Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Turnaje

Krajské přebory

        První část krajských přeborů se týkala dospělých a staršího žactva. Mezi dospělými jsme svého zástupce neměli, ale mezi staršími žákyněmi již ano. V této kategorii se představilo deset slečen, které byly rozděleny do dvou skupin. V první skupině naše Mosrová obsadila sice poslední místo, ale dokázala porazit v derby Janu Kulichovou a o posledním místě rozhodlo pouze horší skóre mezi třemi účastnicemi. Ve Finále B vyhrála hned úvodní zápas a v dalším kole bohužel Kulichová vrátila prohru. Bára tedy skončila na děleném 7. místě. Ve čtyřhře spolu s mladou Veckovou překvapivě vyřadily Chlístováky a obsadili dělené třetí místo.  

        V dorostu jsme měli své druhé želísko v ohni. Švejdovi sice přál los v základní skupině, ale to bylo co se týče štěstí vše. V prvním zápase totiž Švejda vedl nad Burgem 1:0 a 9:7, pak ale přišla vlna prasat a Burgr si zápas uprasátkoval až do vítězného konce. Druhé utkání málem přineslo ještě větší senzaci. Švejda vedl nad nasazenou jedničkou skupiny Švarcem již 2:0, ale poté se Švarc vzpamatoval a dotáhl zápas až do patého setu. V něm měl Švarc opět problémy s skvělým přijmem Švejdy, který se dostal do vedení 10:8. Poslední slovo však patřilo Švarcovi, který nakonec zápas zvládl i díky své větší zkušenosti a větších herních schopností. Poslední zápas byl pouze o 3. místo se slánským Hniličkou. Ten stejně jako na okresních přeporech vedl 2:1, ale i zde zápas nezvládl psychycky a Švejda zápas otočil ke svému vítězství. Ve finále B nasazený Švejda vyprovodil dalšího slánského hráče Součka 3:0 a to bez větších problémů. Poté narazil na mladého Mikulejského, který měl velké problémy, ale Švejda i potřetí nezvádl koncovky setů a prohrál první a poslední třetí set, i když v obou vedl 9:7.

RBTM

        Konečně, ale přeci se ve čtvrtém regionálním bodováku oběvili naši svěřenci. Mezi nejmladšími žáky se pod hlavičkou Grastu oběvil nejmladší účastník Míša Špalek. Obsadil krásné deváté místo. O poznání lépe si vedl Filip Ekrt, který si dokráčel až pro druhé místo. Porazil ho pouze Gunár ze Sportu. Čtyřhru ovšem jsme jasně ovládli, dvojce Ekrt - Valenta (staroval mezi starším žactvem) nenašla přemožitele. V mladším žactvu náš jediný zástupce skončil poslední - Karel Vítek. Stejně dopadl i ve čtyřhře, kde ale nastoupil spolu se Špaldou. Ve starším žactvu startoval Valenta, byť patří ročníkově mezi nejmladší. Se staršími soupeři se pral statečně a vybojoval třetí místo.

3. BTM

      Další část bodováků se konala v Rakovníku a ve Slaném. Přítomni byli opět i zástupci našeho klubu - Švejda mezi dorostem a Mosrová mezi starším žactvem. V Rakovníku opět nepřálo štěstí našemu dorostenci Švejdovi a jako jeden z mála měl tu "čest" zahrát si v pětičlenné skupině. I přes jednu výhru tedy obsadil až čtvrté místo a byl odsouzen k Finále B. Kvůli pětičlenné skupině nebyl hned nasazený a musel se o vyřazovací část porvat. Bohužel podlehl v zápase pravdy J. Kulichové a v turnaji skončil. Jediným zápasem skončila čtyřhra v které nastoupil společně se Slánským Hniličkou.
        V turnaji staršího žactva Mosrová odehrála dobré zápasy v základní skupině, ale vítězství to nepřineslo. Také čtyřhra nepřinesla zlepšení, a tak Mosrová stejně jako Švejda obsadila dvakrát poslední místo.

Okresní přebory

        19. 11. se konaly okresní přebory dospělých, kde jsme měli dvojté zastoupení. Do světa dospělých si šli zkusit zahrát naši dorostenci Švejda a Šeršeň. Oba sice nedokázali nic vyhrát, ale ostudu určitě nepředvedli a oba se vybičovali ke kvalitním výkonům.

        To začátek prosince byl pro náš tým medailový. Konali se přebory mládeže. V soutěži dorostenců bylo již jasné podle prezentačky, že to bude souboj mezi Šeršeněm a Švejdou. Byť Švejda vedl 1:0 a 2:1, tak zápas nedokázal vyhrát a dorostence, po právu, vyhrál Míra Šeršeň. Oba borci přidali i titul ve čtyhrách, kde suveréně dominovali. Šeršeň navíc vybojoval zlato také v dorostenckém mixu s Janou Kulichovou. V něm bronz ukořistili ještě také Mosrová s Brucknerem (4. mezi dorostenci). Další medaile přibyly v kategorii staršího žactva. Postarala se o ně Mosrová, kdy brala v žákyních stříbro a ve čtyhře zlato. Poslední medaily přidal poslední účastních přeborů z našeho týmu Vítek, který vybojoval bronz ve čtyhře mladších žáků.

 2. BTM

        Bodovací turnaje mládeže pokračovali svým druhým kolem na Sportu Kladno. Opět se jich zůčasnila naše trojka - Švejda a Šeršeň mezi dorostenci a Mosrová mezi st. žactvem. Švejda postoupil ze skupiny ze 3. místa do Finále B. Porazil Mansfelda z TTC Brandýs nad Labem. Míra Šeršeň měl smůlu na 5-členou skupinou a v nabité konkurenci nedokázal zopakovat výkon ze Slaného a po opětovné výhře nad Součkem obsadil 4. místo. V 1. kole Finále B Brandýs vrátil úder a Míra Šeršeň po prohře s Dolníkem ukončil své vystoupení ve dvouhře. Švejda byl v 1. kole nasazený, čili hrál až ve 2. kole. Tam narazil na dalšího brandýského hráče Strnada, kterého porazil 3:2. Poté přišla prohra od Mikulejskýho a brandýského Krause. V zápase o 7. místo ve Finále B porazil Švejda, spoluhráče Šeršeňe ze čtyřhry, Honzu Kroku. Dvojce Kroka - Šeršeň ve čtyřhře vyhrála 1. kolo nad Chlístovickou sourozeneckou dvojcí Sojka - Sojková 3:0. V dalším kole jíž nestačili na Strejce se Sauerem.
        Mezi st. žactvem bojovala Bára Mosrová. I přes prohry v základní skupině dokázala sformovat síly na důležité 1. kolo ve Finále B a porazila Fejfara 3:2. V zápasech o umístění již nedokázala zvítězit a obsadila 16. místo ve Finále B.

1. BTM

        Část týmu se o víkendu 25. 9. zůčasnila 1. BTM dorostenců. Konkrétně nás reprezentovali Míra Šeršeň a Ondřej Švejda. Prvně jmenovaný byl nalosován do skupiny číslo 12. Postup z této skupiny byl poviností, kterou Šeršeň přes velký boj se slabým Součkem (44.) splnil v poměru 3:2. S obranářem Gecašekem (25.) prohrál 3:0 a postupoval tak ze druhého místa. Ve Finále A narazil na dva hráče z TJ Sport Kladno a oba zápasy po dalších špatných výkonech prohrál. Nejdříve se Strejcem (17.) a v opravném pavouku také s Burgrem (17.) oba dva zápasy 3:0. Skončil tak na děleném 25. místě.
        Ondřej Švejda byl nalosován do skupiny z které by se postup rovnal zázraku. A jak víme, zázraky se dějí občas, ale tento den ne. Po prohrách se Švarcem (7.) a Žiačikem (17.) následovalo Finále B. Zde přišla třetí a poslední prohra s Bartošem (35.). Pak se ale karta obrátila a začlo se vyhrávat. Poraženi byli Moravec, Dvořák i Sojka, ovšem do konečného pořadí se tyto zápasy nezapočítávaly a všichni skončili na děleném 49. místě. Nejspíše to byla nějaká speciální soutěž pana Kulicha, žádná novinka u něj.
        I ve čtyřhrách jsme nedopadli zrovna nejlépe. Nějakou zvláštní náhodou nás pan Kulich nalosoval na své 2 dcery. Čtyřhru jsme prohráli 3:0. Celkově snad byl pro nás turnaj přínosem a zkušenosti zužitkujem v dalším BTMku na Sportu v Kladně. Na závěr by se ještě slušelo napsat jména vítězů: 1. Postelt, 2. Kučera, 3. Škopek, 4. Škopková.
        A o svátek 28. se konalo 1. BTMko staršího žactva. V něm TSM Kladno zastupovala Bára Mosrová. Skupina 9 jí do osudu přivála Nováka a Kracmana (oba 17.), tito borci znamenali dvě prohry 3:0, a Hartmanna (49.) z TJ Sport kterého porazila 3:1. Ve Finále B Bára 3 zápasy vyhrála a 2 prohrála, což jí vyneslo celkové 39. místo. 

TOPlist