Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

A - tým 12/13

 

Titul a pak porážka    

          V předposledním zápase sezóny jsme hráli ve Dříni o titul. Stačila nám remíza a s tímto jsme do toho také šli. Obě čtyhry jsme dokázali vyhrát a značně se přiblížili vysněným devitím bodům. Valenta přidal klasicky 4 a podpořil ho Šeršeň s 3 body. I toto nám stačilo na titul. Ale vybojovali jsme výhru díky 2 bodům Ekrta. Švejda po nemasném výkonu, který předvedl již v Buštěhradu raději pustil do hry Jirku Vavřince. Ani jeden však ze dvou dvouher bod neudělal. Z hostů předvedl velmi dobrý výkon Vinkl, který potrápil všechny včetně Valenty! Jeho jediný získaný bod by se dal nazvat nespravedlností. Ale my jsme úkol splnili a můžeme kalkulovat s příští sezonou v OP 2.

        Do posledního zápasu proti Slanýmu E jsme vyslali béčkovou sestavu. Tato sestava prohrála i proti pouze třem hráčům Slaného. Zaváhalala pouze jednou Kasnerová a Dobej. Zápas byl odehrán za pouhou hodinu! Po konci zápasu došlo na předání pamětních medailí, které jsem zakoupil pro 6 věrných této sezóny...


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cirkus Hanus    

          Dlouho jsem zvažoval, jestli se vůbec k tomuto zápasu vyjadřovat, protože budu/em zase za toho špatnýho, ale musim!

            Nejdřív začnu pozitivně tento článek. Toto skoro noční utkání se díky rodičům a hráčům Buštěhradu odehrálo v pěkné atmosféře. Domácí bojovali a hned v úvodu nečekaně vyhráli čtyřhru nad nerozehranou dvojcí Š+Š. Hýža dokonce sebral set Valentovi v první dvouhře, ale to na této podlaze není nic nečekaného. Naopak Hýža nezvádl zápas se Šeršeněm, který po dlouhé době předvedl koncentrovanější výkon než obvykle.  Za domácí po delší době zahrál proti nám také Lukáš a i on, stejně jako Hýža, vybojoval dva body pro svůj tým. Náše družstvo, ale v poklidném tempu a bez problémů vyhrálo 6:12. A pralesní mistrovský titul je blizoučko!

            Zpět k nadpisu a prvnímu souvětí. Co předváděl domácí trenér Hanus, to bylo něco. Před utkáním se nás snažil zastrašit svým výlevem nad položením mokrého hadru na zem. Na důvod jsem přišel později... Poté nám sebral míček, aby jsme se nemohli rozehrávat, samozdřejmě nechtěně, a nadával nám do namistrovaných borců (asi kvůli tomu, že jsme přijeli už půl hodiny před zápasem). Z jeho strany došlo i na jeho výlev vůči našemu trenérovi. To vše před zápasem.

            Během zápasu ve svém sportovním a stolnotenisovém chování pokračoval. Po celý zápas hlasitě a rušivě komunikoval se svým okolím a nebo i sám se sebou, hlavně aby nebyl v herně klid. Většinou haštěřil nad tím, jak jeho svěřenci špatně hrají. Co si budem povídat, jak je to naučil, tak to hrají. Možná ve stolním tenise něčeho docílil, ale umění odejít je větší umění než to, co dokázal a tento um nejspíše v životě neovládne.

            Na závěr dodám ještě perličku a návrat k mokrému hadru. Při jednom bouchnutí do míčku mimu hru jsme se od domácího lodivoda Hnidky dozvěděli, že jeden míček stojí 15 Kč. Tento výrok nejde oglosovat jinak než, že Hnidka asi musí šetřit každou korunu na opětovné koupení krajských soutěží. A ještě rozluštění kauzy hadr. Nejpravděpodobnější důvod proč se hadr nesměl dát na zem, tak jako roky předešlé, byl velmi zajímavý. Důvodem nejspíše bylo, aby jsme nevyčistili domácí podlahu. Usuzuji to podle toho, že jsem si před každým zápasem dočista otřel své podrážky bot. Po odehraném jednom zápase byly špinavé tak, jak nejsou ani po 14 dnech hraní v naší herně a dvou tělocvikách ve slánské sokolovně. Přiřovnal bych to k běhu na 5km po prašných lesních cestách. Nejspíše záměr připravit hernu na krajské play-out, aby domácí ušetřili...


 

1. půlka nadstavby    

          Je za námi polovina nástvaby a my kráčíme směle za titulem v OP 3. První polovina nepřinesla žádné zajímavé výsledky a za předpokladu, že postoupí dva týmy, bylo po tvrdém faulu VV na STC Slaný rozhodnuto již dávno.

            Sokol Buštěhrad D jsme porazili hladce 16:2, když jediné dva body pro hosty dělala velká buštěhradská naděje Hýža. K více bodům nepřispěla ani přítomnost trenéra Hanuse, který mírnil pouze svou dobrou náladou dopad tohoto zápasu na své svěřence. Uvidíme jestli přijde zlepšení Buštěhradu na své palubovce a potvrzení dobrého výkonu Hýžy. Ten je hráčem, který v budoucnu by mohl oblékat krajské barvy Buštěhradu A, ale to bude ještě stát buštěhradského lodivoda Hnidku hodně peněz, aby každoročně kupovali kraj od Unhoště. I když letos mají šanci na záchranu soutěžní cestou!

            Druhý nebo spíše třetí zápas jsme odehráli ve Slaném. Domácí mládí se rvalo statečně o dobrý výsledek, ale prohru nemohli odvrátit. Zápas skončil 4:14 pro naše barvy. Nutno říct, že Šeršeň hrající po delší absenci se nesrovnal ideálně s touto pauzou a zbytečně a nečekaně prohrál 2 zápasy nad plán. Domácí ovšem vyhráli nad námi nejvíce setů z těchto tří zápasů!!! Bylo jich 26. V případě Buštěhradu 14 a Dříně 23. Stoprocentní bodové výkony předvedli Švejda a Valenta. Padesáti procenty se podíleli Ekrt, Šeršeň. Nejlepší z hostů byla také 50% Kulichová.

            Třetí, odložené, utkání bylo s Dříní B. Tímto hostujícímu týmu děkujeme za odklad. Hosté vyměnili v sestavě jednoho hráče oproti minule, ale ani to jim nepřineslo náš skalp. Vypilované čtyhry nám přinesli opět 100% bodů, jako v předchozích zápasech a jak dopadne zápas bylo jasně předznamenáno. Z hostů nám sekundovali pouze nestárnoucí Bromský a útočník Rohlíček. Spolu uděli na naší sestavě 5 bodů. Jediných a proto utkání skončilo 13:5. Touto výhrou jsme si udělali náskok tří bodů na svého nejbližšího pronásledovníka a přiblížili se blizoučko titulu!  


 

První x poslední     

          Zápas byl rozhodnut již v pondělí. Tak s nadsázkou označit naši první prohru, která přišla v posledním kole základní části. Důvodem byla absence Valenty, který byl na horách a (ne)nastoupení Ekrta, který hrál se sebezapřením, jelikož právě prodělával chřipku. Jeho výkon byl tedy sotva 50%. Přesto jsme doufali, že ubojujeme alespoň remízu, pokud hosté přijedou se slabší sestavou. Do haly ovšem vstoupila sestava nejsilnější. 

            Většinu našeho vystoupení provázela nekoncentrovanost, z které plynuly jednoduché chyby, které jindy neděláme. Svou premiéru si tedy alespoň odbyl za náš tým Ota Birnbaum. Jediné co nás může mrzet vzhledem k hostující sestavě a nasledujícícm zápasům je, že jsme zbytečně nasadili a plýtvali silami Ekrta.

            Mě osobně potěšilo, že na okrese je víc nerváků, než jenom Míra Šeršeň. Hostující Adrian Assar také zkušeně poslal několikrát svou pálku na zem a jednou se mu dokonce povedl husarský kousek. Pálka se odrazila asi metr před ohrádkou, ale vystoupila tak hezky vysoko, že ohrádku přeletěla a skončila až u vedlejšího stolu. Jelikož se nikomu a ničemu nic nestalo, tak to lze považovat za úsměvnou historku.

            Faktem ovšem je, že jsme prohráli a že Sport byl jasně lepší. Patří mu tedy gratulace, protože historie se neptá jak vypadal zápas, ale jak zápas skončil. 

TSM GRAST Kladno "A" 5:13 TJ Sport Kladno "F"


 

Slaný dalo přednost vyšší soutěži a svému mládí     

          Jelikož STC mělo souběh tří utkání, tak do zápasu s námi dostalo přednost mládí, které mohlo posbírat nové zkušenosti. Přijeli Kulichová, Kasnerová, Štricová, Dobej a jako vedoucí Rampa.

             Našemu týmu se opět podařil vstup do zápasu. Š+Š hladce porazili mladší dva ze slánské čtyřky. Naopak Ekrt s Valentou se trápili se svým útokem do typické ženské hry. Zápas proti divčí dvojci K+K dospěl až do pátého setu, ve kterém měla přeci jen více citu a umění na pálkách chlapecká dvojce.

               Také dvouhry jsme měli opět pod kontrolou a před 16. zápasem byl dokonce stav 13:2.  Do tohoto stavu prohrál pouze Šeršeň se Štricovou po výkonu, který nelze nazvat hladovým po vítězství. Snad jen snaživým. Druhá výhra hostů bylo vítězství Kasnerové nad střídajícím Vavřincem. Za zmínku ještě stojí úvodní boj Ekrta s Kasnerovou, který vyzněl 14:12 pro našeho borce v pátem setu. 

             V posledních třech zápasech si připsali tři body hosté a korigovali tak skóre. O jeden z bodů se postarala konečně bodující Kulichová, která po dlouhém boji v pěti setech porazila Ekrta a zabránila tak vajíčku. Vajíčko nedělal nakonec ani Dobej. Nejdříve usmečoval set proti Švejdovi a předvedl s ním pěknou hru smeč-obrana. Poté dokonce porazil Vavřince 1:3. Pátý bod pro Slaný vybojovala Štricová proti Švejdovi, který pokračoval v ležérní hře, kterou si přenesl ze zápasu s Dobejem.

           Sestava, v které Slaný nastoupilo, neměla šanci na úspěch, ale podalo bojovný a opět zlepšený výkon od minulého zápasu. Příště se ovšem těšíme snad na vyrovnanější průběh zápasu proti lepším hráčům. A bude snad i přerušena naše už trošku nudná série 17 zápasů bez prohry.

TSM GRAST Kladno "A" 13:5 STC Slaný "E"


 

Slatina nekladla odpor     

            Zápas rozhodly dvě věci. První bylo, že domácí postrádali Javůrka a zápas musel odehrát Balada. Byť podle domácích by Javůrek stejně zaujal místo Schönfeldera. Druhou byly úvodní čtyhry. Domácí je měli skvěle rozehrané, ale... Nejdříve k odporu zavelel Valenta s Ekrtem, kteří otáčeli stav z 2:0. Hladce to šlo do stavu 2:2. O pátý set byl litý boj o každý míček. Oba týmy měli matchbally, ale nakonec byl využit až ten náš za stavu 13:14. Na sousedním stole bylo již v tuto dobu dohráno, protože Švejda se Šeršeňem přepli na vyšší stupeň a otočili s přehledem zápas z 2:1 na 2:3. 

            Ve dvouhrách jsme již jasně dominovali a nebyl pochyb o vítězi tohotu zápasu, i když jsme se střetli s velmi nevyzpytatelným soupeřem v nepříjemně úzké herně. Budiž k dobru, že většina úderů neměla směr zeď... Za domácí tým podle předpokladu dělal polovinu bodů Schönfelder. Hladce si poradil se Švejdou a poté i s Ekrtem. Velmi dobrý zápas odehrál také proti Valentovi, ale naopak slabší proti Šeršeňovi, který naopak od něj působil velmi koncentrovaně a výhře 0:3 by se nemohl nikdo divit. Zbylé dva body přidali Melkus a Pudil. Prvně jmenovaný překvapivě udolal Ekrta, který se v tomto zápase "totálně vyházel". Pudil zas bodoval na Švejdovi, který působil v posledním zápase za rozhodného stavu lehce odevzdaným dojmem...

                Díky dřívějšímu začátku zápasu jsme mohli přijet domů už před 22h. Což se hodilo především naší mládeži, kterou čekali republikové turnaje. Ale po vítězném zápase v tradičně dobré atmosféře se nám usínalo dobře.

KST Slatina "C" 4:14 TSM GRAST Kladno "A"


 

Dříň B jen průměrně     

          Po vzájemném zápase je již teď velmi pravděpodobné, že o 1. místo se popereme my se Slaným E, kteří doplnili soupisku o 70% hráčku 2. ligy žen Zýmovou. Dříň B se ale určitě předem nevzdá a bude doufat, že jeden z favoritů klopýtne.

            V tomto zápase ovšem klopýtla Dříň a to hned nečekaně ve čtyhrách. Valenta s Ekrtem si podle očekávání poradili s Bromským a Vinklem. Co se nedalo očekávat, je výhra Š+Š nad Rohlíčkem s Podhorským. Ti navíc nedokázali využít vedení 1:2 a 1:7 ve čtvrtém setu. Dvojci Š+Š dokonce nepomohl ani time-out za stavu 1:5. Posléze zlepšenou hrou vývoj zápasu otočili a duel vyhráli.

            Hosté pod vedením Šímy sice přijeli už 20 minut před zápasem, ale nepomohlo jim to ani ve dvouhrách. Také díky Švejdovi, který dokonale odhalil hostující sestavu už před zápasem včetně čtyřher. Proto jsme se mohli ujmout vedení 5:0 po výhrách Valentyy Šeršeně a také Švejdy nad Vinklem, narozdíl od minulého poměření sil. Nečekaně ovšem prohrál Ekrt s Bromským. Později se ukázalo, že Bromský momentálně hraje ve velké formě a prohra není žádnou ostudou.

            Ve druhé obrátce zápasů bylo téměř rozhodnuto, protože na konci otočky svítilo na ukazeteli skóre 9:1. V ní neprohrál ani jeden z nás, i když Švejda musel otáčet z 1:2 a Ekrt dokonce z 0:2. Až na "trojce" přišlo zlepšení hostů. Body si připsali Bromský, trpělivou hrou nad Šeršeněm, a Rohlíček, zkušenou hrou nad Švejdou.

             Poslední zápasy už na našem vítězství nemohli nic změnit a proto starší dvojce našeho týmu lehce ubrala na tempu a své zápasy opět prohrála. Očekávaný zápas dne byl ten 18. Bromský naostřil velmi dobře špuntíky na své trávě a málem daroval Švejdovy nulu. V druhém setu to vypadlo na zdramatizování zápasu, ale ani náskok 10:4 nebyl rozhodující a po získání druhého setu již Bromský dovedl svůj zápas zdárně do cíle a mohl vyškolovat tentokrát on.

              Hosté v naší herně bojovali v nejsilnějším složení, ale ani to jim nepomohlo k bodům a ani k dramtickému průběhu zápasu narozdíl od svých kolegů z Céčka. To jsem ovšem očekával po výkonu Céčka. Své prvenctví zápas ale má. Trval přes 2h 45min, což je nejdéle v této herně.

TSM GRAST Kladno "A" 13:5 TJ Sokol Dříň "B" 


 

Buštěhrad mile překvapil     

                V né moc hezký čas (pátek od 19:00) začal zápas mezi naším Áčkem a ještě mladším Buštěhradem D. Domácím se vstup do zápasu nepovedl, protože Hýža s Peslem nezopakovali turnajový výsledek a tentokrát prohráli s Valentou a Ekrtem, dokonce velmi hladce. I Š+Š po dlouhé době hladce vyhráli.

                Ve dvouhrách neměl Valenta sebemenší problém s nikým a všechny buštěhradské hráče vypráskal rychlými drajvy, topspiny a flipy. Naopak překvapil Ekrt, který porazil pouze nejslabší článek domácích Pesla a dokonce od Lukáše a Hýžy dostal 0 v setu. Bodovou dvojkou týmu tedy byl Švejda, který nastoupil i přes drobné zranění.

            I přes hrozivé výkony porazil Průšu a Pesla. Zajímavý zápas odehrál s Hýžou, který si postupně musel zvykat na travnatou hru. Ve druhém setu pomohl Švejdovy time za stavu 15:16 a následující míček zužitkoval ve vedení 2:0 na sety. Hýža však zlepšil svou hru a postupně přebíral otěže zápasu především díky lepší taktické hře a psychické odolnosti než v předchozích klání. Přesto měl Švejda ve 4. setu dva matchbally. Nedokázal však zasmečovat. Hýža se po obrátce dostal do vedení v pátém setu a zaslouženě vyhrál. Na travnatou hru se naopak jindy svými slušnými topspiny neadaptoval Lukáš, který nezvykle pro něj odházel část zápasu, když mu proti jeho vůli všechny míče létaly z trávy za stůl. 

                Také Šeršeň neodehrál dobré zápasy. Na vině bude především zvykání na novou pálku. Prohra se dala čekat především od Hýžy, který se stává i krajskou špičkou ve své kategorii a možná i od Lukáše. Ta nakonec nepřišla. Ovšem prohra s levorukým a dobře pinkacím Průšou by se dala nazvat překvapením.

                Celkově bylo vidět zlepšení buštěhradských svišťů a pokud příště zahraje také Lukáš a jejich čtyřhry, můžeme se dočkat i těsnějšího výsledku. Překvapila mě i pozitivní atmosféra, ke které přispěli domácí, kterým v zápase chyběl coach Hanus. A také dobře připravená herna, včetně dostatečného místa pro sezení a poměrně málo klouzavá podlaha oproti ostatním zápasům. Zápas trval přes dvě hodiny.

 

Sokol Buštěhrad "D" 6:12 TSM GRAST Kladno "A"Céčko lepší než béčko?!     

Hned na úvod chci říct, že ZDE najdete výborný report zápasu od Martina Kasíka, hráče Dříně C, který napsal vše podstané i nepodstatné...

           Já tedy jen v drobné kostičce sepíši vše z mého pohledu. Čtyřhry dopadly podle očekávání. V úvodních šesti dvouhrách jsme hladce vybojovali 5 výher a dostali se do trháku. Sérii proher zastavil až Čítek, který vyškolil Švejdu. Po této prohře mi hned připoměl přihlížející Bromský krásné slovíčko: "vyškolit". Po domácími chybně vyhlášeném, ale už rozehraném zápase byly určité změny v pořadí zápasů. A posledním zápasem tedy byl za stavu 8:9 zápas Čítka s Valentou. Nutno podoknout, že kdyby Čítek měl dostatek energie, tak by Valentu potrápil ještě víc a možná nejenom potrápil. Za domácí předevdli velmi dobré výkony Kasík + Čítek. V našem týmu Valenta s Ekrtem. Zlepšené výkony od minula však předvedl také domácí Zdeněk Černý a náš Jirka Vavřinec. Rozhodující zápas celého zápasu byla tedy nečekaná výhra skvěle hrajícího Ekrta nad Čítkem. Celkově jsme viděli zápas vysoké úrovně.

            Závěrem bych chtěl domácím poděkovat za ochotu odložit tento zápas o několik dní a výbornou atmosféru zápasu.

 

TJ Sokol Dříň "C" 8:10 TSM GRAST Kladno "A"

 

Ale chci se ještě zmínit a promluvit k ostatním hráčům Dříně a nejen jím, ale ke všem hráčům okresu. Všechny mnou napsané články jsou psány s určitou nadsázkou a nemají za cíl nikoho urážet nebo zesměnit. I když se v nich samozdřejmě promítají mé ne/sympatie, subjektivnost a zvýšené nebo snížené ego po skončeném zápase. Cíl těchto článků byl měl ovšem být v zabavení, pobavení a udělání okresního dění zajímavějším. A z mého pohledu se mi zdálo, že né všichni asi toto chápou (což chápu, protože ne každý mě zná...). Takže na závěr bych chtěl opět zdůraznit, že nikoho nechci články uřážet, ale pouze vyšpičkovat (většinou nějakou formou "rýpnutí") do nějakých hráčů nebo týmů, aby se například vyhecovali k lepším výsledkům v dalších zápasech nebo k většímu tréninkovému nasazení. Toto platí i pro mou kritiku svišťů z buštěhradu nebo např. pana Bromského, který mě přiměl tento sloh napsat. Snad nám všem v okrese jde především o žížeň, dobrý pocit ze hry, co nejlepší atmosféru zápasu a hrání FAIR-PLAY. Já opravdu nemám problém nikomu pogratulovat k tomu, že mě porazí nebo dokonce vyškolí, protože nevidím jediný důvod proč se na okrese v soutěžích amatérů a především nadšenců nenávidět, i když nějaké sympatie samozdřejmně jsou a budou všude. Ale pokud chce být nekdo se mnou "na nože" buď kvůli článkům nebo kvůli něčemu jinému, tak s tím také nemám problém. Ondřej Švejda


 

Přejeti parním válcem     

            Poprvé v historii klubu jsme se přihlásili do Českého poháru. Naše učinkování v něm bylo ovšem velmi krátké a ne úplně povedené. Nepřál nám již los, přisouzeni nám byli Mlékojedy z KP2-B. Byli jsme alespoň rádi, že budeme moci porovnat naše schopnosti s úplně jiným okresem. Hosté přijeli v nejsilnější sestavě a naděje na postup se vyšplhala někam ke kurzu 900:1. Ale chtěli jsme je alespoň potrápit a převést kvalitní výkon. To jsme ovšem potvrdili pouze částečně.

            Valenta s Ekrtem vedli v prvním setu 9:6, ale tento set nedokázali dovést do vítězného konce. Navíc hosté se začali pomalu rozehrávat a v poklidu si pohlídali výhru 3:0 nad lehce rozhozenou mladou dvojicí. Jediné dva sety pro náš tým vybojoval Valenta nad Donátem. Poslední páty set a také druhý prohrál 10:12 a bohužel tato skutečnost se projevila i na dalších výkonech našeho nejlepšího hráče. V dalších zápasech, již nepodal tak koncentrovaný výkon, protože ukáply nějaké slzičky.

            Ekrt odehrál dobré partie, ale né úplně na svém maximu. V zápase s Donátem ovšem i on podal nejlepší svůj výkon a prohrál až v koncovkách setů. Ve zbylých dvou už tahal převážně za kratší konec. Švejda se bohužel k zápasu s Donátem nedostal, protože ten byl skrečován ve prospěch Švejdy a tak jsem byl jediný kdo dělal bod :-). V prvních dvou zápasech ovšem Švejda podával výkony, které neměly nápad a stolnotenisové myšlení a bylo jasné, že nemají šanci na úspěch.

            Chtěl bych poděkovat hostům, že s námi spolupracovali na přeložení zápasu a vyšli nám vstříc. A také za to, že odehráli i "nepotřebné" zápasy, tedy zápasy nad 6 bodů, což u nich nebývá zvykem.


 

Ostuda a překvapení sezóny celého okresu     

            Z pohledu domácího Béčka překvapení, z mého pohledu vedoucího týmu a hráče Áčka ostuda. Jak jinak nazvat remízu posledního týmu, který ještě nezískal ani bod s prvním týmem, který ještě neprohrál.

            Magické datum 12. 12. 12 znatelně pomohlo B-týmu už ve čtyhrách. Jediný set vybojovali pro Áčko Vavřinec se Švejdou. A náš ostudný výkon prokračoval dále. Až v šestém zápase hladce snižoval Švejda proti Mosrové na hrozivých 5:1!!. V předchzích zápasech Šeršeň nadělil Vítkovi nulu ve druhém setu, ale prohrál 3:2. Také Macháček vedl a vypadalo, že má vše pod kontrolou, ale Mikulík se zlepšil a vyhrál.

            Na další obrátce konečně bodoval Šeršeň, který se protrápil s Mikulíkem k výhře 3:1. Švejda opět suveréně vyhrál, ale zbylý dva naši hráči Vavřinec a Macháček nepřidali další bod. Po třech zaváních, které se nedali předpokládat, do hry musel také Valenta, který nahradil Macháčka. Předpoklad byl stále výhra alespoň 10:8 z pohledu Áčka.

              Třetí otočení dvouher přineslo konečně vítězství pro nás. Vyhráli všichni favoriti, tedy Švejda, Valenta i stále nemastný, neslaný Šeršeň. A rozhodnout o naší výhře měl zápas Vavřince s Cimrmanovou ve čtvrté obrátce dvouher, ale nebylo tomu tak. Šeršeň předvedl "exceletní" divadlo jak herně, tak chováním. V tomto ho podpořil vedoucí Béčka Mosr a k vidění bylo něco co nepatří do zápasů jednoho klubu. Tímto vystoupením by jsme mohli snad vystoupit i v silvestrovské televizní zábavě. Ovšem až po 22. hodině s velkou hvězdičkou v rohu obrazovky. Výsledkem byla zasloužená výhra Mosrové a další kiks Šeršeně. Remízu nakonec zachránili bezchybní Valenta a Švejda a především v posledním zápase, pětiseťáku, Vavřinec ve velké bitvě proti Cimrmanové.

            Tento výkon už nesmíme opakovat pokud chceme postoupit. Především Šeršeň by si měl šáhnout do svědomí a všichni musíme zabrat ve čtyhrách. Naopak béčko se snad konečně chytne, stane se nebojácným týmem a potrápí i ostatní družstva.

TSM GRAST Kladno "B" 9:9 TSM GRAST Kladno "A"   

Vše nakonec odnesla pálka po konci utkání jendoho z našich hráčů. Hádejte koho?! :-))

 

Poznámka: "Ve své zprávě jsem se zmínil o Francouzovi Gauzymu, jak hrál úžasné. Ale co předvedl po svém čtvrtfinálovém zápase, a to doslova v přímém televizním přenosu, bylo na můj vkus nechutné. Vše rozkopal a navíc o koleno rozlomil raketu. Tím tento hráč morálně skončil. Prostě porážku neunesl." Zbyněk Špaček předseda svazu o hráči světové třídy na Mistrovství světa juniorů v Indii

 

Takže toto se děje i v té nevyšší společnosti...

 

 

 

 


 

Poslední zápas na Kablovce     

            Tento zápas mohl být odehrán již v krytu CO, ale protože jsme se po telefonu nesešli, tak jsme odehráli pravděpodobně historicky poslední zápas této herny všech dob. Domací se nakonec sešli, tak zápas neutrpěl na kvantitě a ani na kvalitě. Domácí Svoboda a Assar zdatně nahradili rodinu Jílkovic.

            V tomto střetnutí jsme chtěli konečně vyhrát čtyhry, která nám nejdou, a proto vedoucí týmu pozměnil poskládání dvojic. Neúspěšně! Šeršeň s Valentou, který dal snad jen 75% podání, prohráli 1:3 s domácími mladíky. Nutno říci, že zaslouženě. Druhá dvojce podlehla stejným výsledkem Petříkovi se Šimon, pro které to bylo jediné vítězství tento den.

            Ve dvouhrách se podařilo bodovat Assarovi přes Švejdu a Ekrta. V prvně jmenovaném zápase byla k vidění asijská obrana Švejdy proti smečím Assara, které slavily větší úspěch. Poslední bod Sportu přidal novic Svoboda, který podobně jako jeho spoluhráč porazil Švejdu. Zbytek zápasů jsme si pohlídali a slavili jsme další čtyři body do tabulky.

            Utkání se odehrálo za 2 hodiny. Na závěr jenom přidám, že historicky poslední bod v této herně vybojoval Švejda nad Petříkem, který si připsal poslední dotyk pálky s míčkem v soutěžním utkání (příjmul za stůl).

TJ Sport Kladno "F" 5:13 TSM GRAST Kladno "A"


 

První ztráta bodíků     

            V pondělí večer jsme navštívili Gymnázium ve Slaném. Ve zdejší tělocvičně jsme odehráli 7. kolo OP 3. Domácí si podle předpokladů proti nám připravili překvapení. Vedle Kulicha nastoupila i druholigová hráčka Ovčaříková. Navíc jim pomáhal jako trenér Rampa, u nás Plachý st. a Valentová. Taktika domácích byla 4 výhry přes Švejdovu trávu, naše vedla přes výhru ve čtyhrách nebo vajíčko u Kulichové. Nakonec nikomu nic nevyšlo...

            Kulicha ve čtyřkách dobře doplnila Štricová a překvapivě hladce porazili Š+Š. Druhá čtyřhra se hrála pět setů. Rozhodující byl 2. set, který domácí vyhrály 16:14 a také pátý pro sebe vybojovaly Kulichová s Ovčaříkovou. Slaný se tak dostalo hned do vedení. 

            Dvouhry začal Valenta, který povolil Kulichové jen 8 míčků. Další poměrně rychlé zápasy vyhráli Kulich, Ovčaříková a Ekrt. Druhá otočka již přinesla napínavější duely. Valenta porazil Ovčaříkovou 3:0, ale k vidění byly dlouhé, taktické výměny. Kulich začal nad Šeršeňem suveréně, ale třetí set zlepšenou hrou vyhrál Šeršeň. Čtvrtý set vyhrál nakonec Kulich 13:11, díky větším zkušenostem. Švejda porazil hladce Kasnerovou a Kulichová překvapivě snadno vyprovodila Ekrta také 3:0. Za zmínku stojí druhý set, který se odehrával dlouhé minuty a nakonec kapka štěstí kápla na stranu Kulichové a vyhrála ho 22:20!.

            Na třetí otočce se nám konečně podařilo srovnat. Stav 7:7 vybojovali Valenta nad Kulichem, Šeršeň a Švejda. Souboj dvou posledních neporažených hráčů v OP 3 přinesl nejhezčí zápas, převyšující úroveň OP 3 i OP 2. Valenta v něm ukázal, že má v sobě obrovský potenciál a za poslední rok i nějaké zkušenosti, které vedly k vítězství. Poté ho podpořil také Šeršeň poviným bodem nad Kasnerovou a Švejda nad Kulichovou. Tento druhý zápas byl druhým a posledním pětiseťákem. Kulichová se celou dobu prala s trávou Švejdy a první tři sety velmi dobře, i když druhý set prohrála 10:12, což nakonec možná i rozhodlo, že prohrála celý zápas. Ve zbylých dvou setech totiž už dominoval Švejda svou taktickou hrou, která byla vhodně doplněna puntíkama.

             Poslední dvojky dopadly podle očekávání. Valenta porazil Kasnerovou a Šeršeň Kulichovou a byli jsme v zdánlivě dobré situaci, kdy jsme vedli 9:7. Ovšem zbylé zápasy ukázovali, že nebude jiné východisko než plichta. Švejda sic vykřesal naději, když vyhrál, pro něj útočnou atypickou hrou, nad Ovčaříkovou třetí set. Ve čtvrtém vedl 9:7, ale Ovčaříková nedopustila žádné překvapení a set otočila. Ekrt svou prohrou nad Kulichem jen dovršil očekávanou remízu.

            Musím říct, že jsme si konečně poprvé v sezóně záhráli útočnou hru a myslím, že tento zápas všechny zúčasněné hráče bavil a musel bavit. Odehrán byl za 2 hodiny a 30 minut. Jsme nakonec rádi, že za domácí ještě nenastoupil Jarolímek, jinak by s námi byl ámen. Takto zůstáváme neporaženi. Na závěr ode mě letí poděkování za korektní zápas a polovičatá gratulace ke dvoum bodům.

STC Slaný "E" 9:9 TSM GRAST Kladno "A"


 

Proti třem statečným

             Hosté ze Slatiny, i díky souběhu zápasů všech týmů, dorazili pouze ve třech - Javůrek, Benda a Balada. Na začátku zápasu jsme tedy vedli již 5:0 a bylo nám jasné, že tento zápas nemůžeme prohrát. Namlsáni tímto pocitem jsme se trochu uchlácholili a výsledek neodpovídá tomu, že jsme hráli pouze proti třem hráčům. 

            Čtyřhra hned na úvod nabídla téměř 30 minutové drama. Utkali se v něm Valenta a Ekrt s Javůrkem a Bendou. Naše mladé pušky bojovali statečně, ale proti obraným a chytrým úderům hostů nenašli ten správný recept a prohráli 2:3. V první dvouhře Valenta své zaváhání napravil hladkou výhrou nad Bendou a pro zbylé dva zápasy byl vystřídán za Vavřince. Také Ekrt zvládl svůj úvodní zápas, narozdíl od Macháčka, proti Baladovi. Do rozhodujícho trháku jsme se dostali v otočce další po výhře Ekrta a Macháčka. V tuto chvíli byl stav už 9:2. Po hodině čekání se dostal do hry i Švejda, ale úvodní duel proti Javůrkovi prohrál. 

            Na třetí obrátce dokázal splnit očekávání Švejda vítězstvím nad Baladou. Macháček a Vavřinec své zápasy prohráli ve třech setech. Poslední kolečko začal Švejda s Bendou. Prohrával už 0:2 na sety, kdy nezvládl dvě koncovky, ale po zlepšeném výkonu (,ale stále hrozném...) otočil tento dlouhý a pinkací zápas ve svůj prospěch. Bohužel pro nás si také Balada připsal bodík. Porazil ve čtyřech setech Vavřince. V posledním zápase dne jsme viděli třetí pětiseťák. Javůrek v něm završil svůj excelentní den a přidal pro Slatinu svůj čtvrtý bod ve dvouhrách, celkově sedmý. Zápas dokázal otočit ze stavu 2:1 a vydřit ho v koncovce pátého setu.

            V zápase jsme tedy splnili svoji "povinnost" a uhráli další vítězství do své sbírky. Zápas se odehrál ve skvělé přátelské atmosféře za 2 hodinky. V příštím kole nás čeká Slaný E, které si dle slov svého vedoucího pro nás přichystá neklasickou sestavu, možná i s Ovčaříkovou a Jarolímkem. Máme se tedy na co těšit. Nebo spíše "těšit"... :-)) 

TSM GRAST Kladno "A" 11:7 KST Slatina "C"


 

První flíček zatím pro nás     

            Oba týmy se podle předpokladů sešli v plné polní a mohl tedy proběhnout souboj toho nejlepší co pravidelně hraje OP3. V sokolovně se sešlo i několik trenérů, poradců a ostatních hráčů - fanoušků. Už čtyřhry nabídly napínavou podívanou. Š+Š prohráli s Podhorským a Rohlíčkem až v pátem setu, díky větší trpělivosti dříňských. Valenta s Ekrtem poměrně v poklidu porazili Čampulku se Šímou ve čtyřech setech.

            První obrátka začala nečekaně. Ekrt ve třech setech hladce vyškolik Bromského topspinovou hrou. Švejda hrál míčky, sety i zápasy jako noc den. Pokud u hry více přemýšlel, tak byl lepším (to samé lze říci i o Šeršeňovi) a nakonec v pěti setech porazil Podhorského. Do vedení 1:5 nás poté poslali Valenta, který bez problémů porazil jediného softaře v základu Rohlíčka a Šeršeň po zaváhaní v prvním setu porazil trpělivou hrou Čampulku.

            Obrátka číslo dvě přinesla snížení na 4:6 z pohledu domácích. Zaváhali Ekrt, Švejda i Šeršeň a všechny to stálo dost nervů. A bylo otázkou jestli se vůbec dostanou zpět do herní pohody do zbytku zápasů. Dostali, naopak do herní pohody se nedostal Čampulka, když první a druhý set prohrál s Valentou 11:0 a až v posledním uhrál 3 míčky. To bylo na něj moc a raději střídal za Vinkla.

             Na třetí obrátce se stav v jednu chvíli dokonce změnil v remízu 6:6. A domácím svitla naděje o které začli také hovořit a možná ji zakřikli. Remíza se povedla přes výhru Rohlíčka nad Ekrtem a senzační prohrou Švejdy s Vinklem. Nutno říci, že Vinkl odehrál velmi chytrý a taktický zápas a Švejdovi srazil doslova hřebínek z hlavy. Švejda poté uznale vysekl oprávněnou poklonu Vinklovi. Víc jsme však Dříni nepovolili a na 6:8 upravili skóre výhrou Valenta nad Bromským a Šeršeň nad Podhorským. Oba v napínavých a rozhodujích pětiseťácích. Oba zápasy trvali asi nejdelší dobu a všem čtyřem přidali pár šedivých vlasů. Po této části zápasu ochutnali už i pálky některých z nás podlahu. 

            Poslední obrátka slibovala ještě drama. To ovšem nepřišlo... Ekrt hladce porazil Vinkla. Švejda vyškolil ve hře dvou trávařů Bromského. Další dva body přidali Valenta, který byl celý zápas bezchybný, nad Podhorským a Šeršeň nad Rohlíčkem.

            Nakonec se tedy ukázalo, že v lepší formě jsme my a můj tip byl docela správný. Osobně musím říct, že jsem více očekával od Čampulky s Bromským, kteří nepodali dle mě dobré výkony. Vypíchnout však musím výkony Valenty (4,5) a za domací Rohlíčka (2,5). Na závěr bych jen dodal, že jsme viděli pěkných snad všech 18 zápasů, které se odehráli za 2 a půl hodiny. K vidění byly výměny a zápasy útočné, trávařské i velmi taktické. Mašina zvaná GRAST tedy pošlape zatím bez prohry i do dalších bojů.

TJ Sokol Dříň "B" 6:12 TSM GRAST Kladno "A"


 

 Preview:                 Šlágr OP 3 - TJ Sokol Dříň B vs. TSM GRAST Kladno A

            Stejně jako OP 2 nábídne zápas podzimu mezi Céčky Unhoště a Slaného, tak to samé uvidí OP 3. Nejnižší soutěž Kladenska bude svědky zápasu mezi dříňským Bé týmem a Áčkem Grastu. Dle předpokladů zatím tyto celky neprohráli a budou mezi sebou bojovat o první místo. Jediní kdo by je mohl poškádlit je Slaný E v sestavě s Kulichem, Ovčaříkovou a Jarolímkem. Zpět ale ke čtvrtečnímu zápasu, pokud nastoupí nejlepší čtyřky týmů, tak uvidíme velký souboj mezi zkušenostmi a mladím a také travnatou a útočnou hrou. 

            Zápas se odehraje v dříňské sokolovně. V té sokolovně, kde poslední 2 sezony měli své zázemí na zápasy jak domácí sokolové, tak hostující grástící. Dříň B prošla velkou proměnou od pádu do nižší soutěže. Především posílila o zkušené borce, trávaře Čampulku s Bromským a softaře Vinkla. Toto trio je doplněnou další trávou Podhorského a Rohlíčkem s vedoucím týmu Šímou. Lze očekávat, že Dříň bude na zápas připravena v plné polní a zápasu bude přihlížet celá sestava, možná nejen Béčka.

            Pro Dříň to bude první zkouška formy. Zatím mají na svém kontě 4 výhry. 17:1 nad naším Bé týmem a slánským Déčkem. Sportu F povolili pouze 3 body a nejvíce svému Céčku 7 bodů. Nejlepším hráčem domácích je Bromský. Na svém kontě má 10/6 v OP 2 a 4/0 v OP 3. Respekt budí také skóre a potah Čampulky (10/1) a Podhorského (1/3 - OP 2 a 11/3 - OP 3). Tuto trojci doplňuje v základu Rohlíček (14/2) a fantastické čtyřhry (8/0). Základ týmu podporuje Šíma (7/3) a Vinkl (6/3). 

            GRAST A točí také se sestavou podle potřeby a možností. I my máme na kontě 4 výhry (včetně předkola za 8. kolo) a celkově držíme šňůru 6 zápasů bez prohry. TSMko vytvořilo před sezónou dva týmy a oddělilo zrno od pléva. V áčku zůstali Valenta, Šeršeň, Švejda (nový vedoucí) a Ekrt. Čtveřice mladíků byla doplněna o dva starší borce - Macháčka a Vavřince.

            Výsledky Kladna nejsou zatím nijak oslnivé, ale to je způsobeno sestavením kádru na určitý zápas. Lze polemizovat, že pokud by jsme nastupovali v plné čtveřici tak máme prohraných bodů daleko méně. Lídrem týmu je Valenta, hráč který je zařazen v mladežnické reprezentaci a na svém kontě má i výhru v KP1 za Slovan Kladno. V deníčku může mít také zapsáno několik turnajových medailových umístění a v OP 3 má 6/0. Švejda letos prožívá zatím poměrně úspěšnou sezónu a se skórem 15/1 je momentálně dvojka týmu. Hned za ním je Šeršeň s 14/2. Čtyřka Ekrt má odehráno zatím jen 2 úspěšné zápasy. Místo dvou nejmladších členů základu nastupuje podle potřeby Macháček (5/11), Vavřinec (1/3) a Plachá (0/4). Čtyřhry (7/1).

           Jak už je ze statistik patrné, tak nás čeká 1. listopadu od 18:00 zajímavý a napínavý zápas až do konce. Kvalitativně možná až někde u středu OP2. Můj tip je 7:11 z pohledu domácí Dříně B, tedy pro nás, pro GRAST. Váš tip můžete napsat do diskuze a případně jste všichni zváni jako diváci do sokolovny na Dříni.


 

I bez dvou končetin hladké vítězství     

            Dvěma končetinami jsou myšleni Valenta s Ekrtem, kteří nebyli schopni nastoupit. A tak jsem byli rádi, že jsme se vůbec "slezli" ve čtyřech. A to i díky nové registraci Vavřince a vyměněné šichtě Macháčka. Kvůli této naší sestavě, jsme věděli, že to bude boj a musíme zabojovat alespoň o výhru 10:8.

            Do čtyřher jsme šli s tím, že potřebujeme bod. Víc jsme nečekali a ani na víc neměli. Šeršeň s Macháčkem hladce smetli Hýžu s Nejedlou a naopak Lukáš s Průšou poslali od stolu rychle Švejdu s Vavřincem. Čtyhry tedy byli pouze otázkou šestí setů.

             Ve dvouhře na Áčku v zápise byl debutující Jirka Vavřinec, pro kterého to byl vůbec první zápas v kariéře! Proti Hýžovi a Lukášovi se moc nechytal, ale dobrý zápas odehrál s Průšou. Nakonec se mu povedlo také vyhrát. Na poslední obrátce se protočili Nejedlá s Pachmanem, ale ani ten nedokázal pro Buštěhrad bodovat. Sice vedl 0:2 na sety, ale Vavřinec skvělou hrou, a kaučinkem Šeršeně, otočil zápas na 3:2 a zaznamenal velmi důležitý a nečekaný bod.

            Druhým, jednoapůl bodovým, hráčem byl Ota Macháček. U něj dlouho nepobyl u stolu Hýža a Průša, oba ho hladce klepli 0:3. Za to Lukáš měl plné ruce práce, ale nekonec i on svůj zápas zvládl. Největší šance na bod byla u Nejedlé. Macháček se protrápil prvním setem. Poté konečně začal hrát svoji hru a bez problému zvítězil 3:1.

            Čtyřmi body a hlasitým sebepovzbuzováním v zápasech přišpěl k výhře Ondra Švejda. Aničce Nejedlé musel dokonce v 1. a 2. setu nechat sportovně čestný bod za stavu 10:0 na 10:1. Překvapivě hladce si poradil i se špatně hrajícím Hýžou a levorukým Průšou. Jediné dva sety ztratil s nejlepším hráčem Buštěhradu, (jak po herní, tak i psychické stránce) Lukášem. Ten se dostal do vedení 1:2 na sety. Ale i přes výrazné trénování nestorem Hanusem nedokázal zápas uhrát a Švejda tak vyhrál 3:2, což byl zároveň rozhodující desátý bod.

                Posledním borcem v naší partě byl Míra Šeršeň, nejlepší hráč zápasu. Dokázal udělat 4,5 bodu a ještě velkou trenérskou měrou přispěl k výhře Vavřince a také Švejdy nad Lukášem. Po úvodním boji s Lukášem, který nakonec vyhrál 3:2, šli ostatní zápasy jak po másle. Nejedlá i Hýža neměli sebemenší nárok. Lehčí zádrhel přišel až v posledním zápase za rozhodnuté stavu 10:7. Průša nechtěl přiznat správnou smeč (dle domácího hráče, ale podle jeho rozčílení asi opravdu bodovou...) a tím probudil Krakena. Nejdříve Šeršeň kvůli naštvání odházel třetí set, ale poté přišla krakenovská podívaná. Naštvání se změnilo ve zdravé naštvání a doslova rozstřílel za stolem bezmocného Průšu a nadělil mu nulu v sadě čtvrté! Nepodání ruky po zápase ze strany Šeršeně byla zbytečná a nesportovní, ale nejspíše částečně oprávněná věc.

              I přes závěrečné emoce, nutno podoknout již zbytečné za rozhodnutého stavu, zápas proběhl v korektní atmosféře a z našeho pohledu kontrolovaně a hladce. Domácí mašinu tedy nezastavili ani buštěhradští mladící s trenérem Hanusem a vedoucím Lukášem. Zůstáváme tedy stoprocentní! Utkání proběhlo za klasických cca 100minut. Škoda jen atmosféry, buštěhradší přijeli s celým ansámblem, ale ti pouze tiše přihlíželi utkání a zatleskali pouze několika hezkým výměnám, škoda.

                Příště nás čeká těžší oříšek, Dříň B. Uvidíme jak si s nimi ne/poradíme a především je hádankou v jaké sestavě budem schopni nastoupit a sejít se.

TSM GRAST Kladno A 11:7 TJ Sokol Buštěhrad D


 

Do třetice všeho dobrého     

            Ve Slaném jsme odehráli další, poměrné rychlé utkání. Nastoupili jsme proti mladému týmu, kterým slánské Déčko je, pokud nenastoupí Zíma nebo Rambousek. Nejlepším hráčem soupeře byl Ondřej Hnilička, který uhrál jeden ze dvou slánských bodů. On i Majtán porazili po bojích Otu Macháčka. Macháček zvládl zápas se Součkem, který byl nejdramatičtějším ze všech, i match s Prudík. Spolu s Honzou Valentou vyhráli také čtyřhru. Nutno poděkovat Slaňákům, že posečkali 10 minut právě na Valentu, který přijel rovnou z atletických závodů. Valenta bez ztráty setu vyhrál vše co šlo. Dvojice Švejda a Šeršeň udělali dohromady 9 bodů a byli hnacím motorem Té eS Mka. Zaváhali pouze v několika setech.  Celkově toto utkání bylo odehráno za méně jak 2 hodiny.

STC Slaný D 2:16 TSM GRAST Kladno A


 

Sňůra se natahuje

        Vítězná šňůra pokračuje a vyhráváme i podruhé. Během 1:45 jsme udolali Dříň C. I v tomto utkání většina zápasů neměla dlouhé trvání a končila výsledkem 3:0 / 0:3. Do čtyhry jsme nastoupili ve složení Ekrt - Valenta a Šeršeň - Švejda. Obě dvojce vyhráli 3:0. Ota Macháček podával lepší výkony, jak v minulém utkání, ale zatím to opět stačilo pouze na jeden bod, proti Mikulíkovi. Míra Šeršeň začal utkání dvěma výhrami, ale ve třetím zápase ho dokonale rozhodil, dobře hrající nejmladší člen Dříně, Kasík. Následkem byli dvě prohry, nutno říci, že značně odházené. Ondra Švejda bojoval nejen se soupěři, ale stále i se svým novým potahem, který ještě né úplně ovládá. Kapituloval pouze s Kasíkem. Kvalitní a napínavý zápas odehrál se Starým. Nakonec nenechal otočit stav z 2:0 na 2:3, ale zápas v pátem setu zvládl. Na posledním místě se prostřídali Valenta a Ekrt. Oba vyhráli své dva zápasy. Valenta - Kasík, Janíček / Ekrt - Starý, Mikulík.

TSM GRAST Kladno "A" 12:6 TJ Sokol Dříň C


 

Poprvé doma

        Historicky první zápas v naší herně, do této doby pouze tréninkové, jsme odehráli v rámci Předkola s naším Béčkem. Bylo očekáváno jasné vítězství Áčka, a tak dostali příležitost dva novicové. Ota Macháček (výhra nad Cimrmanovou) a malá Lilča Plachá (4 bojovné prohry), doplněni o Ondru Švejdu a Míru Šeršeně. Béčko nastoupilo v sestavě Bára, Mosrová, Karel Vítek, Martin Mikulík a Eliška Cimrmanová. Do čtyřhry za áčko nastoupili navíc Valenta s Ekrtem. Áčko vyhrálo obě čtyhry s přehledem. Zbytek zápasů nepřinesl moc zajímavých momentů. Jediný napínavý zápas vyhrál Mikulík (B) nad Macháčkem (A) 3:2. Jasnými tahouny Áčka tedy byli Šeršeň a Švejda, když si oba připsali 4 body. Zápas trval      1 hodinu a 40 minut.

TSM GRAST Kladno A 11:7 TSM GRAST Kladno B


 

TOPlist