Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Ostatní 13/14

Polovina sezóny

        Polovina sezóny je za námi a pro náš klub nepřinesla moc velké úspěchy. Po zakoupení místa v KP1 a posil do ní, prožívá A tým boj o přežití. Jsou na desátém místě, které znamená alespoň play-out, ale také díky tomu, že Hudlicím se kontumovaly zápasy. Doufejme, že tým nabral zkušenosi a s velkou dávkou štěstí se udrží. Celkově zatím všichni hráči splňují to, co se od nich čekalo.... Béčko hrající OP2 hraje nejlépe z celého klubu, je na sedmém místě. Točí se v něm pravidelně 5 hráčů, kteří podávají lehce horší výkony, než je v jejich možnostech. Jediný Birnbaum vstoupil do světa stolního tenisu velmi dobře, je vidět, že v něm koluje stolnotenisová krev. Béčko už se tedy s předstihem asi zachránilo a je otázkou, jak si povede v druhé půlce sezóny... Céčko je na předposledním místě OP3. V týmu se točí řada hráčů, ale zatím většina z nich nemá výkonost ani na OP3 a musí si ještě na své chvilky slávy počkat a vybojovat si je poctivým tréninkem. Hráčem podzimu TSM Kladno je pro mě Ota Birnbaum! 

        Celkově okres tradičně opanuje Slaný, kde drží TOP 4 všechny jejich týmy mužů i v kraji. Velmi dobře se také prezentuje Slovan, který po prodeji KP1 má "nabušené" kádry. Celkově OP1 opanují tradičně Jemníky, OP2 Slovan C a OP3 Slaný E. Nejlepším hráčem je také tradičně Jarda Sklenička.  

        Co přinese druhá polovina sezóny? To se nechme překvapit...

Sezonní prognózy 

      Očekávaný předsezonní článek je tady! Začnu malým nakouknutím do OP1. V této soutěži nemáme tým, ale Švejda si zde možná připíše několik startů za Unhošť C. Soupisky letošní OP1 vypadají jako luxusní Ferrari, ale uvidíme kdo vyjede za stoly. Mezi tradiční favority patří mušketýři z Jemníků, kteří budou obhajovat prvenství. Mezi pronásledovatele podle statistik bude patřit hned několik týmů. Jsou to především týmy s hráči, kteří ještě nedávno hrávali krajské soutěže. Sem patří týmy Slaného a Slovanu Kladno. O přední příčky budou také bojovat všechny týmy TTC Kladno. Mezi černé koně soutěže lze zařadit Unhošť B a Spartu Doly.

    Toto celé znamená, že souboj o sestup letos nebude moc široký. Jasný favorit na sestup je "má" Unhošť C. Tu doplní na druhé sestupové příčce někdo z týmů: Slatina, Velvary, Buštěhrad a nebo někdo z TTC Kladno. Zajímavé bude sledovat také kdo bude nejlepším hráčem soutěže. Sklenička letos bude mít víc než dost konkurentů, tři hráči mají dokonce lepší umístění na žebříčku. Ale i tak věřím že tento "triumf" obhájí. Na závěr krátkého pojednání o OP1 si s dovolením zkusím zahrát na věštce, třeba pak dostanu i práci na EZO.tv...

   Konečné pořadí: 1. Jemníky  / 2. TTC Kladno F  / 3. Slaný B  / 4. Slovan Kladno B  / 5. Sparta Kladno  / 6. Unhošť B /  7. TTC Kladno H  / 8. Velvary  / 9. KST Slatina / 10. Buštěhrad B  / 11. TTC Kladno G  / 12. Unhošť C


        Po předehrávkách mezi družstvy z jednoho oddílu se rozběhne také OP2. V tuto chvíli asi nejoblíbenější soutěž mezi hráči. Například Hurt, aby ji mohl hrát, tak přestoupil z Unhoště na Dříň. I zde bude hodně záležet, jací hráči budou pravidelně nastupovat ve svých oddílech. Pokud by nastupovali nejsilnější sestavy, tak se letos možná dočkáme i triplu Slaného, protože dvojce Zýmová a Elicerová doplněná o Jarolímka s Macákem by neměla konkurenci. Ale tuto sestavu neočekávám. Otázka visí i nad složením základní sestavy obou týmů TTC Kladno. Ostatní týmy mají základní čtveřici až pětici jasnou. 

        Co se týče našeho TSM Kladno B, tak po postupu se změnila polovina našeho týmu. Valenta hraje krajskou soutěž jako dvojka týmu a Ekrt jako čtyřka. Místo nich přišel pouze Hýža a už z tohoto lze usuzovat, že naše ambice není nic jiného než záchrana. Otázkou stále je, kdo nás bude doplňovat jako 4. hráč a tato pozice bude nejspíše velmi proměnlivá.

        Mezi favority a trošku i černé koně soutěže pasuji Dříň A, která bude spoléhat na stálici Němce doplněného o loňského skvělého nováčka Kasíka, letos přestupivšího Hurta a loňskou posilu Bromského. Na čele spolu s nimi bude již zmiňované Slaný a možná i někdo z TTC Kladno. Špici doplní Slovan Kladno C, který má velmi nabitou soupisku po prodeji jednoho týmu. Vyšší střed budou hrát Jemníky B a nižšší střed Slatina B.

        Zajímavá bude také bitva o (ne)sestup. Papírově by jsme se měli do OP3 vrátit my i Dříň B, ale nevidím to tak jednoznačně. Protože podle žebříčku jsou někteří výše jen kvůli tomu, že vloni hráli vyšší soutěže. Sestupové starosti by mohli mít za nepříznivých okolností také skoro jednohráčové týmy. Těmi podle mě jsou Sparta (Vysoudil) a Stochov (J. Jedlička). I Buštěhrad bude mít velké starosti, pokud nebudou pravidelně nastupovat Čermák a Kratochvíl.

        "Hvězdou" soutěže by měl mít J. Jedlička ze Stochova, který přebere štafetu po Velcovi a pak Slánská skupina Elicerová, Zýmová a Macák. V soutěži bude hrát také nejstarší matador okresu - Fr. Preis ze Slovanu Kladno. I zde zkusím hádat budoucnost:

     Konečné pořadí: 1. STC Slaný C  / 2. Slovan Kladno C  / 3. Dříň A  / 4. TTC Kladno I  / 5. Jemníky B  / 6. Stochov B  / 7. TTC Kladno J  / 8. Slatina B  / 9. Sparta Kladno B  /  10. Buštěhrad C  / 11. TSM Kladno B  / 12. Dříň B


        Takzvaná tma, tedy OP3, bude mít letos 10 týmů a opět se zde bude hrát nadstavba. Přesto bych ÓPé Trojku nenazýval tmou, ale spíše jako soutěží nadějí nebo soutěží pro nabrání chutě do stolního tenisu. Navíc v některých týmech najdeme i kvalitní hráče... Otázkou ale je, kolikrát budou OP3 hrát. Jak jsem již psal, tak letos se zde budou mísit hráči všech kategorií. Ti, kteří zde nemají pro svou vyšší kvalitu co dělat, mladé naděje, veteráni nebo hráči, kteří to neumí, ale baví je to. O postupové místo budou chtít usilovat hlavně Velvary B. Pronásledovat je bude Kulichovské Slaný. Ostatní asi moc šancí nemají a o to víc budou mezi sebou svádět vyrovnané a zajímavé boje. Naše TSM Kladno C bude hrát v téměř stejné sestavě jako loni a věřím, že své zkušenosti využijí a poslední Brücknerova družina neskončí. 

    Konečné pořadí: 1. Velvary B  / 2. Slaný E  / 3. Unhošť D  / 4. Slatina C  / 5. Dříň C  / 6. TTC Kladno L  / 7. Slaný D / 8. TSM Kladno C  / 9. Buštěhrad D  / 10. TTC Kladno K


 

 

Soupisky pod drobnohledem - budou opět kontumace?

    Tak jsme se dočkali (pár dní po uzávěrce) většiny soupisek a ostatních informacích okolo jendotlivých družstev. (Více k soupiskám a občas skvělým herním nočním časům až před sezónou...) Osobně myslím, že několikadenní zpoždění není nic hrozného. Ale máme tu jeden oddíl, u kterého stále nic nemáme. Jsou to Velvary. Možná by stála za zvážení hrozba nějakých menších pokut do dalších sezón, aby se "deadline" +- dodržovala. Alespoň u soupisek, chybějící časy hraní a jména vedoucích lze akceptovat delší dobu.

    Po prvních soupiskách na STISu jsem hned viděl problém u Dříně. Problémem byla soupiska Céčka. Ale nakonec dřínští na chybu přišli (nebo jim ji někdo řekl) dříve, než jsem ji tu uvěřejnil, takže v současnosti mají soupisky úplně v pořádku. Pokud by se někdo zastavoval nad tím, že mají dva hráče druhého družstva jako náhradníky v prvním, tak je vše v pořídku. Využili totiž pravidla 330.13 SŘ a vyjímky zde uvedené.

    Další pochvalu za znalost ode mě májí Buštěhrad a Stochov. Oba týmy správně využili krajských žebříčků i v okrese, a proto v OP1 může hrát Nykl na úkor Bednáře, byť Nykl je podle okresního žebříčku 4. a Bednář až 6. To samé platí pro Stochov, kde Jedlička je na 3. místě a Velc na 5. Ovšem v krajském jsou na stejné pozici. Pokud má někdo pochybnosti o Slaném, tak tam díky širokému kádru, povolení startu žen a 330.04 je vše také úplně v pořádku.

    Ale opět máme v okrese hříšníka. Tím je TTC Kladno v čele s předsedou našeho okresu. O to více je tato chyba překvapující. TTC Kladno G porušuje 330.11 SŘ - "Součet pořadí žebříčku (je zde míněno pořadí žebříčku závodníků uvnitř oddílu, nikoli číslo umístění na příslušném, např. celostátním žebříčku - viz níže uvedený příklad) u závodníků základu A družstva nesmí být vyšší než součet pořadí v základu B družstva, popř. dále součet B družstva nesmí být vyšší než součet C družstva atd.". Tomáš Ebert st. je v Géčku uveden dobře, jelikož je i v krajském žebříčku. Průser ovšem začíná u TTC Kladno F a pokračuje až do nižších tříd. Konkrétně se jedná o pány Horbaje, Škacha a Tučka. Porušení SŘ proti bodu 330.12 - "Oddíl může také zařadit do družstev v soutěžích téže třídy po jednom náhradníkovi, který by jinak podle žebříčku patřil do základu dalšího družstva." nebo bodu 330.13 - vyjímka "Oddíl může na soupisku zařadit i větší počet náhradníků, kteří by jinak patřili do základu dalšího družstva, nežli povoluje čl. 330.12, na soupisku (soupisky) družstev v nižší třídě však může být zařazen jen první z nich." Na toto se samozdřejmě nabalují špatně sestavené soupisky VŠECH ostatních týmům TTC.

    Ostatní si troufám tvrdit, že je aktuálně dobře (takže palec nahoru) a i výše zmíněné skutečnosti jsou uvedeny také dobře. Přeci jen nejsem žádný expert na SŘ nebo pravidla, ale... Švejdis

EDIT 1: Než jsem dopsal článek, tak tu máme hned druhý oddíl jako adepta na kontumace. Unhošť C s místopředsedou okresního fotbalového svazu na 4. místě. Nevim, podle kterého bodu Unhošť opírá své tvrzení, že může zařadit Adama Kindla na 4. místo svých soupisek. Budu rád, když se někdo o to podělí se mnou na naší diskuzi. Díky


 

Okurková sezóna?!

    Čas prázdnin, čas kdy studenti a děti si užívají 9 týdnů volna, čas kdy dospělácí mají konečně dovolenou, čas kdy hráči stolního tenisu moc nehrají a netrénují, ale také čas, kdy funkcionáři klubů a svazů mají nejvíce práce. Letošní okurku má nejvíce práce asi náš tým. Koupě kraje, přestupy, registrace, hala, soustředění a vše okolo toho všeho. Ale ani některé další kluby nezahálí a projevují aktivní činnost. 

    Já si v době okurek vymyslel Krátký pink. Měly by to být krátké a důležité nebo zajímavé zprávy z našeho stolnětenisového okresu. Osobně musím říct, že jsem sám zvědav, jak letošní web bude vypadat, protože mě čeká maturita... Ale i tak věřím, že články ze zápasů B-týmů budou pravidelné a navíc k tomu bude aktivní právě Krátký pink. Víc zatím slíbit nemohu. Sám sobě si ale musím popřát dostatek času a nervů pro nadcházející sezónu, aby to bylo takové, jaké chci a měli jsme nejlepší stránky okresu!

    Zpět k aktuálnímu dění na okrese. Po spojení Sportu a TTC Kladno v jeden tým, což byla událost roku/ů, se změnil ještě název našeho týmu. Bylo upoštěno od názvu sponzora, který nás už 3 roky nesponzoruje a zůstal název pouze TSM Kladno. Po vysvětlení změny názvu, vám ještě vysvětlím koupi krajské soutěže. Důvodem je Jan Valenta, který potřebuje hrát na vyšší úrovni než je okres. Tímto bych chtěl ještě přivítat Petra Blažka a Zdeňka Matějku. Petr Blažek byl hráčem Sokola Unhošť dlouhá léta a dosahoval poslední léta v KP2 80% výher. Zdeněk Matějka byl hráč Buštěhradu a Unhoště. Dosahoval v KP2 60% úspěšnosti. Chlapi vítejte!

    A teď se podívejme na ostatní týmy. Slovan Kladno přihlásil nový tým do OP3 a k tomu 3 hráče - Šavel (93), Raušer (51), Jůzová (04). Šavel ml. je především milovník rychlých kol, tedy aspoň dle FB. Slaný bude mít dva ženské týmy a oficiálně bude moc využít ženy a slečny také v okresních soutěží.  K tomu přidali další mladíky, 2x ročník 2005 a jeden dokonce 2006. Unhošť po hromadném odchodu hráčů posílilo zatím jedním hráčem. Tím je Zdeněk Vocetka (45). Ten hrál již v roce 1996/1997 za Lokotku například se známým trávařem Bromským. No a poslední posily novou registrací zatím hlásí Sparta Doly, která dopsala bratry Plzáky (65, 70). 

    V posledním odstavci se podíváme na hráče, kteří končí se stolním tenisem, tedy asi... První je náš Richrad Mosr, vedoucí týmu a i hráč + neaktivní mladící. Ve Sportu, tedy TTC, už nejsou vedení Listík, Zatloukal a Horsák + neaktivní mladíci.. Dále ještě několik hráčů hrát nebude, ale stále jsou vedeni za "třicku", jsou to Pešta, Jiráková, Rauk a Svoboda. Čili žádná bezejména. Ve Slaném chybí Prudík, ten, ale skončil ve Slaném už v průběhu sezóny ze stěhovacích důvodů. Ve Slovanu končí Müller. Ve Spartě se Tihán a Cipra přesunuli alespoň peněžně mezi třicátníky. V Jemníkách to je "třicátník" Švojgr. V Buštěhradu končí Fialaka, Nejedlá, Pachman, Piterka, Řáha, Rektorys, Vinš, Vovsik a Zeman. Dlouhá řada hráčů, kteří nehráli již v loňském roce. Většinou mladí hráči, u kterých těžko předpokládat dobu hraní, stejně na tom jsme my i Sport/TTC. I když každý si dovede představit, kdo jim "kariéru" zkrátil. Ale nechci se hned navážet do někoho ještě před sezónou, v sezóně bude času dost... :-)). Ve Velvarech končí Drbal a Egermayer. Stochovu končí Pohorelec, Miloš Velc a Adélka Truhlářová. A ve Dříni to je Selichar. Celkem tedy skončilo přes 20 hráčů, mezi třicátníky se přesunulo 7 hráčů a 2 přestoupili do jiné části republiky.

    To pro začátek snad stačí. Další článek bude až bude čas a témata k založení článku. Švejdis

PS: Na závěr ještě s dovolením přidám soustředění Dříně. Fyzický trénink a utužování kolektivu. 

TOPlist