkompletování čtveřice. Přes lehké protesty domácích hráčů, jsme počkali a žádné zápasy neskrečovaly, což se nakonec ukázalo, že nás to stálo vítězství. Ale zase nás na druhou stranu může těšit fair-playová remíza. Především rozhodly čtyřhry, obě jsme prohráli smolně 3:2. Ve dvouhrách zahrál výborně Míra Šeršeň a dokázal porazit všcehny soupeře. Největší boj byl s Čampulkou, který dokázal srovnat stav z 2:0 na 2:2, ale závěrečný set patřil našemu borci. Naopak Bára Mosrová byla nejslabším článkem týmu a porazila pouze Horsáka, který odehrál zápas velmi odevzdaně. Největší škoda byla, že prohrála s Jílkem (3:2). Ondra Švejda také nepředvedl dobrý výkon. S Jílkem se protrápil k výhře až v pátem setu. Poté již hladčeji předčil Vinkla. Po prohře s Čampulkou hrál o vítězství týmu s Horsákem. Bohužel nadějné vedení 2:1 nepřeměnil ve vítězný konec a stanovil konečně skóre 9:9.
        Na závěr musím pochválit našeho benjamínka Filipa Ekrta, který předvedl vynikající výkon a vyhrál 2 zápasy! Se zkušeným Čampulkou byl bez šance, ale poté předvedl heroické výkony! Své první ligové vítězství vybojoval s Horsákem, který tento zápas také nehrál na 100%, ale určitě hrál lépe jak s Bárou. Další triumf přidal vzápětí nad Jílkem, shodně 3:1. Hrdinou dne se mohl stát za stavu 2:2, 10:9 a 9:6 na zápasy. Smolně neproměnil matchball a nakonec Vinklovi podlehl 3:2. Ukázal ovšem, že je velkou nadějí nejen našeho klubu, ale celého okresního stolního tenisu. Příští týden nás čeká poslední zápas, derby s STC Slaný. Tento zápas bude nejspíše velmi vyhecovaný, ale všichni se na něj těšíme!

24. kolo - Pod Humboldt jedině s čelovkou

Nutno říci, že Andršům článek ->http://www.obecjemniky.cz/spolky-sdruzeni/sportovni-cinnosti/ttc-jemniky/zpravy-o-utkanich-ttc/?more=197#msg197 <- je docela pravdivý, ale ukazuje jen jednu část zápasu. Zkusme se podívat na tu druhou!

Na zápas hraný v Jemníkách jsme se tešili nejméně v celé sezóně, protože jsme věděli, že nás bude čekat děsná herna a né moc oblíbení soupeři. To už nepočítám, že pro školou poviné hrát ve všední den v pozdních hodinách není také žádná výhra. I proto na zápas jeli ti nejstarší. Zápas začal ještě o několik minut později, jelikož domácí se nemohli nějak odtrhnout z vedlejší hospodské části budovy. Sice hrajeme pralesní soutěž, ale nastoupit k zápasu s několika pivy v krvi jako domácí Chlumecký mi přijde přinejměnším v zápase s mládeží jako nevychovanost až drzost. Když člověk přejde jeho narážky na něměcká jména některých našich hráčů, tak musí uznat, že s několika pivy odehrál zápasy lépe než bez nich v naší zápasové sokolovně na Dříni. Stejně suverérní byl také Mochal, který si zápas nejspíše vůbec neužil, čemuž se nelze divit.. Body tedy dělal pouze Šeršeň nad Švojgrem a Švejda nad Šimáčkem, který ukázal, že trénování s kvalitními spoluhráči přináši ovoce. Ve zbylých zápasech jsme si výrazněji neškrtli, i když Mosrová s Bruckner se snažili vybojovat každý míč narozdíl od Šeršeně se Švejdou, kteří zápas pojali spíše jako výlet. Suma sumárum, jsme rádi, že už do Jemníků snad nebudeme muset jezdit, protože místní potemnělá herna s velmi starými a zaprášenými stoly nás moc nenadchla. Je však pravda, že od nás to bylo ostudné vystoupení, ale srovnání s Buštěhradem D odmítám. Na závěr jen napíši výsledek - 16:2.

23. kolo - Další dětský zápas

Ve druhém zápase za sebou na dříňské palubovce jsme přivítali dětský tým Sportu. Do tohoto zápasu jsme vztupovali s tím, že šanci na výhru nemáme a tomu odpovídaly také některé zápasy. Čtyhry dopadli podle našich možností, jelikož čtyřhry nemáme moc natrénované. Ve dvouhrách jsme již dokázali vzdorovat. Šeršeň si mazácky vychutnal Jílka a druhý svůj bod udělal, když porazil sebevědomého Mikulejského, nutno říct, že ten si ani neškrtl a pouze mohl pogratulovat lepšímu. Švejda s Mikulejským bojoval, ale nakonec v pěti setetch podlehl, i když těžko říci jestli vyhrál ten lepší. Chuť si spravil v posledním zápase, kde porazil zaslouženě Burgra 3:2. Zbylé dva body udělal Valenta na Jílkovi a Burgrovi. Na druhé své zápasy přepustil místo Vítkovi pro něhož to byla ligová premiéra. Dalším mladíkem v naší sestavě byl Ekrt, který překvapivě sebral set Strejcovi. Pro něj to byl úplně zbytečný zápas s týmem z budoucí OP III a nějak jsme nepochopili proč k nám přijel a nedostal příležitost někdo z dalších... Příští kolo nás čeká další zápas s příliš silným soupeřem v Jemníkách, který se navíc koná  v né příliš přívětivých hodinách a "herně".

22. kolo - 12. flek je doma

22. kolo slibovalo dlouhou a napínavou bitvu týmu ze spodku tabulky. Bohužel nebo spíš bohudík se toto nestalo. Dříňští značně oslabení o Selichara, vstoupili do zápasu jako outsideři, protože mj. v našem týmu nastoupil poprvé v základní sestavě Mosr. Rozdíly se začaly projevovat už ve čtyhrách, obě jsme dokázali vyhrát. A rozhodnuto bylo více méně již po první obrátce. Šeršeň se Švejdou po bojích vyhráli 3:2 nad Černým a Šímou. Mosr a Valenta si hladce poradili s Mikulíkem a Janičkem, kteří byli v celém průběhu bezzubí. Do dalších bojů nahradila Mosra jeho dcera a hned dokázala navázat na otcovy výkony. Ztratil pouze Švejda, který takticky nezvládl zápas s Černým. V dalším zápase však Švejda dělal vítězný, desatý, bod nad Janíčkem. Všechny zbylé zápasy jsme bez problému zvládli až na poslední zápas Mosrové s Černým. Ten tak alespoň korigoval debakl na "pouhých" 16:2.

21. kolo - Tak trochu na smetišti

"Naše" domácí aréna sice také není šlágr, ale nalakované parkety a nános prachu posunuly zápas do jiné dimeznze - pinkací dimenze. Jelikož náš tým je zvyklý na neklouzavý povrch, tak to pro nás byly hodiny trápení. Utkaní začlo a i skončilo hladkými prohrami našich zápasů. První bod uhrál Švejda nad překvapivě dobře hrajícím Rektorysem. Šeršeň neuhrál bod s pinkajícím Liskou, jen kvůli velmi kluzké podlaze a prohru nakonec odnesla pálka, která udělala několik kontrmelců. Pozdějí muselo být také obětováno několik navlhčneých kapesníčků, aby jsme si nepřipadali jak na zimním stadionu. Tako domácí Hofman předvedl skvělou útočnou formu a hladce třikrát zvítězil 3:0. Porazil ho pouze Šeršeň, který získal druhý a poslední bod v zápase pro naše barvy. Zápas nabídl krom jiného dvě velice napínavá utkání. Šeršeň s Bromského trávou udatně bojoval pět setů v nejhezčím duelu dne. Domácí nestor i díky svým bohatým zkušenostem vyhrál 3:2. Druhý pětiseťák byl naopak úplný anti stolní tenis. Švejda s Liskou pinkali spolu několik dlouhých minut. Nakonec pinkálistou dne se stal Josef Liska. Tomáš Bruckner i přes tréninkové manko dokázal vzdorovat alespoň Bromskému a Rektorysovi. Za to Bára Mosrová není v herní pohodě a její zápasy se hráli nejkratší dobu. Prohra 16:2 však pro nás nic neznamená, zápas sezóny máme až příští týden s Dříní B o 12. místo v tabulce.

20. kolo - Nejlepší z Buštěhradů

Velice dobrý výkon možná i výkon sezóny předvedl Honza Valenta, který porazil všechny hráče Buštěhradu - Komárka, Handla, Slámu i Táborského. Celkově Buštěhrad předvedl pouze průměrný výkon a s podobnou hrou by měl asi problémy v OPI. Největší slabinou hostů byl překvapivě Oldřích Táborský, který jako jediný dělal pouza 2 body. Od stolu ho během pár minut vyprovodil Švejda, který dodržel a skvěle zvládl taktiku stanovenou před zápasem a vyhrál 3:0. Zdálo se, že Táborský ztratí zápas i s Mosrovou, která vyhrála první set a sahala i po celkovém vítězství. Nakonec to na Táborského nestačilo. Ostatní zápasy byli už hodně jednoznačné, pouze Švejda dokázal ještě trochu vzdorovat Slámovi s Komárkem. Buštěhrad si nakonec odvezl výhru pouze 13:5 a může být rád, že ho podcenění toho zápasu nestálo i body, protože nám chyběl Šeršeň.

19. kolo - Tráva nám stále nesvědčí

Do Unhoště jsme jeli s vědomím, že se potkáme s nehezkými potahy a to se nám také vyplnilo. Domací trávaři Korec s Hurtem zvládli své singlové zápasy bez chyby a jediný set ztratil Korec s Valentou. Velká škoda byla úvodní čtyřhry mezi Švejdou s Mosrem a Švarcem s Korcem. Po dobrém výkonu odpočatého Švejdy jsme ztratili zápas až v pátem setu, kde nerozehraný Mosr předvedl několik nevynucených chyb. Ve dvouhrách jsme tedy mohli bodovat pouze s Frolíkem nebo Švarcem. To se povedlo Valentovi, který oba porazil. Šeršeň porazil pouze Frolíka, protože musel střídat na poslední obrátce. Důvodem byla opět zničená pálka. Zaskakující Mosr se Švarcem prohrál 3:2. Švejda i Mosrová nepředvedli dobré výkony ve dvouhrách a až na drobné vyjímky prohráli hladce všechny sety. Konečný stav 15:3.

18. kolo - Další špatný výkon

V podzimní části jsme dokázali na Stochově domácím skvěle vzdorovat i bez Švejdy, který chyběl i tentokrát, ale náš výkon v tomto kole dobrý nebyl. Jediný kdo byl schopný dělat body byl Honza Valenta, který porazil Jedličku a Gniewka. Navíc prohrál třikrát 3:2, ve čtyhře a s Velcem a Pohorelcem. Dále vzdorovat dokázal už jen Šeršeň, ale po špatných výkonech to na body nestačilo a nenavázal tak na svůj předchozí výkon se Stochovem či na výkon z minulého kola. Ekrt s Mosrová odehráli svůj standart, který na body s lepšími soupeři zatím nestačí. Celkově 2:16.

17. kolo - Buštěhradský pláč

Netrpělivý domácí trenér Hanus začal zápas o 10 minut dřív. Výjmečně jsme dokázali vyhrát obě čtyřhry. Šeršeň s Valentou smetli Hýžu s Lukášem stejně jako Bruckner se Švejdou mladičké duo Průša. V první sérii si neškrtli třetí z Průšů, Nejedlá ani Hýža, který dělal největší problémy svým nenadhazovaným podáním, které ho nejspíše naučil, jako skvělý trik, trenér Hanus, ...akorát je to proti pravidlům. První prohra přišla až když Bruckner prohrál s Lukášem, který byl bedlivě podporován místy skoro až histerickou maminkou. Domácí se také vyznamenali, když si přinesli židle pouze pro sebe a nás nechali celý zápas stát. Heslo fair-play asi buštěhradským moc neříká. V druhé sérii opět dostala za uši Nejedlá, Hýža i náš Bruckner. Švejda smolně prohrál s Lukášem v koncovkách všech setů, ale zaslouženě, protože zbytečně moc kazil. Ve třetí sérii zápasů opět prohrál uplakaný Hýža a Nejedlá. Dále pak neuplakaný Lukáš a náš Švejda, který prohrál podobným způsobem jako zápas předchozí. Bruckner si mj. také připsal svojí první výhru. V poslední sérii kompletovali čtvrtou výhru Šeršeň i Valenta. Bruckner prohrál po boji s Hýžou a Švejda vyhrál kontumačně nad Nejedlou, která neměla již více sil na další debakl.
        Sečteno podtrženo jednou jsme také táhli za silnější konec a viděli jak to vypadá, když občas i někteří z nás dělají podobné scény. Teď si od Hanusových dětiček naštěstí na delší dobu odpočinem a můžeme jít slavit výhru 13:5.

16. kolo - Povedená odveta

I když nakonec tak povedená nebyla. Začlo to už tím, že jsme po špatné taktice nezvládli čtyřhry a obě prohráli drtivým způsobem.  Ale ve dvouhrách jsme se pokusili vše zvrátit. V první sérii dvouher se k vítězství protrápili Valenta i Šeršeň. Naopak velvarská lepší dvojce hladce porazila Švejdu i Mosrovou. Ve druhé nám bylo již veseleji, když jsme dokázali stáhnout rozdíl skóre na jenden bod. Nejdříve sice bezchybný Poroda vyprášil kožich Mosrové, ale pak Valenta vybojoval skvěle výhru nad Polominim. Šeršeň se protrápil i k druhé povinné výhře a na závěř Švejda hladce smetl Vojtka. Bohužel další zápasy nám již nepřáli. Švejda sice udělal povinnou výhru nad novým trávařem Podivínským, ale Mosrová i Šeršeň vyhořeli ve zbylých zápasech, který by měli vyhrávat, především Mosrová. Poslední sedmý bod přidal Valenta, který se opět trápil s lehkým soupeřem, tentokrát s Vojtkem.

15. kolo - Tentokrát venku

V patnáctém kole jsme zavítali opět do dříňské herny, tentokrát jako hosté. Hostila nás Dříň A. Ve čtyřhře potvrdila svoji dobrou formu dvojce Šeršeň - Švejda, která rozdrtila Husáka s Černým. V dalších zápasech ovšem potvrdila Dříň svoje dovednosti, především Němec a Husák s Podhorským. S posledními dvěmi jmenovanými dokázali uhrávat sety pouze Šeršeň a Švejda. Němec nepřipustil ani set navíc s nikým. Naopak Černý ukázal, že je slabým soupeřem. Šeršeň ani Švejda mu nedovolili uhrát ani set. Navíc Švejda svůj poslední set okořenil nulou. Mosrová sice ztratila dva sety, ale zápas po boji také vítězně zvládla. Pouze Bruckner zůstal nulový.

14. kolo - Proti nejlepšímu týmu

Po krátké pauze, v které jsme pilně zatrénovali, se opět rozběhla soutěž naplno. V první odvetě jsme přivítali Slatinu B, jeden z nejlepších týmů soutěže. Slušnou čtyřku předvedl Šeršeň se Švejdou, ale stačilo jim to po boji pouze k jednomu setu. Hned první dvouhru jsme ovšem vyhráli - Šeršeň porazil nerozehraného Bendu. Více nám však Slatina nepovolila, snad až na pár symbolických setů. A jelikož Benda přežil všechny zápasy pod naším grilem, (i s přispěním pomoci zbytku týmu, kteří prodlužovali své zápasy) tak se Slatina mohla radovat z hodně hladké výhry 17:1.

13. kolo - Slánská jízda

V posledním zápase sezóny jsme doma narazili na STC Slaný. A narazli jsme doslovně. Prohra 1:17 je pořádným debaklem na závěr první poloviny soutěže. Před zápasem jsme doufali ještě v 12. místo, ale během zápasu, který se nám hrubě nepovedl, jsme tyto myšlenky rychle vyhnali z hlav. Jediný bod zaznamenala Bára Mosrová nad Luckou Vágnerovou, další zajímavé zápasy sehráli čtyři hráči Šeršeň a Švejda od nás a slánská děvčata Vágnerová, Kulichová. Naši hoši je gentlemansky nechali vyhrát čtyřikrát 3:2.

12. kolo - Zase ten Sport

Po několikáté, pro někoho již počtvrté, během měsíce jsme zavítali na Sportokladenské parkety. Při rozehrávce jsme se trochu lekli, že Sport bude v nejsilnější možné setavě, ale nakonec Koudelka odehrál pouze čtyřhru. Po čtyřkách byl stav 1:1, v pětisetové bitvě udolala rodinná dvojce Mosrových domácí dvojci Vinkl - Čampulka. V prvním kole dvouher se dělily body rovnoměrně na obě strany. Valenta porazil Horsáka a Švejda Vinkla. Oba vyhráli 3:1, Šeršeň s Mosrovou prohráli 3:0 s lídrama Sportu - Habrcetl, Čampulka. V dalším kole byl Horsák opět poražen, tentokrát Šeršeněm, ale Bára Mosrová nezvádla lehký zápas s Vinklem. Druhý rozdílový bod ztratil v dosti smolném zápase z našeho pohledu Švejda s Horsákem. A jelikož se zázrak žádný nestal, tak Vinkl s Horsákem si připsali i třetí prohru a konečný výsledek je 7:11.

11. kolo - Přijíždí lídr...

Jedenácté kolo znamenalo příjezd lídra z Jemníků. Ti přijeli v nejsilnější možné sestavě, byť Andrše po prvním zápase střídal Šimáček. Z prvních deseti zápasů jsme prohráli devět 3:0, ten jeden jsme však vyhráli. Švejda hladce smetl Šimáčka 3:0 a bylo jasné, že ani tentokrát to nebude s nulou. V 11. zápase měla na lopatě Šimáčka také Mosrová, ale nedokázala využít vedení 2:0 a zápas nakonec prohrála 2:3. Ve 13. zápase jsme uhráli ještě jedno vítězství, Mosr usekal Chlumeckého 3:2. Po dalších hladkých prohrách 3:0 se skóre zastavilo na stavu 2:16.

10. kolo - Mládež s mládeží

V desátém kole jsme poprvý během krátké doby navštívili palubovku našich kladenských sousedů. Proti nám stála mládež, jako my, jen s vyšším stolnotenisovým uměním, jak se později ukázalo. Byť Šeršeň s Valentou vyhráli úvodní čtyřku, tak nám to psychicky nepomohlo a bodovat dokázal pouze dobře hrající Valenta, později přidal ještě bod střídající Mosr. Ostatní zápasy byly poměrně jednoznačné až na jeden Šeršeně a Švejdy. 4:14

9. kolo - První remíza

V devátém kole se setkali opět dva "domácí" týmy. Na své palubovce nás přivítala Dříň B. Na zápas jsme jeli také s naší novou posilou, vedoucím týmu, Richardem Mosrem. Ten spolu s dcerou vyhráli čtyřhru. Šeršeň s Valentou prohráli v pěti setech. A tento vyrovnaný duch zápasu se nesl i nadále. Švejda potvrdil svojí špatnou formu a prohrál všechny zápasy kromě jednoho se Selicahrem ml. Míra Šeršeň prohrál pouze překvapivě se Šímou. Selichara, Janíčka i lídra týmu Černého dokázal porazit a byl opět nejlepším hráčem týmu. Mosrová přidala další dva body, když porazila Selichara ml. a Šímu. Na lepší dvojci Dříně zatím neměla. Valenta stihl odehrát pouze jedno utkání, které prohrál, a byl střídán kvůli svému divokému projevu. Nahradil ho tak, nováček a stařešina týmu v jednom, Mosr. Hladce si poradil s Janíčkem i Šímou, naopak Černý neměl s ním žádný problém. Za remízu 9:9 musíme být rádi, i když k druhé výhře moc nescházelo....

8. kolo - Jen s pomocí Mountfieldu

Jelikož neumíme hrát moc na trávaře, tak by nám v tomto zápase pomohli snad jen sekačky, kterými by jsem osekali jejich stoleté trávičky. Doufali jsme ve slušný výsledek, možná i ve výhru, ale bez Valenty to bylo velice těžké. Už ve čtyřhrách, jako vždy, jsem zjistili, že zápas bude stát za prd. Pouze Machovčáka jsem mohli vyškolit, což se kostře týmu povedlo. Švejda a Mosrová vyhráli hladce ve třech setech. Do pětisetových bitev se dostali Šeršeň a Bruckner. Zkušenější z této dvojce ji vyhrál, druhý naopak. Šeršeň si vše vynahradil na Hofmanovi, který je jeho oblíbený soupeř a opět ho smetl s ledovým klidem. Šeršeň mohl přidat ještě třetí bod s Liskou, ale podlehl 2:3. Konečné skóre je 4:14. Příští zápas nás čeká duel dvou domacích týmů. Domácími tentokrát bude Dříň B.

7. kolo - Od lídra bez nuly

V 7. kole jsme zavítali na palubovku lídra. A Buštěhrad E také dokázal, že tam kde je, je oprávněně. Domácí nastoupili bez Handla a hned ve čtyřhrách nám ukázali jak se hraje stolní tenis. Jediný set vybojovala dvojce Mosrová - Švejda nad Táborským s Komárkem. V prvních zápasech jsme předvedli dobré výkony. Švejda potrápil Táborského především svým podáním a uhrál nad ním set. Mosrová vybojovala set nad Komárkem. Bohužel odevzdaný výkon Míry Šeršeňe nestačil na žádný set v celém zápase. Je to škoda, že hráč jeho kvalit, toto nepotvrzuje i v zápasech, snad příště... Ve čtvrté dvouhře dne vybojoval první a poslední výhru GRASTu Valenta nad jedničkou "Buštíku E" Tomášem Kratochvílem 3:2. V dalších zápasech, kromě posledního, už jsme neměli nárok a uhráli jsem pouze dva sety. Vrchol dne byla poslední dvouhra mezi benjamínky týmu domácím Mírou Čermákem a naším Honzou Valentou. K vidění byl krásný topspinový zápas, který dokráčel až do stavu 2:2 na sety. V posledním setu Čermák vedl již 8:3, ale Valenta bojovným výkonem dokázal ještě srovnat krok na 9:9. Za stavu 10:9 pro Čermáka, zahrál Míra obranný úder, který se zdál už být dlouhý, ale nakonec skončil na hraně stolu a bylo rozhodnuto. Byla to "krásná" sportovní fair-play vražda na konec. V příštím kole k nám zavítá Buštěhrad C. Kdo by si chtěl ještě přečíst zmínku o našem týmu, tak v další "Andršově blitce" ji naleznete.

6. kolo - Zpátky na zem

V šestém kole jsme přivítali na "domací" palubovce dosud neporaženou Unhošť D. Sestava přijela naprosto očekávaná, proto nás nemělo nic překvapit, ale... Čtyřky dopadli podle očekávání, dvojka Švejda - Mosrová bohužel nemá v současné době na nikoho. Šeršeň s Valentou podali podprůměrný výkon, který na výhru také nestačil. Poté přišel další velký den Míry Šeršeňe, tentokrát kvůli trucu odházel všechny zápasy a byl (je) největší ostudou dne, kola a možná i sezóny. Valenta odehrál skvělé 3 zápasy v kterých udělal 2 body (Suchan, Frolík)  a jeden těsně prohrál 2:3 a potvrdil svůj talent i momentálně nejlepšího a prvního hráče klubu. Mosrová nepodala nejhorší výkony, ale na víc jak jeden set se Švarcem to nestačilo. Velké zlepšení přines ve své hře Švejda, který se sice bodově také neprosadil, ale podal ve všech zápasech jako jediný hráč koncentrovaný výkon. V příštím kole jedeme na další neporažený tým Buštěhrad E. Doufám, že tentokrát prohrajeme (vyhrajeme) se vztyčenou hlavou a né po ostudném výkonu v polovině zápasů jako v šestém kole. Jak by řekl jeden hráč z Jemníku: Škoda nafty!

5. kolo - Blízko, blizoučko...

Na Stochově jsme odehráli velmi dobrý zápas, ale chyběla správná taktika a také Ondřej Švejda. Špatně zvolená taktika vedoucího týmu nás stála čtyřhru, protože naše silnější dvojce Šeršeň - Valenta nedokázala porazit Pohorelce s Hudečkem. Debakl schytal druhý pár Mosrová - Procházka. Po úvodních dvouhrách však bylo vyrovnáno, Šeršeň smetl Truhlářovou a Valenta vybojobal zápas s Hudečkem. Z dalších šestí zápasů jsme vyhráli pouze jednu dvouhru, Šeršeň porazil Hudečka 3:0. Za stavu 7:3 již nebylo moc šancí na úspěch, ale zkusili jsme to. Po vítězství Šeršeně, Valenty i Mosrové jsme snížili narozdíl jednoho bodu. Bohužel Procházka prohrál hladce i další zápas a naše šance byli spíše už jen teoretické. Šeršeň po dalším skvělém zápasu přidal svůj čtvrtý bod v zápase a následně jej následoval Valenta se svým třetím. Za stavu 8:8 jsem měli ve hře slabší články týmu Mosrovou s Procházkou a ani jeden nedokázal překvapit. Prohra 10:8 trochu zamrzela, zvlášť, když jsme si zápas prohráli sami...

4. kolo - Přepište dějiny!

Je to tu! První výhra je doma! Nepovedené věci nechme stranou a schrňme ty pozitivní. První bod uhráli naši specialisté na čtyřhru, duo Šeršeň - Valenta. Po polovině zápasu jsme vedli už 7:4. Valenta vyhrál oba své zápasy 3:0. Šeršeň, Švejda i Mosrová ztratili schodně po zápase. Dalších 8 zápasů bylo již veselejších, v nich ztratil zápas pouze Švejda a naše výhra se zastavila tedy na číslu 13:5. Příště to snad ovšem bude lepší...

3. kolo - Stejně jak fotbalová reprezentace

Ve 3. kole jsme si vyrazili vydolovat body z Velvar a začátek nebyl vůbec špatný, narozdíl od české fotbalové reprezentace, která tentýž den "bodovala" u českého publika při zápase se Španěli. Po mírném zdržení zápasu, při čekání na Zdeňka Porodu, Polomini se Svobodou prohráli se Šeršeňem + Valentou a hned se nám po čtyřhrách dýchalo lépe. I když nakonec se ukázalo, že nám tento prudký nástup možná zlomil vaz. Na vlně eufórie vyhrál Valenta nad Svobodou a i přes prohru Šeršeňe se šlo po čtyřech zápasech do dalších bojů za stavu 2:2. Od doby kdy prohrál Švejda smolně s Porodou, se však začla naše hra bortit jak domeček z karet. Následovalo několik něšťastně prohraných zápasů a psychika našeho týmu se nedokázala snad ani zachytit na nule. Nejvíc zbytečných chyb se připsal Valenta, který by jinak aspiroval na hráče dne. Také Švejda prohrál zápas, ve kterém dokonce vedl 2:0 a 9:7 ve 3. setu! Nakonec se konečné číslo zastavilo na čísle 15:3, kdy poslední výhru zaznamenal Šeršeň nad Porodou. Tentokrát tedy Mosrová a Švejda bez bodu... Snad si nad dětičkama z Buštěhradu spravíme chuť a náladu. Ostatní výsledky na okresním webu.

2. kolo - Doma s domácími

Ve druhém kole jsme přivítali doma domácí tým Dříň A. Po víkendových BTM turnajích (o nich více až budou známy oficální výsledky) jsme nastoupili v podobné sestavě jako na Slatině, pouze Mosrovou nahradil Valenta. Do čtyřher se šlo v přeskupeném pořadí a ukázalo se, že je to správné řešení. Naše slabší dvojce Švejda a Procházka dokázali s Němcem a Podhorským vybojovat 1. set, který zůstal jediným vyhraným. Druhá dvojce ve složení Šeršeň - Valenta ukázala na začátku svojí nesehranost, později však přidávala na tempu a po boji prohrála rovněž 1:3 na sety.
        Ve dvouhrách se opět jako nejlepší ukázal Míra Šeršeň, který dokázal obhájit 50% ze Slatiny. Porazil hladce Černýho 3:0 a po velkém bojovném výkonu také Podhorskýho 3:2. Ale také ve zbylých zápasech podal velmi obstojný výkon. Švejda dokázal porazit pouze Černýho 3:1, kdy prohrál hned úvodní set. Ostatní zápasy už moc povedené nebyly. Benjamínek týmu Honza Valenta se rval jako lev a dokázal vybojovat napotřetí výhru nad Zdeňkem Černým. Poslední 15. set do sbírky dodal Procházka nad Němcem, pro Martina to byl premiérový set v životě. Celkově jsme tedy podlehli 4:14.

Ostatní zápasy 2. kola OPII skončily následovně: Buštěhrad E 14:4 Stochov; Jemníky 11:7 Slatina; Dříň B 8:10 Velvary; Sport E 5:13 Slaný D; Sport F 7:11 Unhošť.

1. Kolo - Slatina 15:3 + ostatní týdenní dění v OP II

S velkým očekáváním již zítra jedem do Slatiny. Jak z vlastní formy, tak z formy a sestavy soupeře. Nováčkem v naší sestavě bude M. Procházka. Více z utkání až po zápase.
        V zápase se ukázalo, že sekavopinkový styl nám dělá stále problémy, stejně jako soupeři přechod na moderní útočnou hru. Jako již tradičně jsme prohráli úvodní čtyřhry. V úvodních dvouhrách zaznamenal Šeršeň první výhru, kdy porazil Melkuse s přehledem 3:1, ostatní své dvouhry prohráli, pouze Švejda vybojoval bezvýznamný set nad Javůrkem. V další části dvouher Švejda prohrál po velké bitvě s Melkusem 1:3 a Šeršeň si nalomil dřevo, při pokusu zahrát smeč v místí "nudli", s Schönfel-derem. Procházka i Mosrová stejně jako v každém zápase bojovali, ale to na vyhrané sety nestačilo. Třetí část znamenala další bod pro náš tým. Folbrechta nahradil Balada, který okamžitě prohrál s Šeršeňem 3:0. V poslední části jsme zaznamenali třetí a poslední výhru, Švejda porazil Baladu 3:2. Ke čtvrtému bodu měl blízko Šeršeň, který ale i vlivem prasklého dřeva prohrál s Javůrkem.

Ostatní dění v OP II - Derby kladenských Sportů vyhrálo suveréně eFko nad Éčkem 13:5. Jemníky vyklepli Slaný D 12:6, Stochov podlehl po boji Unhošti 8:10, Dříň A porazila béčko 13:5, Velvary porazili oslabený Buštěhrad C 12:6 a Buštěhradské derby vyznělo lépe pro F tým než Déčko - 18:0.
Velkou změnou v OPII je také odhlašení Slanýho E, nahradí je Buštěhrad E. Hráči v týmech byli ovšem pouze přesunuti. A Slatina na soupisku dopsala Romana Vykysalýho.