Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Archiv 12/13

<<<<  Články z A-týmu, B-týmu a Turnajů vlevo v rozbalovacím menu.

 Nezařazené články 

Velké shrnutí uplynulé sezóny

        Až tento víkend nám skončila definitivně sezóna minimálně pro většinu lidí z okresu a nastal čas odpočinku. Pokračuje už pouze finále Extraligy, Mistrovství veteránů a několik mládežnických turnajů. Známe konečné pozice týmů ve všech soutěžích a žebříčky hráčů. Tedy nejvyšší čas ohlédnout se za uplynulou sezónou.

        Začnu u nejlepších týmů, tedy TTC Kladno A a B. Áčko dlouho hrálo na postup, ale nakonec díky vypuštěnému konci z toho bylo 5. místo. Béčko, které hraje, tedy hrálo, také 3. ligu, tak skončilo bez jediné výhry poslední a vrací se tam, kam patří. Celostátní soutěže ještě hrálo "problematické" družstvo žen ze Slaného a kvůli administrativním chybám skončilo na 10. pozici z dvanácti týmů a zároveň na poslední sestupové příčce.

        Zmíním se také o krajských soutěží. Třetí nejlepší tým okresu byl opět tým z TTC, tentokrát Céčko. Mohutným finišem se v 1.třídě zachránil Slovan v němž nastoupil a dobře hrál náš Valenta. Zbylé dva týmy ovšem záchranu nevybojovali TTC D a Sport A tedy sestupují do 2. třídy. Nahradí je ale fenomén 2. třídy STC Slaný A. Záchranu vybojovali Unhošť A a Slovan B. Problémy v podobě play-out nastaly Áčkám Stochova a Buštěhradu. Ani jeden z týmů zápasy o záchranu nezvládly a v KP2 končí. Nahradit by je měla Unhošť B, ale lze předpokládat, že opět svou licenci prodají a vydělají na Buštěhradu. Zmíním zde ještě novou a pěknou hernu v krytu CO, kterou otevřelo TTC a později se k nim přidal také Sport.

        No a konečně se dostáváme do okresních soutěží. Ty byly bohužel těžce poznamenány chybou kladenského VV a místo zápasu o první místo v OP1 jsme mohli vidět odevzdaný souboj. Vítězství tedy obhájili muškětýři z Jemníků. Dle předpokladů sestupuje Slatina B a Sport C. Zajímavostí je, že Sport bude mít v příští sezóně v OP2 tři týmy a celkově tam bude 7 kladenských týmů. V OP2 zaslouženě kralovala Unhošť C a po roce se vrací do vyšší soutěže. Naopak unhošťské Déčko padá do OP3. Spolu s Unhoští také sestupuje tápající velvarský B-tým. Naopak do OP2 postupujeme my TSM GRAST Kladno A.

        V tomto odstavci se zaměřím na nějaké zajímavosti okresních soutěží. Nejlepším čistě okresním hráčem je Jarda Sklenička z Jemníků. Ale celkově z hráčů, kteří pravidelně nastupovali v okrese to je náš Jan Valenta. Nejlepším hráčem v OP2 byl Tomáš Velc hrající až za 7. Stochov. Naopak Petr Jedlička ze Stochova udělal v OP2 pouze 6%, když ještě vloni měl 45%. Zajímavostí je určitě také 67% Vykysalého v poslední Slatině B a stal se jedničkou celé Slatiny. Jediný hráč v okrese bez porážky byl již několikrát zmiňovaný Valenta. Ten také obsadil 3. místo na MČR a je v širším kádru reprezentace mezi staršími než je on. Zajímavostí je také trojce nejhorších hráčů OP3. Do ní patří Cimrmanová, která je ale mladá a do budoucna se určitě zlepší. A pak Balada s Mikulíkem, kteří jen velmi těžce uhráli své vítězství, které by spočítali na svých prstech. V této sezóně jsme viděli také několik kambeků, jmenovitě to byl Čítek, Jarolímek, Nyklová nebo "Zýmová".

        Zýmová v uvozovkách proto, protože její zápasy byly anulovány. Tím se vracím k námitce Dříně, proti hraní žen a dívek v okresních soutěží. Byl anulován nakonec jenom jeden zápas Ovčaříkové, ale kvůli chybě VV a jejich neznalosti pravidel bylo dlouho kontumováno více zápasů. Škoda že VV nečte mé stránky, protože já jsem okamžitě po vynesení rozsudku na tuto chybu poukazoval. Kdo si myslí, že pouze Slaný "podvádělo", tak to není pravda. Protože hráči nezařazení na žádném žebříčku smí nastupovat pouze za jedno družstvo. Toto nebo jinak kromě již známého porušila pravidla pětice oddílů:

STC Slaný - Jarolímek Jiří – nová registrace, start ve 3 soutěžích
TJ Sport Kladno - Svoboda David – nová registrace, start ve 2 soutěžích
KST Slatina - Procházka Emil / Schönfelder Jaroslav – špatné zařazení na soupisky
TJ Sokol Unhošť – Krous Martin – u STSST nepodáno dodatečné zařazení – chybný start ve 3 soutěžích
TJ Sokol Dříň - Kasík Martin – nová registrace – start ve 2 soutěžích

        K tomuto jen dodám, že jsem připravil a zaslal návrh nového rozpisu soutěže p. Sokolovskému. Jsou v něm právě návrhy na povolení startu nových hráčů, žen a dívek a další věci. Návrh na nový rozpis si můžete stáhnout ZDE. Tímto se dostávám k hodnocení práce našeho VV. Jediný kdo zaslouží pochvalu za obětavost, za dobrou práci a víceméně i všechnu práci je Petr Sokolovský. Ostatní členové VV jsou nevýrazní a dopustili několik výše zmíněných chyb a nepřinesli nic nového. To p. Tuček a Špalek pro jistotu vůbec na rozhodování o námitce nepřišli a proto mě napadá otázka: Proč tam jsou, když nejsou ochotni přijít na rozhodování o námitce, které je max. jednou za 2 sezony? Rozhodně vím o několika adaptech, včetně sebe, kteří by byli na tyto místa vhodnější a zodpovědnější. 

        No a v posledním odstavci se konečně budu věnovat našemu týmu TSM GRAST Kladno. A- tým (ve složení Valenta, Švejda, Šeršeň, Ekrt - Macháček, Vavřinec, Birnbaum) naplnil jednoznačně očekávání a s přehledem jsme postoupili. Také procentuální vyjádření výher odpovídá představám před sezónou u všech hráčů. To nelze řící o našem Béčku, které skončilo beznadějně poslední a mělo by se zlepšit, protože ne všichni tam jsou začátečníci. Velkým plusem pro tým je Jan Valenta o kterém jsem se již zmínil a ještě jendou tedy zopakuji, že je v širším kádru reprezentace mezi staršími hráči než je on. V národních soutěží také bodoval Filip Ekrt. Do další sezóny očekávám větší zapojení Valenty v krajských soutěží, udržení OP 2 a založení třetího týmu. Ale to se vše uvidí až časem...

Pokud máte nějaké připomínky, názory nebo jen něco na duši, tak můžete napsat do diskuze. Naše stránka má jako jedna z mála diskuzi a nikomu nebráním v jeho názorech, stejně jako já se nebojím napsat svůj názor...

(Ondřej Švejda)


 

 

Cena SCI pro Josefa Plachého st.

Letošní Cenu Swaythling Clubu International získal Josef Plachý starší. Česká sekce SCI tuto poctu každoročně uděluje významné osobnosti za celoživotní práci v českém stolním tenise. Tak jako vždy je i nyní toto ocenění, které si J. Plachý převzal na schůzi SCI ve středu 17. dubna v Praze, ve správných rukách...

 

Josef Plachý (nar. 21. září 1947) je Kladeňák, který poznal na vlastním těle těžkou práci havíře v dole. Stejně tak celý život sportoval a upsal se stolnímu tenisu. V mužstvu "Poldovky" SONP Kladno to dotáhl až do první ligy. Ještě více se mu však dařilo souběžně jako trenérovi svých dětí Hanky a Josefa. Oba to pod jeho vedením dotáhli do reprezentace a léta byli stálicemi na českém stolnětenisovém nebi. Hana je čtyřnásobnou mistryní České republiky ve dvouhře, Pepa má dva singlové tituly. Dalším "pingpongovým" dítětem Josefa Plachého staršího je Tomáš Tregler, současný český reprezentant a hráč pražského El Niňa. Vedl ho od prvních sportovních krůčků v Sokole Hudlice až do naší mužské špičky. Zásluhu má i na Treglerově triumfu na juniorském TOP 10 v roce 2008.

Plachý st. byl řadu let trenérem pražského Sportovního centra mládeže a také reprezentačním trenérem kadetů. Jedním z vrcholů jeho trenérské kariéry bylo MEJ 2005 v Praze, kde jeho svěřenci právě v čele s Treglerem získali stříbrné medaile v soutěži družstev.

Trenérský nezmar neskončil ani nyní s výchovou stolnětenisové mládeže. Stará se o to, aby také z jeho vnoučat, Honzíka (syna Hanky) a Liliany (dcery Pepy), vyrostli dobří stolní tenisté.


Josef Plachý a Tomáš Tregler na MEJ 2005 v Praze.A ještě jednou MEJ 2005. Koučování čtyřhry Hajka s Treglerem.

Zdroj: http://www.stolnitenis.cz/default.aspx?c=1658

Reakce na rozhodnutí VV

            V první řadě musím říct, že námitka Sokola Dříň byla oprávněná, protože v Soutěžním řádu je, že pokud okresní předpisy neurčují jinak, tak hráčky základu nesmějí hrát v soutěžních mužů. Viz: 

 

V regionálních přeborech družstev mužů všech stupňů mohou startovat i ženy (juniorky 21,
dorostenky, žákyně) při dodržení těchto podmínek:
a) řádná registrace, uvedení na soupisku a splnění dalších podmínek pro start v soutěžích ČAST,
b) start žen je dán rozpisem soutěže; není-li určeno jinak mohou ženy startovat v regionálních soutěžích v družstvech smíšených i čistě ženských; za smíšené družstvo se, ve smyslu ustanovení 30 tohoto článku, považuje družstvo, které má ve svém základu jak muže, tak i ženy (vždy alespoň 1), družstvo žen tvoří v základu pouze ženy,
c) při postupu do krajské soutěže nebo do kvalifikace o účast v krajské soutěži mohou ženy za
družstvo startovat v případě, že to připouští rozpis soutěže,
d) smíšené družstvo má nárok na postup bez ohledu na počet žen v družstvu,
e) při vítězství v regionálním přeboru (znamenajícím postup do krajské soutěže) má družstvo žen nárok na postup pouze v případě, že to připouští rozpis krajské soutěže, jinak postupuje další družstvo mužů v pořadí,
f) o zařazení ženy (žen) na soupisku družstva mužů rozhodne regionální svaz,
g) ženy mohou startovat v soutěžích mužů pouze za předpokladu, že nejsou členkami základu družstva žen v lize nebo v divize
 
        Podívejme se ještě na toto trošku blíže... Bod g) je jasně porušen, ale to, že ženy mohou startovat v soutěžích mužů je naprosto běžná praxe viz následující odkazy hráček. Z každé skupiny 2. lig žen jsem náhodně vybral jednu jako příklad:
 
 
        Co nám z tohoto vychází? Že chyba nebude ve Slaném, ale jinde... Kde? Ano ve Výkoném výboru, který zaspal a nezareagoval na to, že náš okres má zastoupení i v dámských soutěžích. Proč VV? Protože do rozpisu soutěže nedal bod, který má většina okresu a krajů. Ten bod je tento: (z rozpisu krajských středočeských soutěží)
 
24. Účast žen:
Ve středočeských krajských soutěžích mužů mohou startovat i ženy za podmínek, které jsou přiměřeně dány čl. 303.02 SŘ kromě bodu g), který se nahrazuje takto: ženy mohou startovat v soutěžích mužů pouze za předpokladu, že nejsou členkami základu družstva žen v I. lize nebo extralize.
 
        Čili jestli někdo v tomto případě pochybil, tak je to VV v čele s Tomášem Pachmanem!
 
        Ještě bych se zastavil u bodu f). Jestli se nemýlím, tak regionální správce soupisek, pan Sokolovský, soupisku potvrdil. Dle mě už zde soupiska neměla projít kontrolou a to je další chybou VV. Na obranu je potřeba říct, že pan Sokolovský, spravuje okresní dění velmi dobře a není a nemůže být vševědoucí, aby věděl vše ze soutěžního řádu. Ale...
 

Navíc to podle mě není vše, jedeme v kritice dál...

112.02
Sportovně technické důsledky se uplatňují vždy jen na vlastní projednávaný případ, a nejsou vztahovány na případy dřívější, i když se i v nich prokazatelně vyskytlo totéž provinění. Výjimky pro soutěže družstev jsou uvedeny v Poznámce 1. u čl. 334.01. 
 
334.01
Ztrátou bodů celého utkání (kontumační prohrou ve smyslu čl. 116.03 tohoto řádu) se trestá družstvo zejména:
a) nenastoupí-li k řádně ohlášenému a sjednanému utkání, s výjimkou vyšší moci (čl. 332),
b) nepředloží-li družstvo doklady předepsané tímto řádem (čl. 329),
c) bylo-li utkání předčasně ukončeno vinou některého družstva,
d) nastoupí-li družstvo k utkání v době, kdy má nepodmíněně zastavenou závodní činnost,
e) dostaví-li se družstvo k nástupu s menším počtem závodníků než určuje čl. 331 tohoto řádu,
f) má-li družstvo na soupisce v základu družstva závodníka, který je nebo byl členem zahraničního klubu a jeho start v ČR není schválen podle předpisů tohoto řádu,
g) nastoupí-li v družstvu závodník
- na cizí registraci (na cizí registrační průkaz),
- který má nepodmíněně zastavenou činnost,
- je nebo byl členem zahraničního klubu a jeho start v ČR není schválen podle předpisů tohoto řádu,
h) nastoupí-li v družstvu v jednom utkání více než jeden cizí státní příslušník, za kterého se však nepovažuje občan členské země ETTU, 
i) bude-li některému z členů družstva, který startoval v utkání, prokázán pozitivní nález při dopingové kontrole provedené při tomto utkání.
Poznámka:
1. Ztrátou bodů se družstvo trestá zásadně jen ve vztahu k utkání, při němž byla závada zjištěna (srv. též čl. 112.02). Postih za provinění podle bodu f), g), h) a i) tohoto článku se však uplatní i při dodatečném zjištění. V těchto případech změní řídící svaz i již schválený výsledek utkání a může postihnout družstvo i pořádkovou pokutou.
 
        Z tohoto dle mého laikého pohledu vyplývá to, že zápasy nemohou být kontumovány zpětně.
 

    Dále by se dalo polemizovat zda byla námitka podána dle soutěžního řádu, když už se na něj Dříň tak obrací. Náležitosti shrnu výňatky ze Soutěžního řádu níže:

Námitky v dlouhodobých soutěžích je možno podat do 5 dnů po sehrání utkání, pokud rozpis soutěží neurčuje jinak.

 

K námitkám je nutno připojit:
a) doklad o zaslání opisu námitek soupeři,
b) doklad o zaplacení předepsaného peněžitého vkladu (viz čl. 703 tohoto řádu).

 

113.06

Námitky podané bez náležitostí podle čl. 113.05 nebo po stanovené lhůtě, se považují za nepodané a dále se neprojednávají. Obdobně námitky podle čl. 113.02 b) podané v jednorázově uspořádaných soutěžích ústně, pokládá příslušný orgán za nepodané a dále je neprojednává.

703.01

Při podání námitek nebo odvolání v mistrovských soutěžích je nutno složit u příslušného orgánu, který o věci podle Soutěžního řádu rozhoduje, peněžitý vklad. Vklady se určují v této výši:

soutěž v rámci       ČR       kraje      regionu
soutěž jednotlivců 100,- Kč 80,- Kč 50,- Kč
soutěž družstev 500,- Kč 300,- Kč 200,- Kč

Poznámka: Pro poplatky (vklady) k odvoláním proti rozhodnutí jednotlivých komisí nebo regionálních a krajských svazů platí tytéž sazby.

703.02

Námitky nebo odvolání bez vkladů se považují za nepodané a neprojednávají se. V případě zamítnutí podaných námitek (odvolání) vklad propadá. Bylo-li námitkám nebo odvolání vyhověno, byť i jen částečně, vrací se vklad v plné výši, a to do měsíce od vyřízení.

        Takže doufám, že Dříň kromě napsání námitky do zápisu zaplatila i příspěvek a poslala Slanému kopii. Pokud ne, tak se VV neměl námitkou ani zabývat.


Takže to shrnu, tak jak to vidím já. Kvůli spícímu VV se měly kontumovat zápasy Ovčaříkové pouze v zápase se Dříní a né jinde. Byť pro nás (GRAST) to co píšu je kontraproduktivní, tak to prostě tak vidím. Navíc si myslím, že podávat námitku tohoto typu je zbabělost a zakrejvání své neschopnosti. Mě osobně se chce z této námitky zvracet! Bohužel pro spící VV to není jediný průšvih, protože po dnešním přečtení Soutěžního řádu, jsem zjistil, že by se námitka dala podat ještě na jednu věc. Tu ovšem nebudu zveřejňovat, až po dokončení soutěžích. Protože by se to týkalo několika týmů na okrese. Jsem také zvědav, jestli z tohoto ještě něco vyvodí VV. Buď směrem k námitce nebo směrem k sobě a jejich budocnosti... Na závěr dodám jen to, že todle pro mě není fair-play hraní ze strany Dříně, která u mě klesla na samé dno morálky.  

 

Toto není vyjádření klubu TSM GRAST Kladno, ale pouze mé (Ondřeje Švejdy)!

 

Shrnutí základní části

GRAST A - Pokud jsme nastoupili v nejsilnější sestavě tak z toho bylo 12 výher a 1 remíza. Jediná prohra přišla až v posledním kole. Lídrem byl podle očekávání Valenta, který byl vhodně doplněn Švejdou, Šeršeňem a Ekrtem. Bohužel zde i končí konkurence schopní hráči pro GRAST A. Lze ovšem očekávat, že pokud bude základní sestava zdravá a přítomna, tak si první místo udrží. V základní části ovšem plně naplnili své ambice.

Slaný E - I zde se dá říci, že pokud Slaný E zápas nepodcenilo, tak slavilo vítězství. Tým kolem maratonce (146 zápasů, zatím) Kulicha a Ovčaříkové si v klidu došel pro druhé místo. Tato dvojce byla podporována mladou trojkou slečen Kulichová, Kasnerová a Štricová. V případě nesnází jsou na soupisce ještě Jarolímek a Zýmová. A i oni by si měli postup zajistit. 

Dříň B - Tým, který nemá problém s šesti týmy v lize. Ale proti první dvojci je marný a neuhrál ani bod. V týmu má několik vyrovnaných hráčů a pro výsledek utkání je jedno, kdo nastoupí. Každopádně pro Dříň je to spíše zklamání, a nejspíše čekali nejméně 2. místo. Jak zahrají dál, je ve hvězdách...

Buštěhrad D - Nejmladší tým soutěže předváděl bojovné zápasy a zaslouženě se nakonec dostal do horní nadstavby. Tým je ovšem postaven pouze na třech hráčí a potřeboval by najít vhodnou čtyřku k doplnění především Hýži s Lukášem. Jinak s postupem příští rok budou mít problémy a spíše nebudou mít šanci postoupit. Ale každopádně tuto sezónu nakonec můžou už teď hodnotit pozitivně.

Slatina C - Mužstvo tvořeno proto, aby si zahráli všichni hráči klubu, což se dle mě povedlo. Občas ale hráli ve 3 a to rozhodlo, že budou hrát v nižší části nadstvby. Uvidíme jak pojmou nasledující čtyři zápasy...

Sport F - Při nastoupení mladíků Jílka, Svobody a Assara je tento tým velmi nebezpečný, ale hrát chtěli i horší členové týmu a tak střídali horší a lepší výsledky. Jako jediní porazili GRAST A.

Dříň C - Kdyby dopsali Čítka s Kasíkem do Béčka, tak by byli jistě první. Ale oba jmenovaní hrají v Céčku kde odvádějí více než dobrou práci. A proto Dříň předvedla velmi dobré výkony. Ovšem dobré výkony stačili pouze na šest proher 8:10, což se rovná až 7. místo. 

Slaný D - Za Slaný nenastoupili ani jednou Rambousek s Zímou, a proto si kluci vyválčili pouze 3 výhry a skončili předposlední po základní části. Nejlepší byl Hnilička.

GRAST B - Na jaře vybojovali dvě remízy a to musí brát jako úspěch. Uvidíme jestli ještě nějaký bod přidají...  

 

Porovnání s první půlkou sezóny v článku níže.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

PŮL

            Je za námi polovina základní části a je čas na drobné shrnutí. Přečíst si výsledky, procentuální úspěšnost jednotlivých hráčů, atd. umí každý. Proto jsem si připravil další nicneříkající statistiky, které třeba někomu něco řeknou a budeme je moci porovnávat s druhou polovinou sezóny.

 

Nejstarší hráči okresu Kladno

        V následující tabulce se můžete podívát na nejstarších 40 hráčů Kladenska, kteří jsou na soupiskách kladenských klubů. Nejmladším letos bylo/bude 60let naopak nejstarším je pan Cipra, letos již 81let!

 

Pořadí Rok narození Jméno Klub
1. 1931 Cipra Josef DTJ Sparta Doly Kladno
2. 1933 Preis František TTC Slovan Kladno
3. 1935 Nykl Zdeněk TJ Sokol Buštěhrad
4. 1936 Müller Evžen TTC Slovan Kladno
5. 1937 Vojna Stanislav DTJ Sparta Doly Kladno
6. 1939 Hanus Milan TTC Kladno
7. 1941 Chaloupka Karel TJ Sokol Unhošť
8. 1942 Jarolímek Jiří STC Slaný
9. 1943 Procházka Vladimír DTJ Sparta Doly Kladno
9. 1943 Kořenář Josef TJ Sokol Unhošť
9. 1943 Procházka Emil KST Slatina
12. 1945 Heral František TTC Slovan Kladno
12. 1945 Husák Jan TJ Sokol Dříň
12. 1945 Podhorský Vladimír TJ Sokol Dříň
15. 1946 Havel Jarolsav TTC Slovan Kladno
15. 1946 Švarc Miroslav TJ Sokol Unhošť
15. 1946 Bílý Josef TJ Sport Kladno
15. 1946 Liska Josef TJ Sokol Dříň
19. 1947 Šavel Pavel TTC Slovan Kladno
19. 1947 Mochal Bohumír TTC Jemníky
19. 1947 Kunc Václav DTJ Sparta Doly Kladno
19. 1947 Hanzlík Miroslav TJ Slovan Velvary
19. 1947 Frolík Václav TJ Sokol Unhošť
19. 1947 Škach Jaroslav TJ Sport Kladno
25. 1948 Charvát Zdeněk TTC Slovan Kladno
25. 1948 Slabý Jiří TTC Slovan Kladno
25. 1948 Vospálek Mroslav TTC Kladno
25. 1948 Tájek Jarolsav TJ Sokol Unhošť
25. 1948 Schönfelder Jaroslav KST Slatina
25. 1948 Čampulka Karel TJ Sokol Dříň
25. 1948 Šíma Miroslav TJ Sokol Dříň
25. 1948 Bouška Jiří STC Slaný
33. 1950 Chlumecký Jiří TTC Jemníky
33. 1950 Průcha Josef DTJ Sparta Doly Kladno
33. 1950 Drmota Miroslav TJ Slovan Velvary
33. 1950 Rampa Ladislav STC Slaný
37. 1951 Tihan Jiří DTJ Sparta Doly Kladno
37. 1951 Sokolovský Petr TJ Sokol Unhošť
37. 1951 Sláma Jan TJ Sokol Buštěhrad
40. 1952 Port Jaroslav TJ Slovan Velvary
40. 1952 Škach Pavel TJ Sokol Unhošť
40. 1952 Hlaváček Jan TJ Sport Kladno
40. 1952 Bromský Vladimír TJ Sokol Dříň
40. 1952 Valášek Jiří STC Slaný

 

3, 2, 1, START

        Za pár okamžiků odstartuje nejdůležitější část sezóny. V této sezóně se na Kladensku budou hrát 3 soutěže. V OP 1 bude opět největším favoritem tým z Jemníků. Pronásledovat by ho mohly týmy ze Slaného, Unoště a TTC Kladno. Však lze opět předpokládat, že Jemničtí mušketýři nebudou chtít postoupit a opět se raději budou "nudit" v okresních soutěží. Osobně a nejen já považuji za ostudu, že se nikdo z mistrovského týmu neúčastnil zahajovacího aktivu, to samé platí pro největší klub Kladenska TTC... Naopak sestup nejspíše neuknikne Slatině B. Ostatní týmy předpokládám, že odehrají velmi vyrovnané zápasy a nelze říci kdo bude výše a kdo níže.

        Situace v OP 2 rozhdoně není jednodušší na tipování. V popředí se nejspíše bude přetahovat Unhošť C, Sport D a Sparta B, možná ještě Jemnické béčko. O odvrat sestupu se poperou Velvary B a Unhošť D, ale budou to mít velmi obtížné.

        Novým druhem soutěže je OP 3. Zde si to o první místo rozdají nejspíše dva týmy. Trávaři ze Dříně B a mladé pušky z GRASTu A. Do nadstavby bych si tipnul, že je doplní dvojce Buštěhrad D a Slatina C. Poslední místo má zarezervované dle mého názoru naše Béčko.

        Naše ambice jsou jasné. A tým chce a musí postoupit, cokoliv jiného bude bráno za neúspěch. Tahounem týmu by měl být Honza Valenta, který byl nedávno zařazen do programu budoucích olympioniků. Honza bude doplněn další mladou nadějí Filipem Ekrtem a dvojcí Š+Š. Pátým hráčem do party bude posila Ota Macháček. Béčko bude mít  ambice úplně odlišné. Úspěch bude již to, pokud se vyhne poslednímu místu. Zde by se měli více točit mladí hráči, kteří budou nabírat zkušenosti. Ovšem největší novinkou týmu je nová zápasová herna na 5. ZŠ Kladno. Zde tedy po několika letech bude trénovat i hrát mistráky.

Podoba nástavby

        S největší pravděpodobností se ve 3. třídě Regionálního přeboru bude hrát nástavba, protože je zde přihlášeno 9 družstev. V tuto chvíli to znamená, že nás čeká pouze 16 zápasů. To je o 10 zápasů méně než v sezóně předešlé. Proto lze předpokládat, že většina týmů bude PRO nástavbu. O podobě nástavby by se mělo rozhodnout na schůzi vedoucích družstev, která se uskuteční ve středu 12. září od 16:30. Máme tedy měsíc na to vymyslet nějaký zajímavý návrh na nástavbu. Já bych byl pro to, aby jsme se o podobě nástavby pobavili třeba již teď. 

        Já tedy předpokládám, že už 9 týmů zůstane v OP III a z OP II budou sestupovat dva týmy. Dále předpokládám, že pokud se nestane nic nečekaného, a týmy budou hrát s tím nejlepším co mají na soupiskách, tak na prvních 4 místech skončí Dříň B, Slatina C, Slaný D a Grast A. Ovšem pinčes je sport jako každý jiný a i zde se můžou stát překvapení. Na 5. - 9. místě očekávám tedy Dříň C, Buštěhrad D, Sport F, Slaný E a Grast B. Kromě prvně jmenovaného týmu, jsou zbylé 4 týmy naplněné především hráči mladšího ročníku.

        Můj návrh je tedy takový, že bych po odehrání 16 kol (základní části) rozdělil tabulku na dvě části 1. - 4. místo a 5. - 9. místo. Týmy na 1. - 4. místě by si do následujících bojů vzaly všechny body i skóre ze základní části. V nástavbě by spolu odehrály 6 zápasů (4-1, 3-2 / 1-3, 2-4 / 2-1, 4-3 / 1-4, 2-3 / 3-1, 4-2 / 1-2, 3-4), body a skóre by se přičítalo ke stavu ze základní části. Z výsledné tabulky 22 zápasů by postupovaly týmy na prvním a druhém místě.
        U týmů na 5. - 9. místě bych postupoval podobně. Družstva by si opět převzala body a skóre ze základní časti a odehrála by pouze zápasy jednokolově každý s každým (např. 9-5, 6-8, 7-V / 5-7, 9-6, 8-V / 8-5, 7-9, 6-V / 6-7, 8-9, 5-V / 5-6, 7-8, 9-V). Body a skóre by se přičítalo k základní části. Celkem by odehráli 20 zápasů.
        V případě, že by v nástavbě na sebe narazila družstva ze stejného klubu, tak bych zápasy NEpředehrával. 

        Od tohoto návrhu si slibuji, že v základní části nikdo nebude vypouštět zápasy, především u týmů, které budou chtít bojovat o přední příčky. Týmy na 1. - 4. místě by si sezónu prodloužily zajímavými a vyrovnanými 6 zápasy, v nichž o něco půjde. Družstva na 5. - 9. místě by si také prodloužila sezónu, spíše vyrovnanými zápasy, a v nástavbě by mohla dát více prostoru nezkušeným a mladým členům družstva.

        Doufám a prosím Vás, aby jste se již s předstihem vyjádřili k tomuto návrhu zde v diskuzi a ještě lépe přidali pozměňovací nebo své návrhy, ať máme více času si tyto návrhy promyslet nebo o ních již teď podiskutovat. Ná schůzi vedoucích, by jsme poté mohli přijít již s nějakým návrhem, s kterým bude souhlasit více týmů. Uvidíme s čím přijde také výkoný výbor a do jaké míry nám dovolí do tohoto vstoupit. Na závěr bych ještě doplnil, že toto je čistě můj návrh, za mě jako jednotlivce.
                                                                                                                                                                                 Ondřej Švejda

TOPlist